Mateusz Komar wygrywa GP Częstochowy 2014

Mateusz Komar (BDC MarcPol) wygrał tegoroczną edycję kryterium w Częstochowie.

Kolarze Dariusza Banaszka zdominowali ściganie pod Jasną Górą, zajmując pięć pierwszych miejsc.

Zawodnicy do pokonania mieli 40 kółek. Jak zwykle podczas kryterium - punkty zbierać można było na końcu każdego kółka, za to co piąte było tzw. "tłuste", gdzie do zdobycia było więcej punktów.

Jako pierwszy punktował Bartosz Pilis (Mexller), ale pierwsze skrzypce grali kolarze BDC i CCC Polsat Polkowice. Na trzecim okrążeniu uformowała się trzyosobowa czołówka - Kamil Zieliński (Mexller), Robert Radosz (BDC MarcPol), Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice). Kolarz BDC zebrał punkty na piątym okrążeniu, ale z Zielińskim na kole dojechali tylko do 7 kółka. Tam w wyniku kolejnych ataków doszło do połączenia z grupą zasadniczą. Atakował Kamil Gradek (BDC), na 10 kółku wyprzedzając Macieja Paterskiego (CCC Polsat Polkowice).

Kilka okrążeń później do przodu wyrwał się Paweł Bernas (BDC MarcPol), zbierając punkty i samotnie wygrywając "tłuste" 20 okrążenie. Goniła ekipa CCC, ale bez powodzenia, a po chwili do Bernasa przeskoczyli jego drużynowi koledzy - Mateusz Komar i Jarosław Kowalczyk.

Pościg nie kleił się kolarzom CCC Polsat Polkowice i cała trójka zawodników w niebieskich koszulkach dojechała do mety, a dzień zwycięstwem uwieńczył Mateusz Komar.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: