Criterium du Dauphine 2014: etap 5: moc Simona Spilaka

27-letni Słoweniec Simon Spilak (Katusha) uwieńczył powodzeniem ucieczkę podjętą na trasie piątego etapu Criterium du Dauphine. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Brytyjczyk Chris Froome (Sky).

Górzysty odcinek, z sześcioma przełęczami drugiej i trzeciej kategorii, otworzyła spora kraksa z udziałem m. in. Jacka Bobridge'a (Belkin), Sylvaina Chavanela (IAM), José Ivana Gutierreza (Movistar), Danny Pate'a (Sky), Haydena Roulstona (Trek) i Jérôme Pineau (IAM). Dwaj ostatni zrezygnował z kontynuowania jazdy, natomiast peleton chwilowo zwolnił, dając czas na pozbieranie się pozostałym pechowcom.

W pierwszej poważnej akcji znalazł się Michał Gołaś (Omega Pharma) oraz Simon Spilak, Dimitri Gruzdev (Astana), Daryl Impey (Orica), Blel Kadri (Ag2r), Stig Broeckx (Lotto), Damiano Caruso (Cannondale), Alessandro De Marchi (Cannondale) i Dries Devenyns (Giant).

Uciekinierzy do pierwszej wspinaczki Col de Manse (kat. 2; 68,5 km; 6,6 km; 6,2%) dojechali z zapasem niespełna minuty. Z czołówki zakatowali tam De Marchi i Spilak. Peleton również nie zwalniał, wysokie tempo sprawiło, że za główną stawką m. in. zaczął zostawać Michał Kwiatkowski (Omega Pharma).

Po zjazdach z przełęczy na czele nadal jechali Kadri, Impey, Devenyns, Spilak, Caruso i De Marchi, natomiast dołączyli Bartosz Huzarski (NetApp), Christophe Le Mével (Cofidis), Mikaël Chérel (Ag2r), Cyril Gautier (Europcar), Bart De Clercq (Lotto), Stephan Denifl (IAM), Darwin Atapuma (BMC), Egor Silin (Katusha), Jan Bakelants (Omega Pharma), Arthur Vichot (FDJ) i jako ostatni Jens Voigt (Trek).

17-stka Côte du Motty (kat. 3; 100 km; 2,3 km; 8,1%) minęła z przewagą 3:10. Wśród uciekinierów najwyżej sklasyfikowany był De Clercq, który przystępował do etapu ze stratą 2:47, dlatego pościg prowadzony przez zespół Sky utrzymywał dystans w okolicach 3 minut.

Przedostatnią górską premię, Col de la Morte (kat. 2; 149,5 km; 3,1 km; 8,4%), czołowa grupa zdobyła z zapasem 2:35. Na samym końcu peletonu migała sylwetka cierpiącego dziś Kwiatkowskiego.

Na zjazdach z czołówki zaatakowali Chérel i Le Mével, natomiast z głównej grupy ruszył wicelider wyścigu Alberto Contador (Tinkoff).

Ostatnią wspinaczkę, Côte de Laffrey (kat. 2; 169 km; 6,3 km; 6,2%), na prowadzeniu rozpoczął Chérel. Ścigający Contador wyprzedzał grupę lidera o około pół minuty. W kilkuosobowej asyście kolegów z zespołu ostatecznie z grupy lidera spłynął Kwiatkowski.

Chérela wyprzedził Spilak. Contador mijał kolejnych kolarzy z ucieczki, ale do Słoweńca tracił nadal sporo, bo 1:20. Z drugiej strony jego przewaga nad Froomem wynosiła tylko około 20 sekund, dlatego Hiszpan zaniechał kontynuowania akcji.

14 kilometrów przed metą zawodnik Katushy nadal utrzymywał przewagę wynoszącą 1:20. Grupa pościgowa usatysfakcjonowana sytuacją na trasie nieco zwolniła i dopiero wznawiane akcje zaczepne na nową ją rozruszały. Na dogonienie Słoweńca było już jednak za późno.

Wyniki 5. etapu Criterium du Dauphine 2014 (WT), Sisteron - La Mure (189,5 km):

  1 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                4:51:24
  2 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:14
  3 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
  4 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                                00:17
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
  7 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
  8 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
  9 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr
 10 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura
 11 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp
 12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
 13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 16 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Tinkoff-Saxo
 17 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 18 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 19 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 20 John Gadret (Fra) Movistar
 21 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits.
 22 Jhon Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 23 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 24 Mickaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura
 26 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol
 27 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 28 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                              00:29
 29 Richie Porte (Aus) Team Sky
 30 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 31 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma Quick Step
 32 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            01:22
 33 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  01:34
 34 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma Quick Step                       04:25
 35 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma Quick Step
 36 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma Quick Step
 37 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma Quick Step
 38 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma Quick Step
 39 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
 40 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 41 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Tinkoff-Saxo
 42 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 43 Giovanni Visconti (Ita) Movistar
 44 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 47 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 48 Gustav Erik Larsson (Swe) IAM Cycling
 49 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 50 Kenny Elissonde (Fra) Fdj.fr
 51 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 52 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits.
 54 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits.
 55 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp
 56 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro
 57 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 58 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 59 George Bennett (NZl) Cannondale
 60 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 61 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Team Katusha
 62 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 63 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
 64 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits.
 65 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 67 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits.
 68 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 70 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol
 71 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              10:45
 72 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar
 73 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 74 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 75 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 76 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 77 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro
 78 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro
 79 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 80 Kristjan Koren (Slo) Cannondale
 81 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 83 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 84 Imanol Erviti (Spa) Movistar
 85 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar
 86 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 87 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma Quick Step
 88 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
 89 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 90 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
 91 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp-Endura
 92 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Team Tinkoff-Saxo
 93 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
 94 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Tinkoff-Saxo
 95 Bruno Pires (Por) Team Tinkoff-Saxo
 96 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 97 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits.
 98 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 99 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
100 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               12:54
101 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
102 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Shimano
103 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura
104 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
105 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
107 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
108 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
109 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol
110 Lars Boom (Ned) Belkin Pro                                       18:52
111 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      20:23
112 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
113 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp-Endura
114 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
115 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp-Endura
116 Michael Valgren Andersen (Den) Team Tinkoff-Saxo
117 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
118 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
119 Rory Sutherland (Aus) Team Tinkoff-Saxo
120 Frederik Willems (Bel) Lotto-Belisol
121 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            24:36
122 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              24:37
123 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp-Endura
124 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp-Endura
125 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
126 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
127 Nicki Sorensen (Den) Team Tinkoff-Saxo
128 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
129 Kevin Reza (Fra) Team Europcar
130 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
131 Yohan Offredo (Fra) Fdj.fr
132 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp
133 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr
134 William Bonnet (Fra) Fdj.fr
135 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr
136 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Belisol
137 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin-Sharp
138 Danny Pate (USA) Team Sky
139 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
140 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
141 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
142 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol                               34:13
143 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar
144 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha
145 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
146 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
147 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar
148 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
149 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits.
150 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
151 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro
152 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
153 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
DNF Winner Anrew Anacona (Col) Lampre-Merida
DNF Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
DNF Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
DNF Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
DNF Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
DNF Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                             19:01:00
  2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Tinkoff-Saxo                 00:12
  3 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
  4 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp                               00:33
  5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol                        00:35
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            00:50
  7 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 01:22
  8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  9 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 01:24
 10 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              01:35
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                             01:40
 12 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 13 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits.          01:43
 14 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura                           01:44
 15 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                         02:22
 16 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                            02:32
 17 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                              02:36
 18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       02:42
 19 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol                               02:47
 20 Jhon Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                03:31
 21 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura                        03:56
 22 John Gadret (Fra) Movistar                                       04:01
 23 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              05:09
 24 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    05:31
 25 Gustav Erik Larsson (Swe) IAM Cycling                            05:50
 26 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma Quick Step                      06:03
 27 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 28 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol                                06:04
 29 Kenny Elissonde (Fra) Fdj.fr                                     06:09
 30 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma Quick Step                 06:45
 31 George Bennett (NZl) Cannondale
 32 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Tinkoff-Saxo                 07:14
 33 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                           07:36
 34 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                 07:50
 35 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                   07:51
 36 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp                                07:58
 37 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              08:09
 38 Mickaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                            09:10
 39 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              09:13
 40 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                    09:15
 41 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                             09:27
 42 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               09:54
 43 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                              10:00
 44 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                10:45
 45 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      11:08
 46 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              11:50
 47 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 48 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    11:51
 49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits.       11:59
 50 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma Quick Step          12:20
 51 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                                13:52
 52 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                            14:13
 53 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp                                    14:22
 54 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                15:04
 55 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar                              15:11
 56 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          16:13
 57 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              16:17
 58 Kristjan Koren (Slo) Cannondale                                  16:20
 59 Giovanni Visconti (Ita) Movistar                                 16:34
 60 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                              16:45
 61 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits.                   17:48
 62 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               18:05
 63 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Team Katusha                            18:38
 64 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                                18:49
 65 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  19:37
 66 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits.            20:10
 67 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr                                       20:33
 68 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Team Tinkoff-Saxo          20:50
 69 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                    21:19
 70 Imanol Erviti (Spa) Movistar                                     21:45
 71 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma Quick Step                     21:58
 72 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            22:34
 73 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                  22:51
 74 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro                                    23:51
 75 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma Quick Step                       24:09
 76 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            24:47
 77 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 25:27
 78 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                            25:37
 79 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma Quick Step                      25:40
 80 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol                                 25:45
 81 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                         25:49
 82 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr                                    25:54
 83 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma Quick Step                 26:10
 84 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Tinkoff-Saxo           27:44
 85 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura                               29:05
 86 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             29:10
 87 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                                29:36
 88 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol                             30:32
 89 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                31:04
 90 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar                      31:11
 91 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                              32:18
 92 David Millar (GBr) Garmin-Sharp                                  32:46
 93 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              32:58
 94 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                       33:47
 95 Bruno Pires (Por) Team Tinkoff-Saxo                              34:08
 96 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                            34:15
 97 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               34:16
 98 Lars Boom (Ned) Belkin Pro                                       35:59
 99 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            36:40
100 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   37:29
101 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            39:22
102 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   40:00
103 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                              41:18
104 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               41:22
105 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         41:28
106 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp-Endura                        42:51
107 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp-Endura                        42:58
108 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     43:13
109 Kevin Reza (Fra) Team Europcar                                   43:28
110 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                          43:33
111 Rory Sutherland (Aus) Team Tinkoff-Saxo                          43:34
112 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 43:52
113 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  43:59
114 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar                                45:55
115 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            47:29
116 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                                47:53
117 Nicki S?rensen (Den) Team Tinkoff-Saxo                           48:07
118 Yohan Offredo (Fra) Fdj.fr                                       48:18
119 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Belisol                                 48:30
120 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               50:17
121 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      50:44
122 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling                              50:47
123 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
124 Michael Valgren Andersen (Den) Team Tinkoff-Saxo                 52:03
125 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             52:16
126 Frederik Willems (Bel) Lotto-Belisol                             52:34
127 Ramunas Navardauskas (Lit) Garmin-Sharp                          53:13
128 William Bonnet (Fra) Fdj.fr                                      54:11
129 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano             54:31
130 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                55:00
131 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp-Endura                          55:31
132 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr                                       56:07
133 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr                                      56:44
134 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              57:01
135 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                               59:01
136 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin-Sharp                           59:14
137 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                        01:00:39
138 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                       01:01:11
139 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp-Endura                          01:01:22
140 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp-Endura                        01:02:42
141 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp                                 01:04:43
142 Danny Pate (USA) Team Sky                                     01:05:22
143 Alexey Tsatevitch (Rus) Team Katusha                          01:05:40
144 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol                            01:05:43
145 Natnael Berhane Teweldemedhin (Eri) Team Europcar             01:05:49
146 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                            01:05:55
147 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits.               01:08:20
148 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida                           01:10:10
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                01:14:28
150 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro                              01:15:06
151 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar                                01:21:15
152 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                          01:26:23
153 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                            01:27:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: