Dobry występ TKK Pacific Toruń w Austrii

Drużyna TKK Pacific Toruń wzięła udział w czteroetapowym wyścigu dla kobiet 5. International Langenlois Cycling Days, który został rozegrany w ostatnich dniach w Austrii.

Na czwartym miejscu w generalce rywalizację ukończyła Ania Plichta. Tuż za nią uplasowała się Paulina Brzeźna-Bentkowska, która na swoją korzyść przesądziła 3. etap imprezy tzw. sprint pod górę na dystansie 12 km. Tegoroczna triumfatorka czeskiego Gracia Orlova pokonała reprezentantkę Nowej Zelandii Retę Trotman (maxx solar).

Plichta w tej konkurencji była 8., Monika Brzeźna 21., Kasia Wilkos 24., Beata Kalemba 33. Tego samego dnia w sobotę przedpołudniem odbyła się czasówka (17,3 km), którą wygrała Martina Ritter (BTC City Ljubljana). Plichta na siódmej pozycji straciła 1:02 min., a Brzeźna-Bentkowska uplasowała się jako 10. ze stratą 1:21 min.

Pierwszego dnia Paula na skróconym etapie (67 km) była piąta. Z prawie 20-osobowej grupy najszybsza na kresce okazała się Mia Radotic (BTC City Ljubljana). W czołówce przyjechała też Wilkos – 11.

Natomiast ostatniego dnia na kolarki czekał ponad 91-kilometrowy odcinek. Na mecie zameldowało się osiem zawodniczek, wśród nich Plichta (5.) oraz Monika Brzeźna (7.). Po zwycięstwo sięgnęła Anisha Vekemans (Lotto Belisol).

KLASYFIKACJA GENERALNA

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: