Artur Detko zdobył Wielką Nagrodę Bełchatowa

W niedzielne popołudnie Artur Detko (Mexller) odniósł zwycięstwo w wyścigu o Wielką Nagrodę Bełchatowa. Jako drugi finiszował jego klubowy kolega Mariusz Witecki, a trzecie miejsce przypadło Adrianowi Teklińskiemu (Ziemia Brzeska).

W Bełchatowie kolarze do pokonania mieli sześć 24-kilometrowych, płaskich rund. Z początku wyścig przebiegał bardzo spokojnie. Do decydującej akcji doszło na czwartym okrążeniu, kiedy odskoczyć udało się piątce zawodników. Wśród nich znalazła się czwórka reprezentantów Mexllera: Artur Detko, Mariusz Witecki, Kornel Sójka i Bartosz Pilis oraz Adrian Tekliński.

Piątka zgodnie współpracowała i wypracowała przewagę sięgającą maksymalnie 6 minut. Na ostatniej rundzie za uciekinierami ruszyła jeszcze 5-osobowa grupa. Choć nie miała już szans dogonić czołówki, wciąż trwała walka o podium w kategorii orlików i o pozostałe miejsca wśród elity. Przed samą metą od prowadzącej grupy oderwał się Artur Detko, który samotnie wpadł na kreskę. 10 sekund za nim finiszował Mariusz Witecki i w końcu pozostała trójka uciekinierów z Adrianem Teklińskim na czele.

Najlepszym orlikiem okazał się Bartosz Pilis, a kolejne miejsca wywalczyli Tobiasz Pawlak (Mexller) i Marcin Karbowy (Tarnovia Tarnowo Podgórne). W klasyfikacji najaktywniejszych pierwsze miejsce zajął Kornel Sójka (Mexller).

fot. Dariusz Krzywański.

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: