Bałtyk-Karkonosze Tour 2014: etap 1

Artur Detko (Mexller) wygrał w Świdwinie pierwszy etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi przyjechał Piotr Wojciechowski (Mexller), a trzeci Adrian Tekliński (LMGKK Ziemia Brzeska).

Peleton miał do pokonania nieco ponad 167 km na odcinku z Kołobrzegu do Świdwina. Niedługo po starcie na czele znalazła się grupa 16 zawodników, którzy prowadzili przez dużą część etapu. Gdy śmiałkowie powrócili do peletonu na samotny atak zdecydował się Mariusz Witecki (Mexller). Utrzymał się on z przodu przez prawie 30 km wygrywając po drodze kolejne premie lotne. Dzięki temu Witecki założył niebieską koszulkę najaktywniejszego zawodnika.

Wydawało się, że kibicom przyjdzie oglądać finisz z peletonu, jednak na kilkaset metrów przed metą doszło do kraksy, która spowodowała zamieszanie na trasie. Artur Detko i Piotr Wojciechowski wpadli w duecie na kreskę. Za ich plecami finiszowała grupka zawodników, z których najszybszy był Adrian Tekliński. Tym samym Detko przejął koszulkę lidera od Kamila Zielińskiego.

We wtorek peleton pokona trasę jazdy indywidualnej w Dobrej (22,7 km), a po południu odcinek Wolin-Nowogard (123,6 km).

inf + fot. Mexller Team

Wyniki 1. etapu Bałtyk-Karkonosze Tour 2014, Kołobrzeg-Świdwin (167,3 km):

1. Artur Detko (Mexller)
2. Piotr Wojciechowski (Mexller)
3. Adrian Tekliński (LMGKK Ziemia Brzeska)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: