Amgen Tour of California 2014: etap 7

Słowak Peter Sagan (Cannondale), finiszując z z peletonu, wygrał przedostatni etap kalifornijskiej imprezy. Pozycję lidera utrzymał Sir Bradley Wiggins (Sky).

Przedostatni etap wyścigu prowadził kolarzy do Pasadeny. Peleton pokonał krótki dystans 142 kilometrów, z dwoma wspinaczkami w środkowej części etapu. Właśnie tam udało się odczepić część sprinterów, przede wszystkim Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step).

Sytuację do końca kontrolował zespół Cannondale, ułatwiając Saganowi sięgnąć po jedenaste etapowe zwycięstwo w historii Tour of California.

fot. Trek

Wyniki 7. etapu Amgen Tour of California 2014 (2.HC), Santa Clarita - Pasadena (142,8 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                   3:24:33
  2 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
  3 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  4 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
  5 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
  6 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  7 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
  8 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
  9 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 11 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 12 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 13 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 14 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team
 15 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 16 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 17 José Joao Pimenta Costa (Por) Team NetApp-Endura
 18 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman
 19 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
 20 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 21 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 22 Gregory Brenes (CRc) Jamis - Hagens Berman
 23 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge
 24 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 25 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 26 Tiago Machado (Por) Team NetApp-Endura
 27 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp
 28 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano
 29 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
 30 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 31 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 32 Clément Chevrier (Fra) Bissell Development Team
 33 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 34 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
 35 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 36 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 37 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 38 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 39 Daniel Jaramillo Díez (Col) Jamis - Hagens Berman
 40 Robert Víctor Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                 00:12
 41 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 42 George Bennett (NZl) Cannondale
 43 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro Cycling Team
 44 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 45 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
 46 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky
 47 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 48 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
 49 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 50 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 51 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman
 52 William Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 53 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 54 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 55 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 56 Eloy Teruel Rovira (Spa) Jamis - Hagens Berman                   00:17
 57 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       00:29
 58 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                               00:35
 59 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   00:37
 60 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  01:04
 61 Danny Pate (USA) Team Sky                                        01:19
 62 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cyclin     01:35
 63 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team                01:49
 64 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  02:36
 65 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional      04:39
 66 Edward King (USA) Cannondale                                     06:16
 67 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
 68 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              06:21
 69 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
 70 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 71 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team
 72 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 73 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 74 Luis Lemus (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 75 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 76 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 77 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 78 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 79 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 80 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
 81 Christian Knees (Ger) Team Sky
 82 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 83 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 84 Alex Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 85 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 86 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 87 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 88 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 89 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 90 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman
 91 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 92 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 93 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team
 94 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura
 95 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 96 Kevin De Masmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 97 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 98 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         06:33
 99 Matthew Lloyd (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                       07:15
100 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team                       08:12
101 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              12:47
102 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
103 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
104 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
105 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
106 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
107 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
108 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
109 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
110 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
111 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
112 Charles Bradley Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
113 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
114 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman
DNF Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team

Klasyfikacja po 7. etapie

  1 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                25:28:15
  2 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  00:30
  3 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         01:48
  4 Tiago Machado (Por) Team NetApp-Endura                           02:02
  5 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 02:14
  6 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              02:30
  7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 02:39
  8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    03:01
  9 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   03:05
 10 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura              03:06
 11 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            03:19
 12 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 03:45
 13 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         03:57
 14 George Bennett (NZl) Cannondale                                  04:23
 15 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp                                 04:27
 16 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano                            04:51
 17 Gregory Brenes (CRc) Jamis - Hagens Berman                       07:30
 18 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                 08:00
 19 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                         08:23
 20 Daniel Jaramillo Díez (Col) Jamis - Hagens Berman                09:28
 21 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team     10:02
 22 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 10:07
 23 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro Cycling Team                      10:59
 24 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  11:20
 25 Clément Chevrier (Fra) Bissell Development Team                  12:40
 26 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky                           16:16
 27 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              16:31
 28 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               17:11
 29 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman                   18:34
 30 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            19:36
 31 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                               19:43
 32 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team                20:11
 33 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step Cy     20:20
 34 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  20:45
 35 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman                   26:53
 36 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                  27:56
 37 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       29:20
 38 Robert Víctor Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                 30:15
 39 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura                     31:11
 40 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              31:39
 41 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              31:57
 42 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Tea     32:54
 43 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cyclin     33:43
 44 Eloy Teruel Rovira (Spa) Jamis - Hagens Berman                   36:08
 45 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             36:43
 46 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          36:52
 47 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team                    37:26
 48 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team                          38:00
 49 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         38:17
 50 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   39:21
 51 Danny Pate (USA) Team Sky                                        39:51
 52 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 40:04
 53 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             40:11
 54 Edward King (USA) Cannondale                                     40:17
 55 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                         40:25
 56 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional Cyclin     40:35
 57 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                    41:37
 58 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team                    42:21
 59 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     43:53
 60 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      44:20
 61 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura                     45:05
 62 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                          45:07
 63 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                         46:12
 64 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   46:49
 65 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        46:55
 66 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team                47:12
 67 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                          47:28
 68 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          48:41
 69 Luis Lemus (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis                          49:11
 70 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  49:56
 71 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura                        50:29
 72 José Joao Pimenta Costa (Por) Team NetApp-Endura                 52:12
 73 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     52:36
 74 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team       54:26
 75 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              54:31
 76 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       54:55
 77 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      55:01
 78 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            55:27
 79 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           55:40
 80 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team                     55:45
 81 Alex Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         57:09
 82 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team                       57:13
 83 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               57:27
 84 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       57:55
 85 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional   01:00:00
 86 Matthew Lloyd (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    01:01:11
 87 William Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      01:01:52
 88 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team  01:03:09
 89 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team   01:03:17
 90 Kevin De Masmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                    01:03:41
 91 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                             01:03:42
 92 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                          01:04:16
 93 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura                       01:04:33
 94 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team    01:06:55
 95 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                       01:07:37
 96 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                           01:08:00
 97 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                       01:08:08
 98 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                   01:08:49
 99 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman                   01:08:57
100 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           01:09:14
101 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman                        01:09:38
102 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
103 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling   01:09:58
104 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                            01:10:05
105 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                     01:10:56
106 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team   01:11:25
107 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                             01:11:32
108 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team               01:11:38
109 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                      01:11:53
110 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                   01:16:23
111 Charles Bradley Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategie  01:16:58
112 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                     01:17:09
113 Alex Howes (USA) Garmin Sharp                                 01:17:11
114 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                 01:26:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: