Giro d'Italia 2014: etap 11: sukces Michaela Rogersa

Michael Rogers (Tinkoff-Saxo), po solowej akcji na ostatnich kilometrach, wygrał w Savonie jedenasty etap Giro d'Italia.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał jego rodak Cadel Evans (BMC Racing). Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) nadal trzeci.

Ściganie, które stanowiło już półmetek tegorocznego wyścigu, rozpoczęła seria ataków, konsekwentnie kasowanych przez peleton. Tempo od samego początku było bardzo wysokie, przez pierwszą godzinę pokonano 50 kilometrów.

Sytuacji zasadniczo nie zmieniła Passo Cento Croci (kat. 2; 66,1 km; 13,5 km; 4,6%, max. 10%). Na zjeździe z przełęczy wywrócił się i już nie podniósł Luke Durbridge (Orica). Leżał tam również Diego Ulissi (Lampre-Merida). Podjazd i kraksa rozbiły peleton, w końcu za budowę przewagi zabrała się grupa w składzie: Francesco Bongiorno (Bardiani), Moreno Moser (Cannondale), Francis Mourey (FDJ), Enrico Barbin (Bardiani), Yonathan Monsalve (Nero Sottoli), Perrig Quemeneur (Europcar), Romain Sicard (Europcar), Björn Thurau (Europcar), Georg Preidler (Giant), Daniel Moreno (Katusha), Eduard Vorganov (Katusha), Phililp Deignan (Sky), Nicolas Roche (Tinkoff) i Ivan Rovny (Tinkoff).

Czternastka została odpuszczona na 5 minut, ale za sprawą chłopaków z Androni Giocattoli na lotnej premii (193,7 km) pozostało 2:18, natomiast wspinaczkę pod Naso di Gatto (kat. 2; 220,8 km; 7,2 km; 8%, max. 13%) rozpoczęła z zapasem mniej niż minuty.

Zaatakował lider klasyfikacji górskiej Julian Arredondo (Trek). Kolumbijczyk objął prowadzenie, rozpoczynając następnie 29-km odcinek zjazdów do mety kilka sekund przed Preidlerem. Zasadnicza grupa notowała stratę 28 sekund.

Arredondo zwolnił, pozwalając dojechać Preidlerowi, Edoardo Zardiniemu (Bardiani), Franco Pellizottiemu (Androni Giocattoli), Alberto Losadzie (Katusha) i Pierrowi Rolland (Europcar). 25 kilometrów przed kreską akcja została jednak zakończona W peletonie pozostało około 40 kolarzy.

Długo nie czekał Michael Rogers, który dwie chwile później przeprowadził własny atak. Zawodnik Tinkoff-Saxo ostatnie 10 kilometrów rozpoczął z przewagą 37 sekund.

Pościg podjęły ekipy Trek i Giant-Shimano. 34-letni Australijczyk walczył zawzięcie do końca, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkim tourze.

fot. Lapresse

Wyniki 11. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Collecchio - Savona (249 km):

Miejsca polskich zawodników:
21. Rafał Majka – 0:10
60. Paweł Poljański – 7:42
95. Przemysław Niemiec – 14:44

po etapie:
3. Rafał Majka – 1:10
36. Paweł Poljański – 25:13
46. Przemysław Niemiec – 29:13

  1 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                              5:48:07
  2 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           00:10
  3 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
  5 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
  6 Moreno Moser (Ita) Cannondale
  7 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
  8 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
  9 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 10 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 12 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 13 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 15 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 16 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 17 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 18 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 19 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 20 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 22 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 23 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 24 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 25 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 26 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 27 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 28 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 29 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 30 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 31 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 32 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 33 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 34 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 35 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 36 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 38 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 39 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 40 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 41 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               00:59
 42 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         01:40
 43 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              04:01
 44 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 45 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 46 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 47 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 48 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 49 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              04:17
 50 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 51 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 53 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
 54 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 55 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 56 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
 57 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   04:28
 58 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 04:31
 59 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          07:42
 60 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 61 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 62 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 63 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 64 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   09:17
 65 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    11:04
 66 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          14:44
 68 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 71 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 72 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 73 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 74 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 75 David Tanner (Aus) Belkin Pro
 76 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 77 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 78 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 79 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 80 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 81 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 82 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
 83 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 84 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 85 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 86 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 87 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 88 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 89 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 90 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 91 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 92 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 93 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 94 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 95 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 96 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 97 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 98 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 99 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
100 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
101 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
102 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
103 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
104 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
105 Philip Deignan (Irl) Team Sky
106 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
107 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
108 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
109 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
110 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
111 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
112 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  18:14
113 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
114 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
115 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
116 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
117 Elia Viviani (Ita) Cannondale
118 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
119 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
120 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
121 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
122 Michel Koch (Ger) Cannondale
123 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
124 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
125 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
126 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
127 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
128 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
129 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
130 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
131 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
132 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
133 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
134 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
135 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
136 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
137 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
138 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
139 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
140 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
141 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
142 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
143 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
144 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
145 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
146 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
147 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
148 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
149 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
150 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
151 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
152 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
153 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
154 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
155 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
156 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
157 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
158 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
159 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
160 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
161 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
162 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
163 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
164 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
165 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
166 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
167 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
168 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
169 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
170 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
171 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
172 Ben Swift (GBr) Team Sky
173 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
174 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
175 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
176 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
FTM Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
FTM Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
DNF Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
DNF Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
DNS Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge

Punkty

  1 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                   25 pkt.
  2 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                              22
  3 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 20
  4 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    18
  5 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                  16
  6 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                       14
  7 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                   12
  8 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   10
  9 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                    10
 10 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                           8
 11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                             6
 12 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                                   6
 13 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing              5
 14 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                                   4
 15 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                    3
 16 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                           3
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   2
 18 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                     2
 19 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                               1
 20 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1

Premie górskie

Passo Cento Croci - km. 66,1
  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             14 pkt.
  2 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                     9
  3 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                     6
  4 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                        4
  5 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                        2
  6 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                        1

Naso di Gatto - km. 220,8
  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             14 pkt.
  2 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                              9
  3 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                           6
  4 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                           4
  5 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   2
  6 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                                   1

Lotne premie

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                    10 pkt.
  2 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                                   6
  3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                           3
  4 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                     2
  5 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1

Drużynowo

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                     17:24:51
  2 Movistar Team
  3 AG2R La Mondiale
  4 Astana Pro Team
  5 BMC Racing Team
  6 Trek Factory Racing                                              01:30
  7 Colombia                                                         03:51
  8 Team Sky
  9 Tinkoff-Saxo                                                     03:57
 10 Lotto Belisol                                                    04:07
 11 Bardiani-CSF                                                     04:56
 12 Team Katusha                                                     07:42
 13 Team Europcar
 14 Lampre-Merida                                                    08:39
 15 Cannondale                                                       14:34
 16 Team Giant-Shimano
 17 Garmin Sharp                                                     18:04
 18 Belkin Pro                                                       18:41
 19 Neri Sottoli                                                     23:41
 20 Androni Giocattoli                                               29:08
 21 FDJ.fr
 22 Orica GreenEdge                                                  54:12

Klasyfikacja po 11. etapie

  1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                             48:39:04
  2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:57
  3 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:10
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        01:20
  5 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             01:31
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:39
  7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 01:44
  8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:45
  9 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     01:49
 10 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      02:01
 11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               02:56
 12 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       03:03
 13 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               03:41
 14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         04:25
 15 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                04:30
 16 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                04:36
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               05:01
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             05:36
 19 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               05:42
 20 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       05:46
 21 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 06:04
 22 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               06:35
 23 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    06:36
 24 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             06:37
 25 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           08:53
 26 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       10:06
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          11:43
 28 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             12:03
 29 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                12:45
 30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    17:48
 31 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 19:08
 32 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 20:19
 33 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      22:26
 34 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          22:31
 35 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   23:12
 36 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               25:13
 37 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          25:42
 38 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 26:04
 39 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   27:33
 40 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             27:38
 41 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       27:43
 42 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              27:53
 43 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           28:20
 44 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 28:24
 45 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       28:43
 46 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           29:13
 47 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            31:23
 48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          36:40
 49 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 36:56
 50 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     38:33
 51 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              38:37
 52 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       38:39
 53 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       39:06
 54 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         41:05
 55 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           41:19
 56 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              41:27
 57 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             41:35
 58 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 44:35
 59 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    45:53
 60 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             46:32
 61 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              47:23
 62 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       48:04
 63 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          48:30
 64 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                48:57
 65 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    52:20
 66 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         52:47
 67 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               52:59
 68 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             53:47
 69 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              54:11
 70 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             54:17
 71 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  54:31
 72 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               55:39
 73 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     55:53
 74 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            58:35
 75 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                59:06
 76 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                59:07
 77 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               59:21
 78 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 59:45
 79 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                     01:00:38
 80 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             01:00:41
 81 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                01:00:55
 82 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                           01:01:44
 83 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                 01:02:50
 84 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      01:03:03
 85 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                  01:03:31
 86 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                    01:03:33
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               01:04:15
 88 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                        01:05:52
 89 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                       01:08:44
 90 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:09:03
 91 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                               01:09:08
 92 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:09:44
 93 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                  01:09:49
 94 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:10:08
 95 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       01:11:47
 96 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                  01:12:33
 97 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:12:54
 98 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                               01:13:11
 99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:13:16
100 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                           01:13:37
101 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                             01:14:18
102 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:14:43
103 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:14:50
104 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                           01:15:02
105 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                         01:15:18
106 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                          01:16:44
107 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                        01:16:52
108 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               01:17:09
109 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                         01:17:43
110 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      01:19:01
111 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                    01:19:42
112 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                               01:20:11
113 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                  01:20:21
114 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:20:55
115 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                            01:21:16
116 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           01:21:39
117 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        01:21:55
118 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                 01:25:49
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                            01:26:26
120 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                              01:26:27
121 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                            01:26:43
122 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:27:12
123 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                               01:27:38
124 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                              01:27:45
125 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:28:01
126 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                               01:28:20
127 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                              01:28:23
128 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 01:28:41
129 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       01:29:08
130 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                        01:30:32
131 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                           01:30:43
132 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                01:32:01
133 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                        01:32:47
134 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                             01:32:56
135 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                        01:35:49
136 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team            01:36:44
137 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                01:37:23
138 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                       01:37:44
139 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                   01:38:11
140 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      01:39:28
141 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                 01:39:35
142 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                      01:39:54
143 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                               01:40:28
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                          01:41:25
145 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:42:05
146 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           01:43:07
147 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:44:06
148 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:44:12
149 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:44:14
150 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                           01:44:31
151 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                01:45:08
152 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:45:12
153 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                      01:45:48
154 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                01:45:51
155 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   01:45:57
156 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:46:00
157 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:46:30
158 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                               01:46:45
159 Ben Swift (GBr) Team Sky                                      01:46:58
160 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                         01:47:53
161 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                               01:47:57
162 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 01:48:04
163 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                   01:48:47
164 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       01:49:19
165 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                          01:49:37
166 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   01:49:54
167 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:51:08
168 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  01:55:23
169 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:57:12
170 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                      02:02:24
171 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                             02:06:00
172 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                             02:07:04
173 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         02:09:43
174 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    02:13:58
175 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                02:14:41
176 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                              02:16:01

Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        220 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          196
  3 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                156
  4 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      151
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                           112
  6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   79
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    66
  8 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 65
  9 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    64
 10 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                58
 11 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     53
 12 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 50
 13 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        46
 14 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                             40
 15 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      36
 16 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 35
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           34
 18 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34
 19 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            33
 20 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 32

Klasyfikacja górska

  1 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             75 pkt.
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    39
  3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                                  26
  4 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                        20
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   15
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    15
  7 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                    15
  8 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                                14
  9 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                                14
 10 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
 11 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                12
 12 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  11
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           11
 14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                  11
 15 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  10
 16 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                               10
 17 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                       9
 18 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           9
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                              9
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      9

Klasyfikacja m?odzie?owa

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                48:40:14
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:29
  3 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 00:34
  4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               00:35
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 04:54
  6 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          10:33
  7 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               24:03
  8 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          24:32
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   26:23
 10 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             26:28
 11 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       27:33
 12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              37:27
 13 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       37:56
 14 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              46:13
 15 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    51:10
 16 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               54:29
 17 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            57:25
 18 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               58:11
 19 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        59:28
 20 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                               01:03:05
 21 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                               01:07:53
 22 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:08:34
 23 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           01:08:58
 24 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                       01:10:37
 25 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                            01:11:44
 26 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:12:06
 27 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                           01:12:27
 28 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                 01:13:33
 29 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                            01:13:40
 30 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                              01:19:45
 31 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                              01:26:02
 32 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                               01:26:51
 33 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     01:40:55
 34 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                 01:42:56
 35 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                   01:43:02
 36 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                    01:43:04
 37 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                01:44:02
 38 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:44:50
 39 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                01:45:20
 40 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                   01:48:44
 41 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                     01:49:58
 42 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  01:54:13
 43 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:56:02
 44 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                         02:08:33
 45 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                    02:12:48
 46 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                02:13:31

Drużynowo

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                    145:14:30
  2 AG2R La Mondiale                                                 00:56
  3 BMC Racing Team                                                  01:11
  4 Astana Pro Team                                                  14:05
  5 Tinkoff-Saxo                                                     16:05
  6 Lampre-Merida                                                    19:35
  7 Movistar Team                                                    21:24
  8 Team Europcar                                                    24:22
  9 Colombia                                                         27:13
 10 Trek Factory Racing                                              36:03
 11 Team Katusha                                                     43:43
 12 Team Sky                                                         45:00
 13 Lotto Belisol                                                    56:34
 14 Androni Giocattoli                                            01:02:10
 15 Belkin Pro                                                    01:09:44
 16 FDJ.fr                                                        01:13:16
 17 Garmin Sharp                                                  01:14:08
 18 Neri Sottoli                                                  01:14:18
 19 Team Giant-Shimano                                            01:18:21
 20 Bardiani-CSF                                                  01:24:58
 21 Cannondale                                                    01:56:03
 22 Orica GreenEdge                                               02:18:24

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: