Baloise Belgium Tour 2014: etap 5

Niemiec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) został zwycięzcą wyścigu dookoła Belgii.

Ostatni etap wygrał Paul Martens (Belkin), pokonując po sprincie z peletonu Francesco Gavazziego (Astana) i Grega Van Avermaeta (Bel) BMC Racing).

Na ostatnich metrach doszło do kraksy, w której najbardziej ucierpiał Sep Vanmarcke (Belkin).

Wyniki 5. etapu Baloise Belgium Tour 2014 (2.HC), Oreye - Oreye (178,7 km):

  1 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                  4:14:01
  2 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
  5 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  7 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
  8 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Marcel Meisen (Ger) Kwadro - Stannah
 10 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 12 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 13 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 14 Gerry Druyts (Bel) Team 3M
 15 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 16 Martin Bina (Cze) Kwadro - Stannah
 17 Wietse Bosmans (Bel) BKCP - Powerplus
 18 Sergey Firsanov (Rus) RusVelo
 19 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 20 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 21 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step
 23 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 24 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 26 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 27 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 29 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 30 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro
 31 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 32 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP - Powerplus
 33 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo
 34 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 35 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini
 36 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                                 00:17
 37 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 38 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 39 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 41 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro
 42 Bob Schoonbroodt (Ned) Veranclassic - Doltcini                   01:59
 43 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 44 Ivan Balykin (Ita) RusVelo
 45 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
 46 Laurens Sweeck (Bel) Kwadro - Stannah
 47 Jori Van Steenberghen (Bel) Cibel
 48 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 49 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 50 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 51 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 52 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 53 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 55 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 56 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 57 Oliver Naesen (Bel) Cibel
 58 Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini
 59 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Tiziano Dall Antonia (Ita) Androni Giocattoli
 61 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 62 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 63 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
 64 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 65 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 66 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 67 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
 68 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 69 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 70 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
 71 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
 72 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 73 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Doltcini
 74 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 75 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 76 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro
 77 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      07:30
 78 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               07:36
 79 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 80 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 82 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 83 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 84 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 85 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 86 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro
 87 Kenny Goossens (Bel) Cibel
 88 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 89 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
 90 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 91 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus
 92 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 93 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         13:26
 94 David Van Der Poel (Ned) BKCP - Powerplus
 95 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini                      14:29
 96 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
 97 Frederik Vandewiele (Bel) Veranclassic - Doltcini
 98 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
 99 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
100 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP - Powerplus
101 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
102 Julien Taramarcaz (Swi) Kwadro - Stannah
103 Thomas Ongena (Bel) Cibel
104 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
105 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
106 Diether Sweeck (Bel) Kwadro - Stannah
107 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
108 Alexander Cools (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
109 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli - Yellow Fluo
110 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
111 Joeri Hofman (Bel) Kwadro - Stannah
112 Kevin Callebaut (Bel) Cibel
113 Vincent Baestaens (Bel) BKCP - Powerplus
114 Bjorn De Decker (Bel) Cibel
115 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
116 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
117 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
118 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
119 Radomir Simunek (Cze) Kwadro - Stannah
120 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
121 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
122 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
123 Giuseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
124 Timothy Stevens (Bel) Team 3M
125 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
126 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
DNF Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Theo Bos (Ned) Belkin Pro
DNF Graeme Brown (Aus) Belkin Pro
DNF Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
DNF Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
DNF Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli
DNF Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
DNF Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
DNF Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
DNF Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
DNF Kevin Cant (Bel) Kwadro - Stannah
DNF Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
DNF Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M
DNF Mathias Van Holderbeke (Bel) Cibel
DNF Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNS Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
DNS Lubomir Petrus (Cze) BKCP - Powerplus

Klasyfikacja końcowa:

  1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                   16:31:11
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            00:16
  3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               00:26
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:38
  5 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               00:47
  6 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   00:51
  7 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
  8 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:55
  9 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    00:56
 10 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          00:57
 11 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:59
 12 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Contine     01:01
 13 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    01:06
 14 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental     01:08
 15 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                    01:10
 16 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro                                    01:19
 17 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro
 18 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                01:20
 19 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo                                      01:23
 20 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                          01:26
 21 Sergey Firsanov (Rus) RusVelo                                    01:28
 22 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             01:37
 23 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP - Powerplus                      01:41
 24 Wietse Bosmans (Bel) BKCP - Powerplus                            01:45
 25 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                          01:48
 26 Martin Bina (Cze) Kwadro - Stannah                               01:52
 27 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                       01:54
 28 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:55
 29 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      01:59
 30 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     02:02
 31 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        02:03
 32 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli                      02:06
 33 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      02:19
 34 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                                 02:24
 35 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                               02:29
 36 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                               02:55
 37 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                        02:56
 38 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                02:59
 39 Marcel Meisen (Ger) Kwadro - Stannah                             03:02
 40 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:03
 41 Gerry Druyts (Bel) Team 3M                                       03:04
 42 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini                       03:09
 43 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits        03:13
 44 Bob Schoonbroodt (Ned) Veranclassic - Doltcini                   03:15
 45 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 03:17
 46 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            03:25
 47 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini                         03:26
 48 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   03:35
 49 Laurens Sweeck (Bel) Kwadro - Stannah                            03:40
 50 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   03:49
 51 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   03:52
 52 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                                  03:57
 53 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M                                04:04
 54 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol                             04:12
 55 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro                                 04:13
 56 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                             04:16
 57 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               04:22
 58 Jori Van Steenberghen (Bel) Cibel                                04:28
 59 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                04:30
 60 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             04:56
 61 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol                               04:58
 62 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  05:06
 63 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                       05:13
 64 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 05:17
 65 Joeri Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta     06:23
 66 Tiziano Dall Antonia (Ita) Androni Giocattoli                    06:46
 67 Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini                        07:17
 68 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    07:26
 69 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  07:41
 70 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team                               08:01
 71 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M                                     08:05
 72 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Doltcini                  08:22
 73 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling                                08:58
 74 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     09:08
 75 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                       09:37
 76 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                         09:48
 77 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                     10:08
 78 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 10:14
 79 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         10:18
 80 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
 81 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                10:37
 82 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      11:03
 83 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles                            11:41
 84 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              12:31
 85 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             13:15
 86 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           13:37
 87 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol                                 15:23
 88 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               15:28
 89 David Van Der Poel (Ned) BKCP - Powerplus                        15:34
 90 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       15:40
 91 Oliver Naesen (Bel) Cibel
 92 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                                15:57
 93 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        16:01
 94 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         16:18
 95 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                                16:36
 96 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 97 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           16:44
 98 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles                     16:56
 99 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles                           17:00
100 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 17:13
101 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   17:15
102 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   17:51
103 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                                 18:18
104 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                                 18:24
105 Kevin Callebaut (Bel) Cibel                                      18:26
106 Frederik Vandewiele (Bel) Veranclassic - Doltcini                18:43
107 Julien Taramarcaz (Swi) Kwadro - Stannah                         19:23
108 Kenny Goossens (Bel) Cibel
109 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP - Powerplus                           19:26
110 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 19:30
111 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     19:59
112 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini                      20:10
113 Thomas Ongena (Bel) Cibel                                        20:45
114 Radomir Simunek (Cze) Kwadro - Stannah                           20:53
115 Diether Sweeck (Bel) Kwadro - Stannah                            21:40
116 Vincent Baestaens (Bel) BKCP - Powerplus                         24:01
117 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Conti     24:05
118 Joeri Hofman (Bel) Kwadro - Stannah                              24:24
119 Timothy Stevens (Bel) Team 3M                                    24:40
120 Alexander Cools (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Contin     24:51
121 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   25:16
122 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                           25:39
123 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                25:58
124 Giuseppe Fonzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  27:19
125 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             31:08
126 Bjorn De Decker (Bel) Cibel                                      32:29

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: