Giro d'Italia 2014: etap 15: Wielki sukces Fabio Aru, Rafał Majka - 6.

Piętnasty etap Giro d'Italia, zakończony podjazdem do stacji narciarskiej Plan di Montecampione, wygrał Fabio Aru (Astana). Niespełna 24-letni Włoch pokonał Fabio Duarte (Colombia) i Nairo Quintane (Movistar).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step). Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) dziś szósty, zachował trzecią pozycję w wyścigu.

Ucieczkę dnia, na długim i płaskim odcinku aż do finałowego podjazdu, prowadziła 12-osobowa grupa w składzie Maxime Bouet (Ag2r), Daniele Ratto (Cannondale), Johan Le Bon (FDJ.fr), Andre Fernando Cardoso (Garmin), Damiano Cunego (Lampre), Adam Hansen (Lotto), Simon Geschke (Giant), Luca Paolini (Katusha), Fabio Felline (Trek), Rodolfo Torres (Colombia), Jackson Rodriguez (Androni Giocattoli) i Enrico Barbin (Bardiani).

Peleton odpuścił grupę na niemal 8 minut, ale im bliżej było Plan di Montecampione (kat. 1; 19,35 km; 7,6%, max. 12%) tym tempo rosło, skutkiem czego u podnóża do odrobienia pozostały raptem niespełna 2 minuty.

Z czołówki pierwszy atakował Hansen, do którego dojechali Cardoso i Torres, z peletonu ruszyli lider klasyfikacji górskiej Julian Arredondo (Trek) i Stefano Pirazzi (Bardiani).

11 km przed metą na czele jechali Arredondo z Cardoso. Około 30-osobowa grupa lidera, napędzana przez Wouta Poelsa (Omega Pharma), traciła w tym punkcie trasy 21 sekund.

9 km przed kreską dwójkę wyprzedził Philip Deignan (Sky). 14-osobową grupę prowadził Michael Rogers z Majką na kole. Odpadali m. in. Ivan Basso (Cannondale) i Ryder Hesjedal (Garmin).

Kolarze wjechali na 4-km nieco lżejszy odcinek (3,8%). Deignan trzymał się dzielnie, zyskując 22 sekundy. Rogers nie schodził z czoła pościgu, którego rozmiary znów nieco wzrosły.

Ostatnie 4 kilometry prowadziły przy nachyleniu (8,7%). Zaatakowali Pierre Rolland (Europcar) i Fabio Duarte (Colombia) i inni zawodnicy z dalszych pozycji w klasyfikacji generalnej. Czołówka wyścigu czarowała się.

Rolland i Duarte doścignęli Deignana. 3 kilometry przed metą grupa lidera tracił do dwójki 33 sekundy.

Ruszył Fabio Aru, za nim Uran. Dwójka urwała się. Gonił ją Nairo Quintana. Dalej Majka trzymał się na kole Cadela Evansa (BMC Racing). W końcu i Polak ruszył w pogoń.

2 kilometry do celu prowadzenie objął Aru. Quintana z Rollandem odjechali liderowi wyścigu, za to do dwójki dołączył niespodziewanie Duarte. Majka wisiał między samotnym Uranem, a grupką Evansa.

Aru osiągnął finałowy kilometr ze sporą przewagą. Po drugie miejsce finiszował Duarte przed Quintaną. Majka na mecie przyjechał szósty, ze stratą niemal minuty do młodego Włocha.

fot. LaPresse

Wyniki 15. etapu Giro d’Italia 2014 (GT), Valdengo - Montecampione (225 km):

Miejsca polskich zawodników:
6. Rafał Majka – 0:57
71. Przemysław Niemiec – 19:17
74. Paweł Poljański – 19:17

po etapie:
3. Rafał Majka – 1:50
46. Paweł Poljański – 58:45
50. Przemysław Niemiec – 1:03:10

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                5:33:06
  2 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       00:21
  3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:22
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
  5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:42
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:57
  7 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       01:08
  8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
  9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                01:13
 10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 13 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 14 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 15 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      02:17
 16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 17 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       03:13
 18 CARDOSO Andre Fernando POR GRS
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    03:19
 20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 21 HERRADA Jose' ESP MOV                                            03:30
 22 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             03:39
 23 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                                  04:45
 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 25 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             05:03
 26 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         05:14
 27 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            05:16
 28 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           05:19
 29 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 30 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                05:58
 31 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 32 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       06:55
 33 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          07:04
 34 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 07:08
 35 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 36 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          07:42
 37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           07:49
 38 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               08:59
 39 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 09:07
 40 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 09:15
 41 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             09:36
 43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               09:41
 44 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     09:56
 45 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 46 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 47 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               10:34
 48 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          10:56
 49 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          11:05
 50 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                11:07
 51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         11:36
 52 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              11:46
 53 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          12:15
 54 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                13:44
 55 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      15:08
 56 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          15:57
 57 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             16:46
 58 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 17:00
 59 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                17:14
 60 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   18:39
 61 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 62 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    19:17
 63 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 64 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 65 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 66 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 67 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 68 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 69 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 70 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 71 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 73 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 74 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 75 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 76 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 77 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
 78 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 79 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 80 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 81 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 82 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 84 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 85 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 86 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 87 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
 88 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 89 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 90 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 91 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 92 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 93 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 94 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 95 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 96 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 98 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 99 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
100 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 19:40
101 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
102 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           19:55
103 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 20:21
104 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          21:19
105 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   21:40
106 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  22:07
107 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
108 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                22:23
109 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           22:31
110 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       24:16
111 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        24:30
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   27:41
113 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
114 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     28:15
115 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
116 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
117 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         28:27
118 David Tanner (Aus) Belkin Pro
119 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
120 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
121 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
122 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
123 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
124 Ben Swift (GBr) Team Sky
125 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
126 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
127 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
128 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
129 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
130 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
131 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
132 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
133 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
134 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
135 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
136 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             28:41
137 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            29:07
138 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
139 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
140 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              29:42
141 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   29:51
142 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      29:53
143 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
144 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   29:58
145 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
146 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
147 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
148 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
149 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
150 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
151 Elia Viviani (Ita) Cannondale
152 Moreno Moser (Ita) Cannondale
153 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
154 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
155 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
156 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
157 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
158 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
159 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
160 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
161 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
162 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        31:10
163 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ
164 Michel Koch (Ger) Cannondale
165 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
166 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
167 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
168 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             31:22

Punkty

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     15 pkt.
  2 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                          12
  3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                   9
  4 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       8
  5 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   7
  6 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                  6
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                       5
  8 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                           4
  9 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                     4
 10 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                           3
 11 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                    2
 12 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                    1
 13 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                                   1

Premia górska

Plan di Montecampione (kat. 1; meta)

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     32 pkt.
  2 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                          20
  3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  14
  4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  10
  5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                  7
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                       4
  7 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                           2
  8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                           1

Lotna premia

  1 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                      10 pkt.
  2 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                     6
  3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                                   3
  4 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                               2
  5 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                           1

Drużynowo

  1 BMC RACING TEAM                                               16:46:47
  2 MOVISTAR TEAM                                                    01:37
  3 ASTANA PRO TEAM                                                  03:06
  4 AG2R LA MONDIALE                                                 04:07
  5 OMEGA PHARMA - QUICK-STEP                                        07:00
  6 TINKOFF SAXO                                                     07:44
  7 TEAM KATUSHA                                                     07:57
  8 LOTTO BELISOL                                                    11:08
  9 TEAM EUROPCAR                                                    15:10
 10 GARMIN SHARP                                                     16:14
 11 TREK FACTORY RACING                                              16:16
 12 BELKIN-PRO                                                       19:56
 13 ANDRONI GIOCATTOLI - VENEZUELA                                   20:38
 14 COLOMBIA                                                         22:05
 15 TEAM SKY                                                         22:57
 16 BARDIANI CSF                                                     26:49
 17 FDJ.FR                                                           35:28
 18 NERI SOTTOLI                                                     37:03
 19 LAMPRE - MERIDA                                                  41:01
 20 CANNONDALE                                                       41:54
 21 TEAM GIANT - SHIMANO                                             51:58
 22 ORICA GREENEDGE                                               01:10:02

Klasyfikacja po 15. etapie

  1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step           63:26:39
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                01:03
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:50
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  02:24
  5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               02:40
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        02:42
  7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 03:04
  8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               04:47
  9 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     05:44
 10 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       06:32
 11 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                06:44
 12 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      07:42
 13 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             08:48
 14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         10:45
 15 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       11:02
 16 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    13:08
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               13:37
 18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                14:25
 19 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       14:46
 20 HERRADA Jose' ESP MOV                                            14:59
 21 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               19:45
 22 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             19:53
 23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             20:19
 24 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               26:05
 25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                26:15
 26 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 26:19
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          28:14
 28 CARDOSO Andre Fernando POR GRS                                   30:24
 29 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 39:44
 30 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             43:07
 31 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             43:14
 32 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       47:12
 33 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            48:04
 34 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 48:06
 35 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   48:22
 36 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 49:06
 37 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    49:24
 38 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          49:50
 39 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              51:01
 40 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           51:58
 41 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      52:07
 42 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       53:59
 43 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     55:24
 44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          56:38
 45 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 57:52
 46 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               58:45
 47 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                    01:00:00
 48 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                           01:00:11
 49 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                      01:01:21
 50 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                        01:03:10
 51 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                      01:06:04
 52 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                 01:07:01
 53 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                              01:07:15
 54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                        01:07:35
 55 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                 01:11:39
 56 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                          01:13:25
 57 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                            01:14:35
 58 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                01:15:21
 59 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                          01:18:55
 60 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            01:21:07
 61 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                             01:21:43
 62 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                             01:21:46
 63 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing       01:22:45
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            01:23:25
 65 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                           01:23:27
 66 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 01:25:00
 67 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                           01:25:40
 68 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                             01:27:24
 69 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                       01:28:55
 70 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                               01:30:43
 71 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team              01:30:54
 72 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:31:00
 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               01:31:03
 74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                           01:32:30
 75 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                  01:35:02
 76 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                               01:37:23
 77 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  01:37:41
 78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:38:11
 79 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                01:38:56
 80 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                    01:39:57
 81 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:40:16
 82 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          01:40:24
 83 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                        01:41:52
 84 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                           01:42:16
 85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        01:43:33
 86 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         01:43:41
 87 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             01:45:11
 88 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  01:45:47
 89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      01:46:34
 90 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                    01:46:36
 91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        01:48:43
 92 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:49:30
 93 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     01:49:58
 94 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                             01:50:54
 95 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                            01:53:42
 96 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           01:55:58
 97 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      01:56:49
 98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               01:56:53
 99 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:57:16
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:57:58
101 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               01:59:50
102 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        02:02:55
103 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       02:04:28
104 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                         02:05:55
105 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               02:07:43
106 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               02:08:05
107 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       02:08:07
108 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        02:08:09
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                    02:10:12
110 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                         02:10:34
111 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            02:11:36
112 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               02:11:52
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      02:13:05
114 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                  02:13:20
115 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 02:13:59
116 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                              02:16:29
117 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              02:18:02
118 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                            02:18:20
119 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                02:18:34
120 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        02:19:11
121 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              02:19:50
122 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                  02:20:43
123 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 02:21:31
124 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           02:24:07
125 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              02:26:08
126 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              02:26:13
127 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            02:26:38
128 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
129 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 02:26:49
130 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               02:27:38
131 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                02:27:56
132 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                02:28:19
133 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    02:28:32
134 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 02:30:26
135 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                02:31:06
136 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           02:33:25
137 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                02:39:04
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       02:39:26
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      02:39:40
140 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                   02:40:48
141 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                02:41:27
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           02:43:03
143 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      02:44:17
144 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   02:44:25
145 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               02:44:50
146 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   02:46:31
147 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          02:46:45
148 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     02:46:56
149 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           02:47:30
150 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   02:49:31
151 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   02:49:45
152 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                02:50:53
153 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 02:50:59
154 CHAVANEL Sebastien FRA FDJ                                    02:51:24
155 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               02:51:30
156 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 02:53:32
157 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       02:53:39
158 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          02:55:44
159 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  02:57:07
160 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     02:58:50
161 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  03:03:19
162 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      03:07:03
163 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             03:07:54
164 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             03:13:59
165 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         03:15:42
166 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              03:20:01
167 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                03:25:38
168 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    03:26:16

KLasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        251 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          225
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      173
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                161
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                           130
  6 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 96
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   95
  8 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    78
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                78
 10 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 71
 11 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    71
 12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     69
 13 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                     66
 14 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                          60
 15 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        50
 16 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                    46
 17 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             40
 18 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      39
 19 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           36
 20 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      36

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             75 pkt.
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     57
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
  4 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  39
  5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                     33
  6 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 32
  7 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                    27
  8 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  26
  9 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  24
 10 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                        22
 11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  21
 12 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
 13 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                          20
 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 17
 15 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 15
 16 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   15
 17 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    15
 18 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                    15
 19 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                                15
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           14

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                63:28:29
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:34
  3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:50
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 01:14
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 24:29
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          26:24
  7 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             41:24
  8 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   46:32
  9 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          48:00
 10 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       52:09
 11 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               56:55
 12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              58:21
 13 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            01:19:17
 14 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            01:21:35
 15 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 01:23:10
 16 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:29:10
 17 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:36:21
 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:38:26
 19 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                           01:40:26
 20 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         01:41:51
 21 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:47:40
 22 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     01:48:08
 23 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               01:55:03
 24 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:55:26
 25 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:56:08
 26 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       02:02:38
 27 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               02:06:15
 28 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              02:16:12
 29 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                02:16:44
 30 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 02:19:41
 31 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              02:24:23
 32 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                02:26:29
 33 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    02:26:42
 34 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                02:37:14
 35 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   02:44:41
 36 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     02:45:06
 37 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   02:47:41
 38 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 02:49:09
 39 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  02:55:17
 40 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     02:57:00
 41 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  03:01:29
 42 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         03:13:52
 43 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                03:23:48
 44 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    03:24:26

Klasyfikacja drużynowa

  1 OMEGA PHARMA - QUICK-STEP                                    189:51:36
  2 AG2R LA MONDIALE                                                 01:54
  3 BMC RACING TEAM                                                  08:15
  4 ASTANA PRO TEAM                                                  20:07
  5 MOVISTAR TEAM                                                    23:38
  6 TINKOFF SAXO
  7 LAMPRE - MERIDA                                                  52:30
  8 TEAM EUROPCAR                                                    54:41
  9 COLOMBIA                                                      01:00:15
 10 TREK FACTORY RACING                                           01:02:24
 11 TEAM SKY                                                      01:04:01
 12 TEAM KATUSHA                                                  01:17:44
 13 LOTTO BELISOL                                                 01:18:35
 14 BELKIN-PRO                                                    01:30:33
 15 ANDRONI GIOCATTOLI - VENEZUELA                                01:36:29
 16 GARMIN SHARP                                                  01:39:21
 17 BARDIANI CSF                                                  02:08:56
 18 NERI SOTTOLI                                                  02:16:45
 19 FDJ.FR                                                        02:20:38
 20 TEAM GIANT - SHIMANO                                          02:26:38
 21 CANNONDALE                                                    03:14:47
 22 ORICA GREENEDGE                                               04:36:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: