Vuelta a Castilla y Leon 2014: etap 2

David Belda (Burgos BH) po wspinaczce na Alto de Lubain wygrał drugi odcinek hiszpańskiego wyścigu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Hiszpan linię mety minął samotnie, triumfując po niemal 8-kilometrowej wspinaczce. 53 sekundy za nim przyjechał Marcos Garcia (Caja Rural-Seguros RGA), o dwie sekundy wyprzedzając Sylwestra Szmyda (Movistar Team).

Na dzień przed zakończeniem ścigania w Hiszpanii Belda prowadzi w klasyfikacji generalnej i ma nad polskim zawodnikiem 1:01 zapasu. Jutrzejszy odcinek najeżony jest wspinaczkami - do pokonania 5 górskich premii i mocno pagórkowata końcówka.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Castilla y Leon 2014 (2.1), Zamora - Alto de Lubián (179,2 km):

  1 David Belda (Spa) Burgos-BH                                    4:29:17
  2 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     00:53
  3 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              00:55
  4 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx                                01:28
  5 Edgar Pinto (Por) La Aluminios-Antarte                           01:45
  6 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
  7 Jesus Del Pino (Spa) Burgos-BH
  8 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular
  9 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                01:56
 10 Ricardo Mestre (Por) Efapel - Glassdrive
 11 Antonio Carvalho (Por) La Aluminios-Antarte
 12 Raul Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour                 02:08
 13 Sandro Pinto (Por) Louletano-Dunas Dour
 14 Juan Jose Oroz (Spa) Burgos-BH                                   02:20
 15 Juan Chamorro (Col) 4-72 - Colombia                              02:27
 16 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Wilier
 17 Jaime Roson (Spa) Team Ecuador                                   02:41
 18 Víctor De La Parte (Spa) Efapel - Glassdrive
 19 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 20 Hugo Sancho (Por) La Aluminios-Antarte                           02:48
 21 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 22 Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team                          02:52
 23 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 24 Igor Merino (Spa) Burgos-BH
 25 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 26 Victor Etxeberria (Spa) Euskadi                                  02:57
 27 Hugo Sabido (Por) La Aluminios-Antarte                           03:00
 28 Luis Alfonso (Por) La Aluminios-Antarte                          03:27
 29 Micael Isidoro (Por) Louletano-Dunas Dour
 30 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
 31 César Fonte (Por) Radio Popular
 32 Fernando Orjuela (Col) 4-72 - Colombia                           03:43
 33 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart
 34 Diego Ochoa (Col) 4-72 - Colombia                                03:49
 35 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 36 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team                          03:56
 37 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx                                   04:13
 38 Mikel Iturria (Spa) Euskadi                                      04:31
 39 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 40 Hernani Broco (Por) Louletano-Dunas Dour
 41 Hélder Ferreira (Por) Efapel - Glassdrive                        04:39
 42 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Wilier                              04:59
 43 Victor Martin (Spa) Burgos-BH                                    05:08
 44 Ruben Menendez (Spa) Team Differdange-Los                        05:12
 45 Nicola Dal Santo (Ita) Nankang-Fondriest                         05:20
 46 Francisco Moreno (Spa) Louletano-Dunas Dour                      05:48
 47 Daniel Silva (Por) Radio Popular
 48 Celio Sousa (Por) Radio Popular
 49 Nuno Matos (Por) Radio Popular
 50 Bernardo Suaza (Col) 4-72 - Colombia                             06:18
 51 Ever Rivera (Col) 4-72 - Colombia
 52 Antonio Merolese (Ita) Nankang-Fondriest                         06:30
 53 Jaume Rovira (Spa) Team Ecuador                                  06:46
 54 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 55 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             06:55
 56 Vergilio Santos (Por) Radio Popular                              08:08
 57 Sergio Sousa (Por) Efapel - Glassdrive
 58 Filipe Cardoso (Por) Efapel - Glassdrive
 59 Arkimedes Arguelyes (Rus) Lokosphinx
 60 Andre Mourato (Por) La Aluminios-Antarte
 61 Pablo Torres (Spa) Burgos-BH                                     08:45
 62 Matteo Belli (Ita) Nankang-Fondriest
 63 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart
 64 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour              09:55
 65 Anfredo Balloni (Ita) Nankang-Fondriest                          10:42
 66 Riccardo Donato (Ita) MG Kvis - Wilier                           10:48
 67 Diego Milan (Dom) Team Differdange-Los                           11:19
 68 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart                                12:00
 69 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 70 Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis - Wilier
 71 Haritz Orbe (Spa) Euskadi
 72 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 73 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
 74 Daniel Freitas (Por) La Aluminios-Antarte
 75 Raul Alarcon (Spa) Louletano-Dunas Dour
 76 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team                       12:34
 77 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx                                  13:00
 78 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 79 Jose Ragonessi (Ecu) Team Ecuador
 80 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            14:17
 81 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 14:26
 82 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Pro Team                           14:37
 83 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart                           15:07
 84 Damien Garcia (Fra) Team Differdange-Los                         15:19
 85 Juan Quintero (Col) 4-72 - Colombia                              16:41
 86 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular                             16:54
 87 Rui Sousa (Por) Radio Popular
 88 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 89 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Efapel - Glassdrive
 90 Diego Rubio (Spa) Efapel - Glassdrive
 91 Joaquin Sobrino (Spa) Team Differdange-Los
 92 Carlos Barbero (Spa) Euskadi
 93 Benat Txoperena (Spa) Euskadi
 94 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
 95 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 96 Sebastiano Frassetto (Ita) Team Differdange-Los
 97 Daniele Aldegheri (Ita) MG Kvis - Wilier
 98 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx
 99 Jorge Montenegro (Arg) Louletano-Dunas Dour                      17:01
100 Andrei Nechita (Rom) MG Kvis - Wilier                            17:02
101 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Pro Team
102 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios-Antarte                        18:55
103 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA                   19:42
104 Mateo Gozzi (Ita) Nankang-Fondriest
105 Garikoitz Bravo (Spa) Efapel - Glassdrive                        20:52
106 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team                          21:03
107 Rino Gasparrini (Ita) MG Kvis - Wilier                           22:38
108 Mattia Frapporti (Ita) MG Kvis - Wilier
109 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
110 Filippo Baggio (Ita) Nankang-Fondriest
111 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Pro Team                           23:32
112 Lorenzo Trabucco (Ita) Nankang-Fondriest                         23:47
113 Isaac Carbonell (Spa) Team Ecuador                               24:10
114 Kevin Suarez (Bel) Team Differdange-Los                          24:27
115 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                                 24:40
116 Giacomo Forconi (Ita) Nankang-Fondriest
117 Augusto Sanchez (Dom) Team Differdange-Los                       24:52
118 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH                                  25:19

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 David Belda (Spa) Burgos-BH                                    9:03:07
  2 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     00:57
  3 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              01:01
  4 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx                                01:38
  5 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          01:55
  6 Jesus Del Pino (Spa) Burgos-BH
  7 Edgar Pinto (Por) La Aluminios-Antarte
  8 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular
  9 Antonio Carvalho (Por) La Aluminios-Antarte                      02:06
 10 Ricardo Mestre (Por) Efapel - Glassdrive
 11 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 12 Raul Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour                 02:18
 13 Sandro Pinto (Por) Louletano-Dunas Dour
 14 Juan Jose Oroz (Spa) Burgos-BH                                   02:30
 15 Juan Chamorro (Col) 4-72 - Colombia                              02:37
 16 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Wilier
 17 Víctor De La Parte (Spa) Efapel - Glassdrive                     02:51
 18 Jaime Roson (Spa) Team Ecuador
 19 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 20 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       02:52
 21 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    02:58
 22 Hugo Sancho (Por) La Aluminios-Antarte
 23 Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team                          03:02
 24 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 25 Igor Merino (Spa) Burgos-BH
 26 Victor Etxeberria (Spa) Euskadi                                  03:07
 27 Hugo Sabido (Por) La Aluminios-Antarte                           03:10
 28 Micael Isidoro (Por) Louletano-Dunas Dour                        03:37
 29 César Fonte (Por) Radio Popular
 30 Luis Alfonso (Por) La Aluminios-Antarte
 31 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
 32 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart                            03:53
 33 Fernando Orjuela (Col) 4-72 - Colombia
 34 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              03:59
 35 Diego Ochoa (Col) 4-72 - Colombia
 36 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team                          04:06
 37 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx                                   04:17
 38 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi                                      04:41
 39 Hernani Broco (Por) Louletano-Dunas Dour
 40 Mikel Iturria (Spa) Euskadi
 41 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Wilier                              05:09
 42 Hélder Ferreira (Por) Efapel - Glassdrive                        05:10
 43 Victor Martin (Spa) Burgos-BH                                    05:18
 44 Ruben Menendez (Spa) Team Differdange-Los                        05:22
 45 Nicola Dal Santo (Ita) Nankang-Fondriest                         05:30
 46 Daniel Silva (Por) Radio Popular                                 05:58
 47 Nuno Matos (Por) Radio Popular
 48 Celio Sousa (Por) Radio Popular
 49 Francisco Moreno (Spa) Louletano-Dunas Dour                      06:19
 50 Bernardo Suaza (Col) 4-72 - Colombia                             06:28
 51 Antonio Merolese (Ita) Nankang-Fondriest                         06:40
 52 Ever Rivera (Col) 4-72 - Colombia                                06:49
 53 Jaume Rovira (Spa) Team Ecuador                                  06:56
 54 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 55 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             07:05
 56 Filipe Cardoso (Por) Efapel - Glassdrive                         08:18
 57 Sergio Sousa (Por) Efapel - Glassdrive
 58 Andre Mourato (Por) La Aluminios-Antarte
 59 Vergilio Santos (Por) Radio Popular
 60 Arkimedes Arguelyes (Rus) Lokosphinx
 61 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart                           08:55
 62 Pablo Torres (Spa) Burgos-BH
 63 Matteo Belli (Ita) Nankang-Fondriest
 64 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour              10:05
 65 Anfredo Balloni (Ita) Nankang-Fondriest                          10:52
 66 Riccardo Donato (Ita) MG Kvis - Wilier                           10:58
 67 Diego Milan (Dom) Team Differdange-Los                           11:29
 68 Daniel Freitas (Por) La Aluminios-Antarte                        12:10
 69 Haritz Orbe (Spa) Euskadi
 70 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
 71 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 72 Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis - Wilier
 73 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart
 74 Raul Alarcon (Spa) Louletano-Dunas Dour
 75 Jose Ragonessi (Ecu) Team Ecuador                                13:10
 76 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx                                13:31
 77 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx                                  13:45
 78 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team                       13:57
 79 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 14:36
 80 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            15:16
 81 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Pro Team                           15:22
 82 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart                           16:13
 83 Juan Quintero (Col) 4-72 - Colombia                              16:51
 84 Carlos Barbero (Spa) Euskadi                                     17:00
 85 Joaquin Sobrino (Spa) Team Differdange-Los                       17:04
 86 Diego Rubio (Spa) Efapel - Glassdrive
 87 Daniele Aldegheri (Ita) MG Kvis - Wilier
 88 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx
 89 Benat Txoperena (Spa) Euskadi
 90 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
 91 Rui Sousa (Por) Radio Popular
 92 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular
 93 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 94 Sebastiano Frassetto (Ita) Team Differdange-Los
 95 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Efapel - Glassdrive
 96 Jorge Montenegro (Arg) Louletano-Dunas Dour                      17:11
 97 Andrei Nechita (Rom) MG Kvis - Wilier                            17:12
 98 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Pro Team                       18:25
 99 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios-Antarte                        19:05
100 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA                   19:52
101 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team                          21:13
102 Filippo Baggio (Ita) Nankang-Fondriest                           22:48
103 Rino Gasparrini (Ita) MG Kvis - Wilier
104 Mattia Frapporti (Ita) MG Kvis - Wilier                          23:23
105 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 23:55
106 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Pro Team                           24:31
107 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                                 24:50
108 Giacomo Forconi (Ita) Nankang-Fondriest
109 Lorenzo Trabucco (Ita) Nankang-Fondriest                         25:25
110 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH                                  25:29
111 Damien Garcia (Fra) Team Differdange-Los                         27:14
112 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         28:52
113 Mateo Gozzi (Ita) Nankang-Fondriest                              31:40
114 Garikoitz Bravo (Spa) Efapel - Glassdrive                        32:47
115 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                              34:33
116 Isaac Carbonell (Spa) Team Ecuador                               36:05
117 Kevin Suarez (Bel) Team Differdange-Los                          36:22
118 Augusto Sanchez (Dom) Team Differdange-Los                       36:50

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: