Giro d'Italia 2014: etap 13: życiowy sukces Marco Canoli

Marco Canola (Bardiani) po całodniowej ucieczce wygrał trzynasty etap Giro d'Italia. 25-letni Włoch na finiszu pokonał Jacksona Rodrigueza (Androni Giocattoli) i Angelo Tulika (Europcar).

W klasyfikacji generalnej wyścigu bez większych zmian, prowadzi Kolumbijczyk Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step).

Trudy ucieczki na tzw. przelotowym odcinku podjęli Jackson Rodriguez, Marco Canola, Jeffry Johan Romero (Colombia), Gert Dockx (Lotto) i Angelo Tulik, do których dojechał następnie Maxim Belkov (Katusha).

Szósta odjechała na ponad trzy minuty, z czego na końcu górskiej premii Salita di Rivara (kat. 4; 123,1 km; 1 km; 5,3%, max. 12%) pozostało 2:15. W peletonie pracowały ekipy sprinterów, głównie kolarze FDJ.fr, a w drugiej kolejności Giant-Shimano.

Przelotne opady deszczu (na poboczu leżały również pozostałości po gradzie) sprawiły, że jezdnia była mokra i miejscami pokryta liśćmi,, utrudniając tym samym rozpędzenie się pościgowi. Pismo nosem wyczuli Rodriguez, Canola i Tulik, atakując z ucieczki. Trójka, na lotnej premii zlokalizowanej 13 kilometrów przed metą, notowała przewagę 1:20.

W trudnych warunkach tempo w peletonie spadło. Bezpieczna przewaga utrzymywała się, a nawet więcej, utrzymała się do samego końca. Na finiszu Canola stoczył pojedynek z Rodriquezem, odpierając atak Wenezuelczyka.

fot. Lapresse

Wyniki 13. etapu Giro d’Italia 2014 (WT), Fossano – Rivarolo Canavese (157 km):

Miejsca polskich zawodników:
27. Rafał Majka – 0:11
84. Paweł Poljański – 0:11
142. Przemysław Niemiec – 0:11

po etapie:
3. Rafał Majka – 1:57
35. Paweł Poljański – 30:03
40. Przemysław Niemiec – 34:28

  1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                3:37:20
  2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
  3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
  4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      00:11
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  6 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  7 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky
  9 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 10 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 12 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 14 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 15 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 16 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 17 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 18 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
 19 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
 20 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 21 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 22 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 23 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 24 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 25 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 26 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 27 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 28 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 29 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 30 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 31 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 32 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 33 Sebastian Chavanel (Fra) FDJ.fr
 34 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 35 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 36 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 37 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 38 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 39 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 40 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 41 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 42 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 43 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 44 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 45 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 46 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 47 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 48 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 49 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 50 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 51 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 52 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 53 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 54 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 55 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 56 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 58 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 59 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 60 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 61 David Tanner (Aus) Belkin Pro
 62 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 63 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 64 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 65 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 66 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 68 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 69 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 70 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 71 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 75 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 76 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 77 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 78 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 79 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 80 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 81 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 82 Jose Herrada (Spa) Movistar
 83 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 84 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 85 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 86 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 87 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 88 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
 89 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 90 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
 91 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 92 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 93 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 94 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 95 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 96 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 97 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
 98 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 99 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   00:31
100 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      00:33
101 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      00:38
102 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
103 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 00:41
104 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  00:50
106 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
107 Philip Deignan (Irl) Team Sky
108 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              00:54
109 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
110 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
111 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             00:57
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   01:12
113 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
114 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
115 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  01:16
116 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           01:25
117 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           01:27
118 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              01:29
119 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
120 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
121 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
122 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
123 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
124 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
125 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
126 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
127 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
128 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            01:36
129 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   01:38
130 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
131 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      01:48
132 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
133 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
134 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
135 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
136 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
137 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     01:52
138 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
139 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
140 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
141 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       01:55
142 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           00:11
143 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           02:13
144 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
145 Michel Koch (Ger) Cannondale
146 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
147 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
148 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
149 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            02:22
150 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
153 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     02:25
154 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       02:34
155 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          03:45
156 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
157 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  03:57
158 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      04:41
159 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       05:18
160 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
161 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
162 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 06:31
163 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
164 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
165 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 06:37
166 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
167 Moreno Moser (Ita) Cannondale
168 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
169 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
170 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         06:40
172 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
173 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
174 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            07:01

Punkty

  1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                     66 pkt.
  2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                          60
  3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                    46
  4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         31
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           29
  6 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       22
  7 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                20
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            18
  9 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     16
 10 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                   14
 11 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 12
 12 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      10
 13 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                      9
 14 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               8
 15 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  7
 16 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       7
 17 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                    6
 18 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          6
 19 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                  5
 20 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         4
 21 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                     3
 22 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                       2
 23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       2
 24 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                             1
 25 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                              1

Premia górska

Salita di Rivara - Km. 123,1

  1 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                      3 pkt.
  2 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                           2
  3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                     1

Lotna premia

  1 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                          10 pkt.
  2 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                      6
  3 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                     3
  4 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                      2
  5 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       1

Drużynowo

  1 Bardiani-CSF                                                  10:52:22
  2 Androni Giocattoli
  3 Team Europcar
  4 Belkin Pro                                                       00:11
  5 Neri Sottoli
  6 Trek Factory Racing
  7 Lampre-Merida
  8 Omega Pharma - Quick-Step
  9 BMC Racing Team
 10 Garmin Sharp
 11 Team Sky
 12 Astana Pro Team
 13 FDJ.fr
 14 Lotto Belisol
 15 Tinkoff-Saxo
 16 Cannondale
 17 Movistar Team
 18 AG2R La Mondiale
 19 Colombia
 20 Team Giant-Shimano                                               00:57
 21 Team Katusha                                                     01:48
 22 Orica GreenEdge                                                  03:17

Klasyfikacja po 13. etapie

  1 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step           53:15:06
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:37
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:52
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        02:32
  5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 02:50
  6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               03:29
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  03:37
  8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       04:06
  9 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             04:20
 10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     04:41
 11 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      05:09
 12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               05:45
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               05:57
 14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 06:24
 15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                06:48
 16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                06:55
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               07:01
 18 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               07:31
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         07:36
 20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               08:42
 21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    09:08
 22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       09:38
 23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             10:13
 24 Jose Herrada (Spa) Movistar                                      10:21
 25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             10:59
 26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       13:23
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          14:17
 28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                14:29
 29 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             15:58
 30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    20:33
 31 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 24:25
 32 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 26:03
 33 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   28:54
 34 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      29:07
 35 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               30:03
 36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              31:54
 37 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             32:10
 38 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 32:32
 39 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   32:34
 40 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           34:28
 41 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           35:33
 42 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 36:00
 43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            37:26
 44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          37:45
 45 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     39:59
 46 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       41:26
 47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          41:43
 48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 44:07
 49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       44:12
 50 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              44:52
 51 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       46:49
 52 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 48:35
 53 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             49:18
 54 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         49:38
 55 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              50:39
 56 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           52:15
 57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    53:08
 58 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             55:36
 59 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                56:55
 60 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              56:56
 61 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       57:09
 62 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              58:35
 63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             59:48
 64 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                            01:00:01
 65 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                 01:01:05
 66 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                      01:01:09
 67 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                               01:02:05
 68 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                             01:03:38
 69 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  01:03:43
 70 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            01:03:50
 71 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing       01:03:51
 72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                           01:04:27
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            01:04:50
 74 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     01:05:01
 75 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                          01:08:05
 76 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 77 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         01:08:40
 78 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             01:09:04
 79 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      01:09:05
 80 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team              01:09:16
 81 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                 01:09:18
 82 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                  01:09:28
 83 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                    01:10:34
 84 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                        01:12:32
 85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               01:12:48
 86 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                               01:13:55
 87 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:14:56
 88 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                01:15:01
 89 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:15:42
 90 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  01:17:32
 91 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                           01:18:13
 92 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:19:13
 93 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                             01:19:22
 94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:19:42
 95 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       01:20:13
 96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:20:29
 97 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           01:21:03
 98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               01:21:40
 99 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          01:21:49
100 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                         01:21:53
101 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               01:22:05
102 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:22:48
103 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                  01:22:55
104 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        01:23:36
105 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                       01:24:31
106 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                         01:24:52
107 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                  01:27:14
108 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           01:27:22
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                    01:27:44
110 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:28:02
111 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      01:28:07
112 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               01:29:04
113 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                            01:29:59
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        01:30:09
115 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        01:31:47
116 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              01:32:39
117 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               01:32:48
118 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:33:10
119 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                              01:33:41
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            01:34:07
121 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               01:34:09
122 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:34:15
123 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
124 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 01:34:51
125 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        01:35:31
126 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:35:54
127 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                01:35:58
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           01:36:00
129 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       01:36:21
130 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 01:36:30
131 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                             01:39:56
132 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              01:40:24
133 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            01:42:27
134 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        01:42:46
135 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      01:43:48
136 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                01:45:13
137 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       01:45:57
138 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      01:46:11
139 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 01:46:21
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               01:46:34
141 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                   01:47:24
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           01:48:48
143 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                01:49:29
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          01:49:46
145 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   01:50:17
146 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:51:18
147 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:51:19
148 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      01:52:19
149 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   01:52:27
150 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:52:43
151 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                01:52:44
152 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           01:53:09
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:53:17
154 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:53:37
155 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:53:50
156 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               01:54:45
157 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                      01:55:26
158 Sebastian Chavanel (Fra) FDJ,fr                               01:55:57
159 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:56:11
160 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 01:56:47
161 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:59:22
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       02:00:02
163 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          02:00:03
164 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                         02:01:11
165 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   02:01:56
166 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  02:02:26
167 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  02:03:51
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      02:15:05
169 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             02:15:56
170 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             02:17:14
171 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         02:18:17
172 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              02:22:36
173 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                02:27:22
174 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    02:28:00

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        251 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          225
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      173
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                161
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                           130
  6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   94
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    78
  8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                78
  9 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 77
 10 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    71
 11 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     69
 12 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                     66
 13 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 65
 14 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                          60
 15 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        50
 16 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                    46
 17 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             40
 18 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           36
 19 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      36
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 35
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      34

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             75 pkt.
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
  3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  26
  4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   15
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    15
  7 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                    15
  8 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                                14
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           14
 10 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                                14
 11 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
 12 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                12
 13 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  11
 14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  11
 15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  10
 16 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                               10
 17 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           9
 18 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                       9
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                              9
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      9

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                53:16:58
  2 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:58
  3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:37
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:45
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 04:32
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          12:25
  7 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               28:11
  8 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             30:18
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   30:42
 10 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          35:53
 11 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       42:20
 12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              43:00
 13 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              55:04
 14 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    59:13
 15 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo            01:01:58
 16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            01:02:58
 17 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     01:03:09
 18 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         01:06:48
 19 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               01:10:56
 20 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:13:04
 21 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:13:50
 22 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                           01:16:21
 23 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:17:21
 24 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:17:50
 25 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       01:18:21
 26 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:18:37
 27 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:20:56
 28 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:26:10
 29 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:31:18
 30 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:32:23
 31 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:34:02
 32 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:49:26
 33 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:49:27
 34 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:50:51
 35 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:51:25
 36 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:51:45
 37 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:51:58
 38 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:54:19
 39 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:57:30
 40 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   02:00:04
 41 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  02:00:34
 42 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  02:01:59
 43 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         02:16:25
 44 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                02:25:30
 45 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    02:26:08

Klasyfikacja drużynowa

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                    159:03:38
  2 AG2R La Mondiale                                                 05:32
  3 BMC Racing Team                                                  07:46
  4 Tinkoff-Saxo                                                     21:29
  5 Lampre-Merida                                                    23:46
  6 Astana Pro Team                                                  24:14
  7 Movistar Team                                                    29:17
  8 Team Europcar                                                    33:40
  9 Colombia                                                         41:53
 10 Trek Factory Racing                                              44:03
 11 Team Sky                                                         49:56
 12 Team Katusha                                                     58:26
 13 Lotto Belisol                                                 01:09:55
 14 Androni Giocattoli                                            01:14:42
 15 Belkin Pro                                                    01:17:03
 16 FDJ.fr                                                        01:22:00
 17 Garmin Sharp                                                  01:23:38
 18 Neri Sottoli                                                  01:27:41
 19 Team Giant-Shimano                                            01:31:33
 20 Bardiani-CSF                                                  01:37:40
 21 Cannondale                                                    02:06:56
 22 Orica GreenEdge                                               02:38:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: