Bahnentournee 2014: bardzo dobry występ kadry Polski

Trzy triumfy Krzysztofa Maksela w keirinie

Piątka reprezentantów Polski w konkurencjach sprinterskich – Krzysztof Maksel, Mateusz Lipa, Damian Zieliński, Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein ścigała się w cyklu zawodów torowych w Niemczech, Bahnentournee. Krzysztof Maksel trzykrotnie wygrał w keirinie.

Zawody 1. kategorii rozegrane zostały w Singen, Oberhausen, Öschelbronn i Dudenhofen. Maksel wygrał w imprezie inaugurującej cykl w keirinie. Dzień później był 4., a w ostatnich dwóch wyścigach ponownie nie miał sobie równych. Mateusz Lipa uplasował się na 4. pozycji w sprincie w Oberhausen i 3. w Dudenhofen.

Urszula Łoś była natomiast 4. w keirinie w Singen i 2. w sprincie w Öschelbronn. Natomiast Katarzyna Kirschenstein zajęła 2. pozycję w keirinie w Dudenhofen.

Maksel, Lipa, Łoś i Kirschenstein zapewnili sobie udział w Pucharze Świata i poczynili spory krok w wywalczeniu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.