Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick Step) wygrał dwunasty odcinek włoskiego Grand Touru – jazdę indywidualną na czas z metą w piemonckim Barolo – i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Czwarty czas, o 1:39 wolniejszy od Kolumbijczyka, wykręcił Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), broniąc trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej imprezy.
Kolarze do pokonania mieli blisko 42 kilometry po usianych winnicami pagórkach Piemontu. Pierwsze 12 kilometrów stanowił wyłącznie podjazd – niezbyt stromy, ale kończący się na premii czwartej kategorii. Zjazdy prowadziły zawodników na spory odcinek płaski, po którym następował 3-kilometrowy podjazd, niebezpieczny zjazd i niewielka finałowa wspinaczka w Barolo. Rywalizacja rozgrywana była na mokrych drogach, przy dosyć wysokiej temperaturze.
Pierwszym zawodnikiem, któremu udało się złamać barierę godziny był Niemiec Patrick Gretsch (Ag2r La Mondiale), który na mecie zameldował się dwie minuty przed poprzednim liderem. W jego ślady szybko poszedł Belg Thomas de Gendt (Omega Pharma-Quick Step).
Trasę spokojnie pokonał Jonathan Castroviejo (Movistar Team), natomiast poważny upadek zaliczył młody Szwed Tobias Ludvigsson (Giant-Shimano). Nastawiający się na etap walki z czasem zawodnik przeleciał przez barierkę i wypadł poza drogę, po czym został odwieziony do szpitala.
Prowadzącego De Gendta postraszył Diego Ulissi (Lampre-Merida), na pierwszym pomiarze meldując się 23 sekund szybciej od Belga. Włoch wysokie tempo trzymał do końca, na mecie meldując się 50 sekund przed kolarzem Patricka Lefevere’a. Z jego czasem mierzyć się musieli kolarze walczący o czołowe pozycje.
Pierwszą część trasy świetnie rozpoczął Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), pierwszy podjazd pokonując 15 sekund szybciej od Rigoberto Urana (Omega Pharma-Quick Step) i 26 sekund szybciej od Fabio Aru (Astana). Nieco wolniej jechał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), notując 40 sekund straty. Słabiej rozpoczęli Nairo Quintana (Movistar Team) i prowadzący w klasyfikacji generalnej Cadel Evans (BMC) – tracąc odpowiednio 45 i 53 sekundy.
Drugi pomiar przyniósł przetasowania – na prowadzenie wyszedł Uran, bijąc czas Ulissiego o 27 sekund. Znacząco przyspieszył Majka, mijając zegar z czwartym czasem, 49 sekund za Kolumbijczykiem. Prawie minutę do Urana tracili Evans i Kelderman. Większe straty notował Pozzovivo, a 1:18 do najlepszego czasu dopisywał przy swoim nazwisku Quintana.
Na mecie najlepszy czas notował Uran, wygrywając pierwszą w karierze czasówkę i zostając pierwszym Kolumbijczykiem, który nałożył maglia rosa. Czas kolarze belgijskiej ekipy był lepszy od wyniku Ulissiego o 1:17. Straty zdołał zminimalizować Evans, który próbę zakończył z trzecim czasem, półtorej minuty za latającym Kolumbijczykiem.
Majka dystans pokonał 1:39 wolniej od zwycięzcy, co dało mu czwarte miejsce i pozwoliło na spokojne utrzymanie miejsce na podium.
fot. Lapresse
Wyniki 12. etapu Giro d’Italia 2014 (WT), Barbaresco – Barolo (41,9 km):
Miejsca polskich zawodników:
4. Rafał Majka – 1:39
64. Paweł Poljański – 5:47
72. Przemysław Niemiec – 6:12
po etapie:
3. Rafał Majka – 1:57
35. Paweł Poljański – 30:03
42. Przemysław Niemiec – 34:28
1 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step 57:34
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 01:17
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 01:34
4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 01:39
5 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step 01:53
6 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step 02:00
7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 02:03
8 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 02:07
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 02:09
10 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 02:12
11 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 02:23
12 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 02:25
13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 02:41
14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 02:46
16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 02:55
17 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 03:04
18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 03:09
19 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 03:20
20 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 03:22
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 03:29
22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 03:31
23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 03:40
24 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 03:41
25 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 03:42
26 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 03:43
27 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 03:46
28 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
29 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 03:49
30 Ivan Basso (Ita) Cannondale 04:05
31 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
32 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 04:08
33 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 04:14
34 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 04:15
35 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 04:17
37 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 04:23
38 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 04:31
39 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 04:37
40 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 04:44
41 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 04:49
42 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 04:51
43 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 04:52
44 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 04:54
45 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 04:57
46 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 04:58
47 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 05:03
48 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 05:07
49 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 05:08
50 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 05:17
51 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 05:18
52 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 05:19
53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 05:21
54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 05:27
55 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 05:28
56 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 05:29
57 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 05:34
58 Michel Koch (Ger) Cannondale
59 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 05:40
60 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
61 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 05:43
62 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 05:44
63 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
64 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 05:46
65 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo 05:47
66 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 05:58
67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 06:00
68 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 06:01
69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
70 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 06:03
71 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 06:06
72 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 06:08
73 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida 06:12
74 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 06:17
75 Ben Swift (GBr) Team Sky 06:18
76 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 06:23
77 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 06:24
78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 06:25
79 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 06:26
80 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 06:32
81 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 06:33
82 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 06:39
83 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
84 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 06:40
85 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
86 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
87 Philip Deignan (Irl) Team Sky 06:46
88 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 06:54
89 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 06:56
90 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 06:58
91 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 06:59
92 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
93 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 07:00
94 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
95 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 07:09
96 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
97 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
98 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 07:12
99 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 07:15
100 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 07:18
101 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
102 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 07:25
103 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
104 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 07:26
105 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 07:28
106 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 07:32
107 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 07:36
108 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 07:40
109 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 07:43
110 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
111 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 07:45
112 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
113 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 07:46
114 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 07:50
115 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
116 Moreno Moser (Ita) Cannondale
117 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 07:52
118 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
119 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 07:57
120 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
121 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 07:58
122 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 07:59
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
124 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 08:00
125 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 08:03
126 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 08:06
127 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
128 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 08:08
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 08:10
130 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
131 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 08:11
132 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 08:12
133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 08:13
134 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 08:16
135 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
136 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 08:20
137 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
138 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 08:21
139 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 08:22
140 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
141 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 08:25
142 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 08:27
143 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 08:30
144 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 08:31
145 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
146 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 08:32
147 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
148 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 08:37
149 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 08:40
150 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 08:45
151 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 08:47
152 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 08:57
153 Sebastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
154 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo 09:08
155 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 09:17
156 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 09:19
157 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 09:33
158 Elia Viviani (Ita) Cannondale 09:34
159 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 09:36
160 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 09:44
161 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 09:49
162 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 09:52
163 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 09:59
164 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
165 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 10:09
166 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 10:10
167 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 10:18
168 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 10:22
169 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 10:35
170 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 10:53
171 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 10:59
172 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 11:23
173 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 12:32
174 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 12:56
DNF Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
DNS Chris Anker Sorensen (Den) Tinkoff-Saxo
Klasyfikacja generalna po 12. etapie:
1 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step 49:37:35
2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 00:37
3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 01:52
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 02:32
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 02:50
6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 03:29
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 03:37
8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step 04:06
9 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 04:20
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 04:41
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 05:09
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 05:45
13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step 05:57
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 06:24
15 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 06:48
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 06:55
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 07:01
18 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 07:31
19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 07:36
20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 08:42
21 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 09:08
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 09:38
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 10:13
24 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 10:21
25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 10:59
26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 13:23
27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 14:17
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 14:29
29 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 15:58
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 20:33
31 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 24:25
32 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 26:03
33 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 27:30
34 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 28:54
35 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo 30:03
36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 31:25
37 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 31:54
38 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 32:10
39 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 32:32
40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 32:34
41 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 33:31
42 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida 34:28
43 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 35:30
44 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 36:19
45 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 37:26
46 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 39:59
47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 41:43
48 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 44:07
49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 44:12
50 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 44:31
51 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 44:52
52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 45:08
53 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 45:49
54 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 48:35
55 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 49:18
56 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 50:39
57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 53:08
58 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 53:22
59 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 53:55
60 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 55:18
61 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 57:25
62 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 57:29
63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 58:30
64 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 58:35
65 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 59:03
66 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 01:00:01
67 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 01:01:09
68 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 01:01:29
69 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 01:01:36
70 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 01:02:05
71 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 01:03:38
72 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo 01:03:50
73 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 01:04:18
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 01:04:27
75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 01:04:50
76 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 01:05:54
77 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 01:07:22
78 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 01:07:27
79 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 01:07:35
80 Robinson Chalapud (Col) Colombia 01:08:35
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 01:08:39
82 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 01:09:05
83 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 01:09:28
84 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 01:10:34
85 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 01:11:18
86 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 01:11:43
87 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 01:12:54
88 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 01:13:55
89 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 01:15:42
90 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 01:15:51
91 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 01:16:55
92 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 01:18:05
93 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 01:18:19
94 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 01:18:46
95 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 01:19:12
96 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 01:19:22
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 01:19:42
98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 01:20:13
99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 01:20:29
100 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 01:20:31
101 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 01:20:53
102 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 01:21:03
103 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 01:21:11
104 Moreno Moser (Ita) Cannondale 01:21:36
105 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 01:21:53
106 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 01:22:20
107 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 01:22:41
108 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 01:23:39
109 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 01:26:00
110 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 01:26:49
111 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 01:27:14
112 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step 01:27:22
113 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 01:27:27
114 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 01:29:30
115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 01:29:34
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 01:30:46
117 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 01:31:47
118 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 01:31:56
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 01:32:38
120 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 01:33:10
121 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 01:33:41
122 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 01:33:58
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 01:34:07
124 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 01:34:31
125 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 01:34:32
126 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 01:34:51
127 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 01:35:12
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 01:35:30
129 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 01:35:31
130 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 01:35:58
131 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 01:36:21
132 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 01:39:56
133 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 01:40:35
134 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 01:42:27
135 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 01:42:54
136 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 01:43:48
137 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 01:44:12
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 01:44:39
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 01:45:10
140 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 01:45:55
141 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 01:46:21
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 01:48:05
143 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 01:49:00
144 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 01:49:29
145 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 01:50:01
146 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step 01:50:17
147 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 01:51:14
148 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 01:51:18
149 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 01:51:50
150 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 01:52:05
151 Ben Swift (GBr) Team Sky 01:52:19
152 Elia Viviani (Ita) Cannondale 01:52:43
153 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 01:52:44
154 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 01:53:09
155 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 01:53:30
156 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 01:54:21
157 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 01:54:45
158 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 01:55:26
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 01:55:29
160 Sebastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 01:55:57
161 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 01:56:11
162 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 01:56:28
163 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 01:57:11
164 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 02:00:03
165 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 02:01:29
166 Michel Koch (Ger) Cannondale 02:01:49
167 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo 02:02:26
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 02:08:36
169 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 02:15:56
170 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
171 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 02:16:52
172 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 02:21:31
173 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 02:22:15
174 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 02:22:36
Klasyfikacja punktowa:
1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 220 pkt.
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 196
3 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 156
4 Elia Viviani (Ita) Cannondale 151
5 Ben Swift (GBr) Team Sky 112
Klasyfikacja górska:
1 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 75 pkt.
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 39
3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 26
4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 20
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 15
Klasyfikacja młodzieżowa:
1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 49:39:27
2 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 00:58
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 01:37
4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 01:45
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 04:32
Klasyfikacja drużynowa:
1 OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 148:11:05
2 AG2R LA MONDIALE 05:32
3 BMC RACING TEAM 07:46
4 TINKOFF SAXO 21:29
5 LAMPRE - MERIDA 23:46