Giro d'Italia 2014: etap 19: wielki triumf Nairo Quintany, Rafał Majka żegna się z podium

Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar) wygrał dziewiętnasty etap Giro d'Italia, jazdę indywidualną na czas z podjazdem na Monte Grappa i umocnił się na pozycji lidera wyścigu.

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął w czasówce 7. pozycję, spadając się na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trasa czasówki składała się z 7,6-km odcinka płaskiego, za którym należało wjechać pod Cima Grappa (kat. 1; 19,2 km; 8%, max. 14%).

Część zawodników, w tym Rafał Majka, wystartowała na rowerze czasowym, przesiadając się następnie na zwykłą szosówkę.

Wstępną część jazdy (7,6 km) najlepiej pokonał Patrick Gretsch (Ag2r). Z czołówki wyścigu najszybciej rozpoczął Rigoberto Uran (+ 0:22), dalej byli Cadel Evans (+ 0:29), Domenico Pozzovivo (+ 0:31), Nairo Quintana (+ 0:38), Ryder Hesjedal (+ 0:45), Pierre Rolland (+ 0:49), Fabio Aru (+ 0:54), Rafał Majka, który o mało nie wjechał na zakręcie w barierki (+ 0:55 - 18. czas otwarcia) i Wilco Kelderman (+ 1:15).

W połowie podjazdu (19,3 km) sytuacja przedstawiała się zgoła inaczej. Frunął do góry Quintana, za którym znalazł się równie rewelacyjny Aru (+ 0:08). Dalej byli Uran (+ 0:36), Rolland (+ 0:51) i Pozzovio (+ 1:00). Majka z siódmym czasem (+ 1:55) w tym momencie tracił już właściwie realną szansę na podium wyścigu.

Na ostatnim odcinku podjazdu Aru, który wystartował o 3 minuty później, wyprzedził Majkę, to samo spotkało Hesjedala ze strony Pozzovivo.

Quintana i Aru utrzymali znakomite tempo do samej mety, ostatecznie to Kolumbijczyk nieznacznie wyprzedził Włocha. 7. Majka stracił do zwycięzcy 3:28.

fot. LaPresse

Wyniki 19. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Bassano del Grappa – Cima Grappa (Crespano del Grappa), (26,8 km jazda indywidualna na czas):

Miejsca polskich zawodników:
7. Rafał Majka – 3:28
47. Paweł Poljański – 7:08
119. Przemysław Niemiec – 11:49

po etapie:
6. Rafał Majka – 6:59
48. Przemysław Niemiec – 1:48:16
51. Paweł Poljański – 2:00:42

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team             1:05:37
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:17
  3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              01:26
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               01:57
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        02:24
  6 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       03:22
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   03:28
  8 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             03:48
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  04:00
 10 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     04:10
 11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                04:26
 12 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               04:34
 13 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         04:42
 14 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               04:46
 15 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 16 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 04:52
 17 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              05:11
 18 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             05:20
 20 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     05:22
 21 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     05:26
 22 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              05:28
 23 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    05:29
 24 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       05:33
 25 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         05:35
 26 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                05:39
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               05:53
 28 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             06:14
 29 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       06:15
 30 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 31 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 06:21
 32 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               06:26
 34 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 35 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 36 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               06:30
 37 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  06:31
 38 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         06:35
 39 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            06:37
 40 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   06:42
 41 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 06:51
 42 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         06:52
 43 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                06:58
 44 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 07:03
 45 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             07:05
 46 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               07:08
 47 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      07:12
 48 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          07:14
 49 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  07:35
 50 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       07:36
 51 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                07:41
 52 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           07:42
 53 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          07:43
 54 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   07:45
 55 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               07:53
 56 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                07:58
 57 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           08:06
 58 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              08:12
 59 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 60 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           08:18
 61 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 08:46
 62 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    08:49
 63 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 64 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       08:51
 65 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           08:52
 66 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            08:54
 67 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 08:59
 68 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     09:01
 69 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            09:04
 70 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            09:06
 71 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                09:07
 72 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   09:09
 73 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        09:13
 74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  09:14
 75 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          09:16
 76 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             09:19
 77 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 78 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         09:30
 79 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           09:31
 80 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      09:38
 81 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     09:40
 82 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  09:43
 83 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               09:45
 84 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   09:48
 85 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 86 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     09:56
 87 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           10:04
 88 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    10:05
 89 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       10:07
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                                  10:09
 91 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 92 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     10:15
 93 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     10:20
 94 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               10:22
 95 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 96 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               10:34
 97 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      10:38
 98 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               10:48
 99 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
100 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                10:49
101 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    10:53
102 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    10:55
103 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
104 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 10:56
105 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   10:58
106 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               11:01
107 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                11:04
108 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 11:05
109 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         11:19
110 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
111 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    11:20
112 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
113 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              11:24
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              11:37
115 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       11:41
116 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  11:43
117 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            11:44
118 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      11:48
119 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           11:49
120 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   11:56
121 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
122 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             12:03
123 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           12:04
124 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                              12:06
125 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              12:10
126 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          12:13
127 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    12:18
128 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
129 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       12:39
130 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           12:45
131 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  12:47
132 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  12:51
133 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              12:58
134 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             13:01
135 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  13:05
136 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        13:09
137 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    13:15
138 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                 13:16
139 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 13:22
140 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             13:26
141 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       13:43
142 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                13:45
143 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                14:04
144 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     14:14
145 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      14:18
146 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   14:40
147 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        14:47
148 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               14:52
149 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         15:13
150 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    15:17
151 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  15:22
152 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          15:28
153 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             15:30
154 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       15:31
155 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  15:33
156 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      18:00

Punkty

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  15 pkt.
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     12
  3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                  9
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   7
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                            6
  6 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                           5
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                       4
  8 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                                 3
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      2
 10 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                         1

Premia górska 

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  32 pkt.
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     20
  3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 14
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  10
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                            7
  6 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                           4
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                       2
  8 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                                 1

Drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                              03:30:56
  2 Astana Pro Team                                                  00:03
  3 Omega Pharma - Quick-Step                                        00:07
  4 Team Sky                                                         00:19
  5 Bardiani-CSF                                                     00:26
  6 Lotto Belisol                                                    02:09
  7 Movistar Team                                                    03:07
  8 Team Europcar                                                    03:13
  9 Tinkoff-Saxo                                                     03:22
 10 Lampre-Merida                                                    03:28

Klasyfikacja po 19. etapie

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team            79:03:45
  2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              03:07
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  03:48
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               05:26
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        06:16
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   06:59
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                09:25
  8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 09:29
  9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                10:11
 10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     13:59
 11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         22:33
 12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    24:29
 13 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      28:37
 14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       30:26
 15 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               31:09
 16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             33:35
 17 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                37:34
 18 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               45:48
 19 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 47:45
 20 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                52:42
 21 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             53:10
 22 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           55:06
 23 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       55:26
 24 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             56:59
 25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             58:47
 26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                    01:02:37
 27 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step            01:06:25
 28 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                  01:07:07
 29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                       01:08:05
 30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 01:10:31
 31 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                              01:12:20
 32 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                   01:13:21
 33 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                       01:15:20
 34 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                              01:16:17
 35 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                    01:24:12
 36 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                    01:24:36
 37 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                 01:24:49
 38 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                           01:31:09
 39 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                01:31:22
 40 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                          01:32:36
 41 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                      01:35:08
 42 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                    01:37:17
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                       01:39:35
 44 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                              01:43:57
 45 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                      01:44:44
 46 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                         01:44:56
 47 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                 01:47:16
 48 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                        01:48:16
 49 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                              01:49:13
 50 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                             01:58:31
 51 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                            02:00:42
 52 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                           02:02:09
 53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                           02:06:29
 54 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                            02:09:00
 55 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               02:10:27
 56 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            02:10:40
 57 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                             02:12:09
 58 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               02:13:36
 59 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing       02:13:39
 60 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team              02:14:59
 61 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                       02:19:09
 62 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      02:20:41
 63 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                               02:23:06
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            02:23:31
 65 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                          02:25:16
 66 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 02:25:18
 67 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                             02:26:35
 68 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                          02:27:04
 69 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           02:28:11
 70 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            02:30:31
 71 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                               02:33:52
 72 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        02:34:42
 73 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                        02:35:38
 74 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                           02:35:54
 75 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               02:36:01
 76 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         02:36:29
 77 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             02:38:17
 78 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                  02:39:14
 79 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          02:39:39
 80 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                            02:39:45
 81 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  02:39:50
 82 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                02:48:08
 83 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      02:50:06
 84 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     02:50:18
 85 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                    02:51:26
 86 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                             02:52:20
 87 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  02:54:19
 88 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        02:55:39
 89 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                02:57:15
 90 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                         02:59:04
 91 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               03:01:27
 92 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            03:02:32
 93 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           03:03:00
 94 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       03:04:51
 95 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        03:06:19
 96 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               03:09:31
 97 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        03:10:03
 98 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               03:10:28
 99 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       03:11:10
100 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                    03:12:56
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                  03:13:28
102 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              03:18:36
103 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      03:21:04
104 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            03:21:27
105 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                03:22:28
106 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    03:22:30
107 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                         03:23:02
108 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                03:23:34
109 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 03:25:07
110 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                    03:25:18
111 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                  03:26:44
112 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      03:28:09
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        03:30:56
114 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               03:30:58
115 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        03:31:43
116 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 03:32:11
117 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                            03:34:57
118 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              03:35:22
119 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              03:36:08
120 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               03:36:24
121 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 03:36:45
122 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                03:37:59
123 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              03:38:10
124 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                03:41:27
125 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                03:42:26
126 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 03:45:30
127 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            03:47:45
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           03:48:55
129 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                             03:51:12
130 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                   03:52:08
131 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      03:53:43
132 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   03:53:53
133 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                03:56:10
134 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       03:56:17
135 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           04:01:57
136 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 04:05:37
137 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               04:05:48
138 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   04:07:04
139 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   04:07:48
140 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     04:10:54
141 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           04:11:17
142 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          04:13:04
143 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 04:13:08
144 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       04:15:19
145 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          04:15:25
146 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      04:16:41
147 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                               04:17:35
148 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  04:17:36
149 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               04:17:52
150 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   04:18:20
151 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  04:19:14
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     04:19:52
153 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             04:32:47
154 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         04:38:15
155 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             04:38:46
156 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              04:39:32
157 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    04:50:48

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        251 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          225
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      173
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                161
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                           130
  6 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 96
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   96
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     94
  9 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 82
 10 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                     82
 11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    78
 12 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                78
 13 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     69
 14 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             63
 15 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                          60
 16 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  56
 17 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  53
 18 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        50
 19 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     49
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           48
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      47

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing            173 pkt.
  2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  88
  3 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                        86
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     79
  5 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                      69
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     57
  7 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  46
  8 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                    43
  9 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                          41
 10 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  39
 11 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                       35
 12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 32
 13 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  30
 14 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 29
 15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           28
 16 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                    27
 17 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    25
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                25
 19 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                          22
 20 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                   21

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team            79:03:45
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  03:48
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   06:59
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 09:29
  5 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             53:10
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                       01:08:05
  7 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                       01:15:20
  8 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                    01:24:36
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                01:31:22
 10 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                            02:00:42
 11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                           02:02:09
 12 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               02:10:27
 13 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            02:10:40
 14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            02:23:31
 15 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 02:25:18
 16 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           02:28:11
 17 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            02:30:31
 18 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         02:36:29
 19 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     02:50:18
 20 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                02:57:15
 21 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               03:01:27
 22 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            03:02:32
 23 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       03:04:51
 24 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        03:06:19
 25 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               03:09:31
 26 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                03:22:28
 27 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    03:22:30
 28 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              03:36:08
 29 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 03:36:45
 30 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              03:38:10
 31 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                03:41:27
 32 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                03:42:26
 33 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   04:07:04
 34 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     04:10:54
 35 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 04:13:08
 36 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  04:17:36
 37 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   04:18:20
 38 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  04:19:14
 39 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     04:19:52
 40 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         04:38:15
 41 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    04:50:48

Klasyfikacja drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                             236:57:39
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                        18:24
  3 Tinkoff-Saxo                                                     35:57
  4 BMC Racing Team                                               01:06:08
  5 Movistar Team                                                 01:08:52
  6 Astana Pro Team                                               01:14:00
  7 Team Sky                                                      01:15:20
  8 Lampre-Merida                                                 01:40:08
  9 Team Europcar                                                 01:52:56
 10 Trek Factory Racing                                           02:07:42
 11 Lotto Belisol                                                 02:14:26
 12 Belkin Pro                                                    02:26:34
 13 Colombia                                                      02:47:29
 14 Garmin Sharp                                                  02:49:24
 15 Team Katusha                                                  02:51:28
 16 Androni Giocattoli                                            02:56:17
 17 FDJ.fr                                                        03:14:21
 18 Bardiani-CSF                                                  03:24:01
 19 Neri Sottoli                                                  04:45:41
 20 Team Giant-Shimano                                            04:52:26
 21 Cannondale                                                    05:08:23

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: