Giro d'Italia 2014: etap 12: Uran przejmuje stery, czwarte miejsce Rafała Majki

Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step) wygrał dwunasty odcinek włoskiego Grand Touru - jazdę indywidualną na czas z metą w piemonckim Barolo - i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Czwarty czas, o 1:39 wolniejszy od Kolumbijczyka, wykręcił Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), broniąc trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej imprezy.

Kolarze do pokonania mieli blisko 42 kilometry po usianych winnicami pagórkach Piemontu. Pierwsze 12 kilometrów stanowił wyłącznie podjazd - niezbyt stromy, ale kończący się na premii czwartej kategorii. Zjazdy prowadziły zawodników na spory odcinek płaski, po którym następował 3-kilometrowy podjazd, niebezpieczny zjazd i niewielka finałowa wspinaczka w Barolo. Rywalizacja rozgrywana była na mokrych drogach, przy dosyć wysokiej temperaturze.

Pierwszym zawodnikiem, któremu udało się złamać barierę godziny był Niemiec Patrick Gretsch (Ag2r La Mondiale), który na mecie zameldował się dwie minuty przed poprzednim liderem. W jego ślady szybko poszedł Belg Thomas de Gendt (Omega Pharma-Quick Step).

Trasę spokojnie pokonał Jonathan Castroviejo (Movistar Team), natomiast poważny upadek zaliczył młody Szwed Tobias Ludvigsson (Giant-Shimano). Nastawiający się na etap walki z czasem zawodnik przeleciał przez barierkę i wypadł poza drogę, po czym został odwieziony do szpitala.

Prowadzącego De Gendta postraszył Diego Ulissi (Lampre-Merida), na pierwszym pomiarze meldując się 23 sekund szybciej od Belga. Włoch wysokie tempo trzymał do końca, na mecie meldując się 50 sekund przed kolarzem Patricka Lefevere'a. Z jego czasem mierzyć się musieli kolarze walczący o czołowe pozycje.

Pierwszą część trasy świetnie rozpoczął Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), pierwszy podjazd pokonując 15 sekund szybciej od Rigoberto Urana (Omega Pharma-Quick Step) i 26 sekund szybciej od Fabio Aru (Astana). Nieco wolniej jechał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), notując 40 sekund straty. Słabiej rozpoczęli Nairo Quintana (Movistar Team) i prowadzący w klasyfikacji generalnej Cadel Evans (BMC) - tracąc odpowiednio 45 i 53 sekundy.

Drugi pomiar przyniósł przetasowania - na prowadzenie wyszedł Uran, bijąc czas Ulissiego o 27 sekund. Znacząco przyspieszył Majka, mijając zegar z czwartym czasem, 49 sekund za Kolumbijczykiem. Prawie minutę do Urana tracili Evans i Kelderman. Większe straty notował Pozzovivo, a 1:18 do najlepszego czasu dopisywał przy swoim nazwisku Quintana.

Na mecie najlepszy czas notował Uran, wygrywając pierwszą w karierze czasówkę i zostając pierwszym Kolumbijczykiem, który nałożył maglia rosa. Czas kolarze belgijskiej ekipy był lepszy od wyniku Ulissiego o 1:17. Straty zdołał zminimalizować Evans, który próbę zakończył z trzecim czasem, półtorej minuty za latającym Kolumbijczykiem.

Majka dystans pokonał 1:39 wolniej od zwycięzcy, co dało mu czwarte miejsce i pozwoliło na spokojne utrzymanie miejsce na podium.

fot. Lapresse

Wyniki 12. etapu Giro d'Italia 2014 (WT), Barbaresco - Barolo (41,9 km):

Miejsca polskich zawodników:
4. Rafał Majka – 1:39
64. Paweł Poljański – 5:47
72. Przemysław Niemiec – 6:12

po etapie:
3. Rafał Majka – 1:57
35. Paweł Poljański – 30:03
42. Przemysław Niemiec – 34:28

1 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                    57:34
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                  01:17
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                 01:34
4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                    01:39
5 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                01:53
6 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                        02:00
7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     02:03
8 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   02:07
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                         02:09
10 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           02:12
11 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 02:23
12 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           02:25
13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               02:41
14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 02:46
16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  02:55
17 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               03:04
18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 03:09
19 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               03:20
20 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                03:22
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 03:29
22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 03:31
23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 03:40
24 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           03:41
25 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    03:42
26 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              03:43
27 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             03:46
28 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
29 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     03:49
30 Ivan Basso (Ita) Cannondale 04:05
31 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
32 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         04:08
33 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 04:14
34 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              04:15
35 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               04:17
37 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         04:23
38 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 04:31
39 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 04:37
40 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 04:44
41 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       04:49
42 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         04:51
43 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 04:52
44 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team                      04:54
45 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 04:57
46 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              04:58
47 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 05:03
48 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 05:07
49 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 05:08
50 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      05:17
51 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 05:18
52 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             05:19
53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              05:21
54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           05:27
55 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 05:28
56 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 05:29
57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             05:34
58 Michel Koch (Ger) Cannondale
59 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 05:40
60 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
61 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           05:43
62 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     05:44
63 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
64 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   05:46
65 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               05:47
66 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   05:58
67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          06:00
68 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 06:01
69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
70 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team                          06:03
71 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  06:06
72 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           06:08
73 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           06:12
74 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   06:17
75 Ben Swift (GBr) Team Sky 06:18
76 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 06:23
77 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 06:24
78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 06:25
79 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               06:26
80 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 06:32
81 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     06:33
82 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 06:39
83 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
84 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                            06:40
85 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
86 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
87 Philip Deignan (Irl) Team Sky 06:46
88 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 06:54
89 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              06:56
90 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team                 06:58
91 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     06:59
92 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
93 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        07:00
94 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
95 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  07:09
96 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
97 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
98 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              07:12
99 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       07:15
100 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                              07:18
101 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
102 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                           07:25
103 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
104 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 07:26
105 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 07:28
106 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                07:32
107 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                 07:36
108 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                   07:40
109 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                   07:43
110 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
111 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                              07:45
112 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
113 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                  07:46
114 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 07:50
115 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
116 Moreno Moser (Ita) Cannondale
117 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                07:52
118 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
119 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                               07:57
120 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
121 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 07:58
122 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 07:59
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
124 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 08:00
125 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                08:03
126 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                         08:06
127 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
128 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                08:08
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                          08:10
130 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
131 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                08:11
132 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                   08:12
133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 08:13
134 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                            08:16
135 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
136 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 08:20
137 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
138 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              08:21
139 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                         08:22
140 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
141 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 08:25
142 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 08:27
143 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team                         08:30
144 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 08:31
145 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
146 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                          08:32
147 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
148 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 08:37
149 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                            08:40
150 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                        08:45
151 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                08:47
152 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                 08:57
153 Sebastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
154 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo 09:08
155 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 09:17
156 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                        09:19
157 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 09:33
158 Elia Viviani (Ita) Cannondale 09:34
159 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                09:36
160 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                           09:44
161 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                               09:49
162 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                      09:52
163 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  09:59
164 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
165 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 10:09
166 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       10:10
167 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                         10:18
168 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                      10:22
169 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                        10:35
170 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 10:53
171 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                             10:59
172 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 11:23
173 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 12:32
174 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 12:56
DNF Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
DNS Chris Anker Sorensen (Den) Tinkoff-Saxo

Klasyfikacja generalna po 12. etapie:

1 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 49:37:35
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                 00:37
3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                    01:52
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                         02:32
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     02:50
6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                                03:29
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                   03:37
8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                        04:06
9 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                              04:20
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     04:41
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 05:09
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 05:45
13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               05:57
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 06:24
15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 06:48
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                06:55
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               07:01
18 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 07:31
19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         07:36
20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               08:42
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 09:08
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       09:38
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             10:13
24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           10:21
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             10:59
26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 13:23
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 14:17
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                14:29
29 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 15:58
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    20:33
31 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 24:25
32 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 26:03
33 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 27:30
34 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 28:54
35 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               30:03
36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          31:25
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              31:54
38 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 32:10
39 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 32:32
40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   32:34
41 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           33:31
42 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           34:28
43 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 35:30
44 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 36:19
45 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            37:26
46 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 39:59
47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          41:43
48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 44:07
49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team                          44:12
50 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         44:31
51 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              44:52
52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 45:08
53 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           45:49
54 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 48:35
55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             49:18
56 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 50:39
57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    53:08
58 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              53:22
59 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             53:55
60 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 55:18
61 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                       57:25
62 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       57:29
63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             58:30
64 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              58:35
65 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    59:03
66 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 01:00:01
67 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                      01:01:09
68 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  01:01:29
69 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                          01:01:36
70 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                               01:02:05
71 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 01:03:38
72 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo 01:03:50
73 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 01:04:18
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 01:04:27
75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                            01:04:50
76 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                             01:05:54
77 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                         01:07:22
78 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             01:07:27
79 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                      01:07:35
80 Robinson Chalapud (Col) Colombia 01:08:35
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 01:08:39
82 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      01:09:05
83 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 01:09:28
84 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 01:10:34
85 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 01:11:18
86 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 01:11:43
87 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:12:54
88 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                  01:13:55
89 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:15:42
90 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  01:15:51
91 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                           01:16:55
92 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                       01:18:05
93 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               01:18:19
94 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:18:46
95 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       01:19:12
96 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                             01:19:22
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:19:42
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               01:20:13
99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:20:29
100 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 01:20:31
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 01:20:53
102 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team             01:21:03
103 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                           01:21:11
104 Moreno Moser (Ita) Cannondale 01:21:36
105 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 01:21:53
106 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 01:22:20
107 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 01:22:41
108 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                           01:23:39
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                   01:26:00
110 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                     01:26:49
111 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 01:27:14
112 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step          01:27:22
113 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 01:27:27
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       01:29:30
115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                             01:29:34
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 01:30:46
117 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:31:47
118 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             01:31:56
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           01:32:38
120 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              01:33:10
121 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                             01:33:41
122 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             01:33:58
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           01:34:07
124 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 01:34:31
125 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                              01:34:32
126 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team                   01:34:51
127 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 01:35:12
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 01:35:30
129 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                       01:35:31
130 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team                  01:35:58
131 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                      01:36:21
132 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            01:39:56
133 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       01:40:35
134 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        01:42:27
135 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 01:42:54
136 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     01:43:48
137 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                               01:44:12
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 01:44:39
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     01:45:10
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 01:45:55
141 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                01:46:21
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 01:48:05
143 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 01:49:00
144 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 01:49:29
145 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                               01:50:01
146 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  01:50:17
147 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   01:51:14
148 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    01:51:18
149 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                               01:51:50
150 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     01:52:05
151 Ben Swift (GBr) Team Sky 01:52:19
152 Elia Viviani (Ita) Cannondale 01:52:43
153 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 01:52:44
154 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          01:53:09
155 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 01:53:30
156 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                        01:54:21
157 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              01:54:45
158 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                     01:55:26
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 01:55:29
160 Sebastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 01:55:57
161 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 01:56:11
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      01:56:28
163 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    01:57:11
164 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 02:00:03
165 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 02:01:29
166 Michel Koch (Ger) Cannondale 02:01:49
167 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 02:02:26
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 02:08:36
169 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 02:15:56
170 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
171 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                        02:16:52
172 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team                      02:21:31
173 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 02:22:15
174 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                             02:22:36

Klasyfikacja punktowa:

1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 220 pkt.
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          196
3 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                156
4 Elia Viviani (Ita) Cannondale 151
5 Ben Swift (GBr) Team Sky 112


Klasyfikacja górska:

1 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                          75 pkt.
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  26
4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   15

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                49:39:27
2 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    00:58
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               01:37
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:45
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 04:32

Klasyfikacja drużynowa:

1 OMEGA PHARMA - QUICK-STEP                                    148:11:05
2 AG2R LA MONDIALE                                                 05:32
3 BMC RACING TEAM                                                  07:46
4 TINKOFF SAXO                                                     21:29
5 LAMPRE - MERIDA                                                  23:46

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: