Giro d'Italia 2014: etap 17: Stefano Pirazzi triumfuje po ucieczce

Stefano Pirazzi (Bardiani) został zwycięzcą siedemnastego etap Giro d'Italia. 27-letni Włoch atakował z grupy ucieczkowej, wyprzedzając Tima Wellensa (Lotto-Belisol), i Jaya McCarthy (Tinkoff-Saxo).

W klasyfikacji łącznej bez istotnych zmian, prowadzi Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar).

Nim kolarze wyruszyli na trasę doszło do spotkania dyrektorów sportowych z organizatorami wyścigu i komisją sędziowską w sprawie wydarzeń na 16. odcinku Giro. Ekipy postanowiły kontynuować wyścig, a wieczorem wydadzą komunikat, w którym przedstawią swoje stanowisko. Część drużyn postuluje anulowanie różnicy czasowej jaką Quintana i spółka zdobyli na zjeździe z przełęczy Stelvio.

Akcja dnia zaczęła się formować dopiero około 70 kilometra, kiedy odjechali Thomas De Gendt (Omega Pharma) i Jos Van Emden (Belkin). Do dwójki dołączyli następnie Enrico Gasparotto (Astana), Matteo Montaguti (Ag2r), Stefano Pirazzi (Bardiani), Nicola Boem (Bardiani), Marco Canola (Bardiani), Daniel Oss (BMC), Oscar Gatto (Cannondale), Johan Le Bon (FDJ.fr), Jussi Viekkanen (FDJ.fr), Daniano Cunego (Lampre-Merida), Mattio Bono (Lappre-Merida), Lars Bak (Lotto), Tim Wellens (Lotto), Igor Anton (Movistar), Serge Pauwels (Omega Pharma), Davide Malacarne (Europcar), Simon Geschke (Giant), Alberto Losada (Katusha), Eduard Vorganov (Katusha), Philip Deignan (Sky), Evgeni Petrov (Tinkoff), Jay McCarthy (Tinkoff), Fabio Felline (Trek) i Marco Frapporti (Androni Giocattoli).

26-osobowa grupa Fastro-Scale di Primolano (kat. 4; 107,6 km; 3 km; 3,9%, max. 9%) minęła z przewagą blisko 8 minut. Zgodnie z przewidywaniami różnica nadal rosła, etap znajdował się pod pełną kontrolą harcowników.

Współpraca w czołówce zakończyła się 30 kilometrów przed metą. De Gendt postanowił nie czekać do sztywnej ścianki Muro di Ca’ del Poggio (kat. 4; 188 km; 1,2 km; 12,2%, max. 18%), podejmując wcześniej solową akcję.

Belg przed premią górską zyskał około 25 sekund, ale na podjeździe cały dystans odrobił do niego Pirazzi. Na mokrym od deszczu zjeździe, gdzie wywrócił się Geschke, do czołówki wrócili również Montaguti, McCarthy i Wellens.

Całej piątce udało się zachować przewagę do końcowego fragmentu etapu. 1300 metrów przed kreską przyspieszył Pirazzi, który zaskoczył tym rywali i dowiózł prowadzenie do samej mety.

fot. LaPresse

Wyniki 17. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Sarnonico - Vittorio Veneto (208 km):

Miejsca polskich zawodników:
37. Rafał Majka – 15:36
81 Paweł Poljański – 15:36
108. Przemysław Niemiec –15:36

po etapie:
5. Rafał Majka – 3:28
43. Przemysław Niemiec – 1:21:17
52. Paweł Poljański – 1:40:22

  1 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                             4:38:11
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
  3 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
  4 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
  5 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
  6 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     00:28
  7 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
  8 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  9 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 10 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 11 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 12 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 13 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 14 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
 15 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 16 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 18 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 19 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 20 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 21 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 22 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 23 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 24 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               00:33
 25 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         02:10
 26 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               08:58
 27 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      15:36
 28 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 29 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 30 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 31 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 32 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 33 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 34 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 35 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 36 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 37 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 38 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 39 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 40 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 41 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 42 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 43 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 45 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 46 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 47 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 48 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 49 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 50 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 51 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 52 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 53 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 54 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 55 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 56 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 57 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
 58 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 59 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
 61 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 62 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 63 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 64 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 65 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 66 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 67 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 68 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 69 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 70 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 72 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 73 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 75 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 76 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 77 David Tanner (Aus) Belkin Pro
 78 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 79 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 82 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 84 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 85 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 86 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
 87 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 88 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 89 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 90 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 91 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 92 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 93 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 94 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 95 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 96 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
 97 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 98 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 99 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
100 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
101 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
102 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
103 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
104 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
105 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
106 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
107 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
108 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
109 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
110 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
111 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
112 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
115 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
116 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
117 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
118 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
120 Michel Koch (Ger) Cannondale
121 Ben Swift (GBr) Team Sky
122 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
123 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
124 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
125 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
126 Moreno Moser (Ita) Cannondale
127 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
128 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
129 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
130 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
131 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
132 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
133 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
134 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
135 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
136 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
137 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
138 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
139 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
140 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
141 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
142 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
143 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
144 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
145 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
146 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
147 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
148 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
149 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
150 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
151 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
152 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
153 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
154 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
155 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
156 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
157 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
158 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
159 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          16:05
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr

Punkty

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     60 pkt.
  2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  53
  3 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                     41
  4 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             41
  5 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     40
  6 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                        22
  7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                             22
  8 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                              20
  9 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                      18
 10 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                            17
 11 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                     16
 12 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       14
 13 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                    10
 14 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                       7
 15 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                        7
 16 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                                  6
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                              4
 18 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                           3
 19 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 20 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                         1
 21 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                                   1

Premie górskie

Fastro-Scale di Primolano - km. 107,6

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      3 pkt.
  2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                   2
  3 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      1

Santo Stefano - km. 162,5

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      3 pkt.
  2 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                 2
  3 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      1

Muro di Ca' del Poggio - km. 188

  1 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      3 pkt.
  2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                   2
  3 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                         1

Lotna premia

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     10 pkt.
  2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                              6
  3 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      3
  4 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                             2
  5 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                      1
  6 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
  7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  8 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
  9 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 10 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida

Drużynowo

  1 Bardiani-CSF                                                  13:55:29
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                        15:08
  3 Tinkoff-Saxo
  4 Lotto Belisol
  5 FDJ.fr                                                           15:36
  6 Lampre-Merida                                                    15:41
  7 Team Katusha                                                     24:06
  8 AG2R La Mondiale                                                 30:16
  9 BMC Racing Team                                                  30:44
 10 Trek Factory Racing
 11 Astana Pro Team
 12 Team Sky
 13 Team Europcar
 14 Team Giant-Shimano
 15 Belkin Pro
 16 Cannondale
 17 Androni Giocattoli
 18 Movistar Team                                                    32:26
 19 Garmin Sharp                                                     45:52
 20 Neri Sottoli
 21 Colombia
 22 Orica GreenEdge

Klasyfikacja po 17. etapie

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team            73:05:31
  2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              01:41
  3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                03:21
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               03:26
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   03:28
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  03:34
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        03:49
  8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 04:06
  9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                04:16
 10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     08:02
 11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         14:20
 12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    17:40
 13 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      22:28
 14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               22:35
 15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                24:14
 16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             26:37
 17 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       28:30
 18 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               33:47
 19 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                35:00
 20 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           39:04
 21 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 22 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             40:29
 23 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             44:55
 24 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       48:09
 25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             48:58
 26 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               50:10
 27 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 50:35
 28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       56:23
 29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          57:19
 30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    58:21
 31 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                       01:01:28
 32 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                  01:03:44
 33 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                              01:03:49
 34 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                   01:04:31
 35 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                              01:07:56
 36 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                          01:09:36
 37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                           01:09:38
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                       01:10:05
 39 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                    01:13:57
 40 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                    01:14:19
 41 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                01:19:36
 42 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                 01:20:36
 43 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                        01:21:17
 44 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                      01:21:43
 45 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                    01:24:15
 46 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                         01:25:07
 47 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                              01:29:10
 48 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                        01:33:35
 49 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                              01:34:55
 50 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                 01:36:06
 51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                      01:38:24
 52 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                            01:40:22
 53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                           01:41:40
 54 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                           01:41:48
 55 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                            01:45:00
 56 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                             01:45:51
 57 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                             01:47:21
 58 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                          01:50:28
 59 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                          01:55:58
 60 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            01:58:10
 61 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                               01:59:18
 62 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team              01:59:59
 63 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           02:00:05
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            02:00:28
 65 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                           02:02:43
 66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                        02:03:47
 67 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      02:04:17
 68 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing       02:04:22
 69 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                             02:04:27
 70 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                            02:05:59
 71 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               02:06:08
 72 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 02:06:37
 73 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            02:07:16
 74 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                               02:07:46
 75 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                02:08:01
 76 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               02:08:14
 77 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                       02:10:32
 78 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                           02:11:21
 79 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          02:11:38
 80 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     02:11:53
 81 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                  02:12:05
 82 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        02:12:38
 83 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               02:12:40
 84 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             02:14:16
 85 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  02:14:44
 86 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  02:14:52
 87 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         02:16:34
 88 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                    02:17:00
 89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                             02:22:35
 90 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      02:23:37
 91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        02:25:46
 92 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       02:26:23
 93 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                    02:28:13
 94 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       02:30:02
 95 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                02:31:07
 96 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           02:33:01
 97 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               02:34:02
 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            02:34:19
 99 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                         02:35:00
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        02:35:01
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                  02:35:15
102 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               02:38:30
103 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      02:39:34
104 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        02:39:58
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               02:41:06
106 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                  02:47:12
107 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                    02:47:15
108 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              02:48:03
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            02:48:39
110 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               02:48:55
111 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        02:49:46
112 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                02:49:51
113 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 02:51:02
114 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                         02:52:11
115 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               02:54:07
116 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                            02:55:23
117 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                02:55:37
118 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        02:56:14
119 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    02:57:37
120 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      02:59:30
121 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 02:59:31
122 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              02:59:39
123 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              03:01:27
124 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 03:03:08
125 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              03:03:16
126 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            03:03:41
127 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                03:05:33
128 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                03:08:09
129 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                             03:08:15
130 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 03:08:26
131 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                03:09:56
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           03:15:02
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       03:16:29
134 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      03:16:43
135 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           03:20:35
136 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   03:21:28
137 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                   03:22:25
138 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                03:23:04
139 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   03:23:34
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               03:26:27
141 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   03:26:48
142 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          03:28:22
143 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     03:28:33
144 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           03:29:07
145 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 03:30:35
146 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   03:31:08
147 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 03:32:36
148 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          03:32:47
149 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                               03:33:01
150 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               03:33:07
151 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  03:34:10
152 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       03:35:45
153 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     03:35:53
154 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  03:40:22
155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      03:44:06
156 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             03:49:31
157 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             03:55:36
158 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              03:57:04
159 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         03:57:19
160 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    04:07:53

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        251 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          225
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      173
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                161
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                           130
  6 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 96
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   96
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     84
  9 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                     82
 10 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    78
 11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    78
 12 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                78
 13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 73
 14 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     69
 15 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             63
 16 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                          60
 17 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  53
 18 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        50
 19 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                    46
 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      43

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             95 pkt.
  2 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                      69
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     63
  4 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                        62
  5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  56
  6 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                    43
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
  8 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  39
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     37
 10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  36
 11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 32
 12 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  30
 13 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                    27
 14 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    25
 15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                25
 16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           21
 17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                   21
 18 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
 19 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                          20
 20 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 15

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team            73:05:31
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   03:28
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  03:34
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 04:06
  5 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             44:55
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          57:19
  7 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                       01:01:28
  8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                              01:07:56
  9 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                    01:14:19
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                01:19:36
 11 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                            01:40:22
 12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                           01:41:48
 13 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            01:58:10
 14 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           02:00:05
 15 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            02:00:28
 16 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               02:06:08
 17 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 02:06:37
 18 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            02:07:16
 19 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                           02:11:21
 20 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     02:11:53
 21 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         02:16:34
 22 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       02:26:23
 23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                02:31:07
 24 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               02:34:02
 25 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            02:34:19
 26 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        02:35:01
 27 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               02:38:30
 28 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                02:55:37
 29 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    02:57:37
 30 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              02:59:39
 31 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 03:03:08
 32 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              03:03:16
 33 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                03:05:33
 34 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                03:09:56
 35 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   03:23:34
 36 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     03:28:33
 37 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   03:31:08
 38 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 03:32:36
 39 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  03:34:10
 40 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     03:35:53
 41 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  03:40:22
 42 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         03:57:19
 43 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    04:07:53

Klasyfikacja drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                             218:45:33
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                        21:42
  3 Tinkoff-Saxo                                                     30:01
  4 BMC Racing Team                                                  56:14
  5 Astana Pro Team                                                  57:29
  6 Movistar Team                                                 01:03:31
  7 Team Sky                                                      01:16:49
  8 Lampre-Merida                                                 01:19:38
  9 Team Europcar                                                 01:36:14
 10 Trek Factory Racing                                           02:06:19
 11 Lotto Belisol                                                 02:09:52
 12 Colombia                                                      02:11:31
 13 Belkin Pro                                                    02:16:29
 14 Garmin Sharp                                                  02:25:21
 15 Team Katusha                                                  02:26:43
 16 Androni Giocattoli                                            02:43:26
 17 FDJ.fr                                                        02:47:00
 18 Bardiani-CSF                                                  02:59:54
 19 Neri Sottoli                                                  03:43:19
 20 Team Giant-Shimano                                            03:57:20
 21 Cannondale                                                    04:23:12
 22 Orica GreenEdge                                               06:39:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: