Tour de Suisse 2014: etap 5: cenny sukces Sachy Modolo

Włoch Sacha Modolo (Lampre-Merida) odniósł zwycięstwo na trasie piątego etapu Tour de Suisse, wyprzedzając na finiszu z peletonu Petera Sagana (Cannondale) i Johna Degenkolba (Giant-Shimano).

Liderem wyścigu pozostał Niemiec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step).

Tuż po stracie od reszty stawki oderwali się Jarosław Marycz (CCC Polsat), Frederik Veuchelen (Wanty) i Sander Armee (Lotto). Trójka harcowników na górską premię 4. kategorii (42,7 km) wspięła się z zapasem 3:21, natomiast po minięciu podjazdu 3. kategorii (80,7 km) różnica wzrosła do 5 minut.

Grupą trzymającą władzę w peletonie była Omega Pharma-Quick Step. Uciekinierzy trzymali się dzielnie, ale ich los był przesądzony, ulegli pościgowi po 173 kilometrach jazdy z przodu.

Ostatnie 10 kilometrów nie przyniosło zmian, zwycięzcę ponownie wyłonił masowy sprint. Z ostatecznej rozgrywki wypadł Mark Cavendish (Omega Pharma), przed którym upadł Matthew Harley Goss (Orica). Na czele znalazł się za to Sagan, wyprzedzony przez wyraźnie szybszego Modolo.

fot. bettiniphoto

Wyniki 5. etapu Tour de Suisse 2014 (WT), Ossingen - Buren a. Aare (183,6 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                               4:08:06
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  6 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  7 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
  8 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
  9 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge
 10 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 11 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 12 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 13 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 14 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 16 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 17 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro
 18 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
 19 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 20 Fernando S Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
 21 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 22 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 23 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 24 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
 25 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 26 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 28 Ion Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
 29 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 30 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 31 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 32 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro
 33 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 34 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro
 35 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 36 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 38 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 39 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 40 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 42 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 43 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 44 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 46 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 47 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 48 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
 49 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 50 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Christian Knees (Ger) Team Sky
 52 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 53 Edward King (USA) Cannondale
 54 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 55 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 56 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 57 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step
 58 Kevin Seeldrayers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 59 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 60 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 61 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 62 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 63 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 64 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 65 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
 66 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 67 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 68 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 69 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka
 71 Christiano Salerno (Ita) Cannondale
 72 Laurens ten Dam (Ned) Belkin-Pro
 73 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 74 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 75 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 76 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 77 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 78 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 79 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 80 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 81 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 82 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
 83 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 84 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 85 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 86 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
 87 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 88 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
 89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 90 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 91 Maximilian Richeze (Arg) Lampre-Merida
 92 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 93 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 94 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 95 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 96 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 97 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro
 98 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 99 Ben Swift (GBr) Team Sky
100 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
101 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
102 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
103 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
104 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
105 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
106 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro
107 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
108 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
109 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
110 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
111 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
112 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
113 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
114 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
115 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
116 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
117 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
118 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
119 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
120 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky
121 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
122 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
123 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
124 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro
126 Moreno Moser (Ita) Cannondale
127 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
128 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
129 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
130 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
131 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp
132 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
133 Philip Deignan (Irl) Team Sky
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
135 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
136 Luke Rowe (GBr) Team Sky
137 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
138 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
139 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
140 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
141 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           02:14
142 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      02:29
143 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
144 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
145 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
146 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
147 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge
148 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
149 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
150 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  02:33
151 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
152 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step
153 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
154 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
155 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  02:50
156 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
157 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             02:57
158 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       03:15
159 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                                03:24
160 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    03:28
161 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 03:32
162 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
163 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   07:53
DNF Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
DNF Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
DNS Bradley Wiggins (GBr) Team Sky

Klasyfikacja po 5. etapie 

  1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                   18:27:47
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            00:06
  3 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     00:10
  4 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                   00:17
  5 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                             00:23
  6 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  00:27
  7 Ion Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
  8 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               00:28
  9 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  00:29
 10 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 11 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 12 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka                              00:31
 13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       00:35
 14 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          00:36
 15 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
 16 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                   00:37
 17 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   00:38
 18 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 19 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                         00:39
 20 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         00:43
 21 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 22 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                    00:44
 23 Laurens ten Dam (Ned) Belkin-Pro
 24 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha                            00:46
 25 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       00:47
 26 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:51
 27 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                           00:52
 28 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          00:53
 29 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               00:55
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        00:58
 31 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                    01:00
 32 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                     01:02
 33 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             01:04
 34 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 35 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                   01:10
 36 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling                                 01:11
 37 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 01:16
 38 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      01:17
 39 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 40 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     01:19
 41 Kevin Seeldrayers (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:23
 42 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          01:26
 43 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 01:36
 44 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         01:43
 45 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 46 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             02:02
 47 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   02:07
 48 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           02:12
 49 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           02:19
 50 Fernando S Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
 51 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida         02:31
 52 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              02:32
 53 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  02:46
 54 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   02:48
 55 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    02:54
 56 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                             03:10
 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         03:12
 58 Christiano Salerno (Ita) Cannondale                              03:26
 59 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                                 04:02
 60 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          04:07
 61 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                            04:16
 62 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky                           04:20
 63 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            04:26
 64 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                           05:11
 65 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro                               05:17
 66 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                          05:22
 67 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp                                 05:23
 68 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                          05:53
 69 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                                 06:07
 70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           07:11
 71 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              07:14
 72 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           07:21
 73 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                  07:30
 74 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                       07:35
 75 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     07:45
 76 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                 07:48
 77 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                                08:16
 78 Nino Schurter (Swi) Orica GreenEdge                              08:28
 79 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    08:42
 80 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  08:48
 81 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                         08:49
 82 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                           09:38
 83 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha                          09:45
 84 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 10:38
 85 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                10:42
 86 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                                10:47
 87 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              11:27
 88 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                           11:37
 89 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                              11:42
 90 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro                                   11:47
 91 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          12:08
 92 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         12:25
 93 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                               13:35
 94 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         14:08
 95 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          14:30
 96 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                                14:57
 97 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  15:05
 98 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         15:09
 99 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                              16:28
100 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 16:45
101 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp                             18:46
102 Edward King (USA) Cannondale                                     18:52
103 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    18:54
104 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       20:12
105 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   20:18
106 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro
107 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 21:24
108 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   22:14
109 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         22:20
110 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       22:23
111 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  22:34
112 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                                22:51
113 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                          23:19
114 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       23:47
115 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                23:55
116 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               24:02
117 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        24:14
118 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            24:24
119 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              24:28
120 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                               24:30
121 Maximilian Richeze (Arg) Lampre-Merida                           25:03
122 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         25:33
123 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 25:38
124 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      28:23
125 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                             28:34
126 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        29:20
127 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                             30:02
128 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              30:07
129 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             30:15
130 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             30:19
131 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    30:28
132 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        30:34
133 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          30:57
134 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                31:15
135 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                                  31:17
136 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                              32:00
137 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro                                 32:45
138 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               32:50
139 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         32:55
140 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                   32:56
141 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         33:00
142 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                           33:13
143 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            33:35
144 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             33:45
145 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                      35:12
146 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  35:15
147 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                35:16
148 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step                     35:27
149 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    35:30
150 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol                          35:34
151 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   35:48
152 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 35:49
153 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 35:52
154 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol                                 36:25
155 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          36:40
156 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                    36:44
157 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       36:53
158 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                    37:25
159 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                                37:44
160 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           38:03
161 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                      38:11
162 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       39:38
163 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                  40:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: