Zapraszamy na KaszebeRunda 2014

KR2014_plakat

Zostań magistrem, doktorem lub profesorem kolarstwa!

KaszebeRunda - największa impreza kolarska dla amatorów w Polsce obchodzi w tym roku swój jubileusz. Z tej okazji 10 edycja KaszebeRunda odbędzie się w specjalnej formule akademickiej.

25 maja blisko 1000 uczestników tej kultowej imprezy będzie zdawać ”kolarskie egzaminy” na trzech dystansach: 65, 120 i 225 km, tak aby na mecie w Kościerzynie otrzymać jeden z tytułów naukowych: magistra, doktora lub profesora kolarstwa.

Szczególne wyróżnienie w postaci tytułu Doctora Honoris Causa będą mogli odebrać uczestnicy, którzy przejechali przynajmniej 8 z 10 dotychczasowych KaszebeRunda.

Akademicką oprawę zapewnia partner organizacyjny: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z gospodarzem ceremonii rektorem Waldemarem Moską.

Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej ze startem i metą w Kościerzynie. Formuła maratonu pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora.

Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy

- mówi organizator i pomysłodawca maratonu Andrzej Gołębiowski.

Na kaszubskie drogi organizatorzy zapraszają amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej. Nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne że ustanowisz swój własny rekord!

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne regionalne bufety kolarskie organizowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Każdy cyklista biorący udział w KaszebeRunda będzie mógł spróbować przysmaków przygotowanych specjalnie dla nich przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Większość produktów przygotowywana jest domowym sposobem gwarantującym niepowtarzalny smak i świeżość. Tradycja, humor, kaszubski folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach.

Formuła maratonu jest unikatowa, nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim

– podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: