Tour of Chongming Island World Cup 2014: zwycięstwo Kirsten Wild

Kirsten Wild (Giant-Shimano) wygrała w Chinach zaliczaną do Pucharu Świata 5. edycję wyścigu Tour of Chongming Island World Cup.

31-letnia Holenderka pokonała na finiszu Włoszki Elene Cecchini (Estado de México-Faren Kuota) i Giorgie Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling).

Reprezentantki polskiego peletonu nie wzięły udziału w wyścigu.

Wyniki Tour of Chongming Island World Cup (CDM):

  1 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano                          3:16:44
  2 Elena Cecchini (Ita) Estado de Mexico Faren
  3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
  4 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
  5 Melissa Hoskins (Aus) Australia
  6 Shelley Olds (USA) Alé Cipollini
  7 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
  8 Anna Trevisi (Ita) Estado de Mexico Faren
  9 Annalisa Cucinotta (Ita) Servetto Footon
 10 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
 11 Roxane Fournier (Fra) France
 12 Julie Leth (Den) Hitec Products
 13 Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo
 14 Fanny Riberot (Fra) France
 15 Kim De Baat (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 16 Sara Mustonen (Swe) Team Giant-Shimano
 17 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 18 Olga Zabelinskaya (Rus) RusVelo
 19 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado de Mexico Faren
 20 Aurore Verhoeven (Fra) France
 21 Xi Sha Zhao (Chn) China Chongming - Giant Pro Cycling
 22 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 23 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo
 24 Lucy Martin (GBr) Estado de Mexico Faren
 25 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 26 Michela Pavin (Ita) Alé Cipollini
 27 Eun Ju Son (Kor) Korea
 28 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
 29 Ju-Hee Lee (Kor) Korea
 30 Yanthi Fuchiyanti (Ina) Indonesia
 31 Bianca Van Den Hoek (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 32 Panawaraporn Boonsawat (Tha) Thailand
 33 Fiona Dutriaux (Fra) France
 34 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 35 Ho Hsiung Huang (Tpe) Chinese Taipei
 36 Pascale Jeuland (Fra) France
 37 Yu Hsuan Lee (Tpe) Chinese Taipei
 38 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 39 Melissa Ayala (Mex) Estado de Mexico Faren
 40 Fitriyani (Ina) Indonesia
 41 Niman Song (Chn) China Chongming - Giant Pro Cycling
 42 Anna Zita Maria Stricker (Ita) Astana Bepink Womens Team
 43 Chia Hui Lin (Tpe) Chinese Taipei
 44 Ivanna Borovychenko (Ukr) Ukraine
 45 Nontasin Chanpeng (Tha) Thailand
 46 Wan Lin Chang (Tpe) Chinese Taipei
 47 Jutatip Maneephan (Tha) Thailand
 48 Hyo-Jin Lee (Kor) Korea
 49 Rachana Azizah (Ina) Indonesia
 50 Xiu Jie Jiang (Chn) China Chongming - Giant Pro Cycling
 51 Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine
 52 Katrin Garfoot (Aus) Australia
 53 Seon-Jin An (Kor) Korea
 54 Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo
 55 Khalista Rezky Helfiana (Ina) Indonesia
 56 Hyeong-Yeong Kang (Kor) Korea
 57 Yue Min Ruan (Chn) China Chongming - Giant Pro Cycling
 58 Chia Chia Chang (Tpe) Chinese Taipei
 59 Sari Saarelainen (Fin) Servetto Footon
 60 Olena Sharga (Ukr) Ukraine
 61 Viktoriya Vologdina (Ukr) Ukraine
 62 Rohidah (Ina) Indonesia
 63 Yi Ju Lin (Tpe) Chinese Taipei
 64 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 65 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products
 66 Julia Soek (Ned) Team Giant-Shimano
 67 Anna Nahirna (Ukr) Ukraine
 68 Giada Borgato (Ita) Estado de Mexico Faren                       00:08
 69 Barbara Guarischi (Ita) Alé Cipollini
 70 Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 71 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
 72 Dexiang Liu (Chn) China Chongming - Giant Pro Cycling
 73 Lin Fang Guo (Chn) China Chongming - Giant Pro Cycling           00:13
 74 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 75 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini                            00:15
 76 Alexandra Burchenkova (Rus) RusVelo                              00:18
 77 Anzhela Ptyimak (Ukr) Ukraine
 78 Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team                     00:21
 79 Eugénie Duval (Fra) France
 80 Elisabet Bru (Spa) Servetto Footon                               00:23
 81 Wilaiwan Kunlapha (Tha) Thailand
 82 Rebecca Wiasak (Aus) Australia
 83 Ana Maria Covrig (Ita) Astana Bepink Womens Team
 84 Marijn De Vries (Ned) Team Giant-Shimano                         00:56
 85 Emily Roper (Aus) Australia                                      00:59
 86 Sara Olsson (Swe) Hitec Products                                 01:00
 87 Nicky Zijlaard (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                  01:05
 88 Felicity Wardlaw (Aus) Australia                                 01:20
 89 Soo-Jin Kim (Kor) Korea                                          01:37
 90 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda                                 02:05
 91 Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda
 92 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 93 Willeke Knol (Ned) Team Giant-Shimano                            05:34
 94 Veronica Cornolti (Ita) Servetto Footon                          09:30
 95 Simona Bortolotti (Ita) Servetto Footon                          11:21
DNF Anita Dwi Yustina (Ina) Indonesia

Klasyfikacja Pucharu Świata po 5 wyścigach

  1 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team              420 pkt.
  2 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                                   260
  3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team             238
  4 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                 220
  5 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products                          215
  6 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team           200
  7 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano                              186
  8 Elena Cecchini (Ita) Estado de Mexico Faren                        137
  9 Shelley Olds (USA) Alé Cipollini                                   135
 10 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                                125
 11 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team             120
 12 Evelyn Stevens (USA) Specialized - Lululemon                        95
 13 Alena Amialiusik (Blr) Astana Bepink Womens Team                    85
 14 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Hitec Products                         72
 15 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                                  70
 16 Chantal Blaak (Ned) Specialized - Lululemon                         70
 17 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team                     63
 18 Melissa Hoskins (Aus) Australia                                     60
 19 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies                         52
 20 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                      50
 21 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda                                 50
 22 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized - Lululemon                      48
 23 Olga Zabelinskaya (Rus) RusVelo                                     46
 24 Claudia Häusler (Ger) Team Giant-Shimano                            46
 25 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies                              40
 26 Anna Trevisi (Ita) Estado de Mexico Faren                           35
 27 Linda Melanie Villumsen (NZl) Wiggle Honda                          35
 28 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon                         32
 29 Annalisa Cucinotta (Ita) Servetto Footon                            30
 30 Amy Pieters (Ned) Team Giant-Shimano                                30
 31 Sara Mustonen (Swe) Team Giant-Shimano                              26
 32 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products                         25
 33 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                   25
 34 Roxane Fournier (Fra) France                                        20
 35 Julie Leth (Den) Hitec Products                                     18
 36 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                     18
 37 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                              18
 38 Elena Berlato (Ita) Alé Cipollini                                   18
 39 Oxana Kozonchuk (Rus) RusVelo                                       16
 40 Fanny Riberot (Fra) France                                          14
 41 Joanne Hogan (Aus) Bigla Cycling Team                               14
 42 Jolien D'hoore (Bel) Lotto Belisol Ladies                           14
 43 Rossella Ratto (Ita) Estado de Mexico Faren                         14
 44 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano                            14
 45 Kim De Baat (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team             12
 46 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team              12
 47 Katrin Garfoot (Aus) Australia                                      10
 48 Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope                               10
 49 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team                       10
 50 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                        8
 51 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                         8
 52 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                    8
 53 Inga Cilvinaite (Ltu) RusVelo                                        6
 54 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                   6
 55 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado de Mexico Faren               4
 56 Małgorzata Jasińska (Pol) Alé Cipollini                              4
 57 Aurore Verhoeven (Fra) France                                        2
 58 Lauren Hall (USA) United States Of America                           2
 59 Sofie De Vuyst (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata                        2
 60 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products                                   2

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: