Vuelta a Castilla y Leon 2014: etap 1

Hiszpan Jose Joaquim Rojas (Movistar Team) po finiszu z peleton wygrał pierwszy odcinek hiszpańskiej etapówki. objął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej 29. edycji imprezy.

Sprinter ekipy Movistar odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od wile miesięcy. Drugi finiszował Sergey Shilov (Lokosphinxk), a trzeci linię mety przeciął Carlos Barbero (Euskadi).

fot. Movistar Team

Wyniki 1. etapu Vuelta a Castilla y Leon 2014 (2.1), Ciudad Rodrigo - Zamora (161,4 km):

  1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                     4:34:00
  2 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx
  3 Carlos Barbero (Spa) Euskadi
  4 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
  5 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
  6 Joaquin Sobrino (Spa) Team Differdange-Los
  7 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour
  8 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart
  9 Filippo Baggio (Ita) Nankang-Fondriest
 10 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Wilier
 11 Daniel Freitas (Por) La Aluminios-Antarte
 12 Antonio Carvalho (Por) La Aluminios-Antarte
 13 Filipe Cardoso (Por) Efapel - Glassdrive
 14 Andrei Nechita (Rom) MG Kvis - Wilier
 15 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx
 16 Daniele Aldegheri (Ita) MG Kvis - Wilier
 17 Diego Rubio (Spa) Efapel - Glassdrive
 18 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 19 Diego Milan (Dom) Team Differdange-Los
 20 Nicola Dal Santo (Ita) Nankang-Fondriest
 21 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios-Antarte
 22 Micael Isidoro (Por) Louletano-Dunas Dour
 23 Víctor De La Parte (Spa) Efapel - Glassdrive
 24 Haritz Orbe (Spa) Euskadi
 25 Pablo Torres (Spa) Burgos-BH
 26 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 27 Matteo Belli (Ita) Nankang-Fondriest
 28 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
 29 César Fonte (Por) Radio Popular
 30 Daniel Silva (Por) Radio Popular
 31 Jesus Del Pino (Spa) Burgos-BH
 32 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 33 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 34 Juan Chamorro (Col) 4-72 - Colombia
 35 Jaime Roson (Spa) Team Ecuador
 36 Ricardo Mestre (Por) Efapel - Glassdrive
 37 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 38 Jorge Montenegro (Arg) Louletano-Dunas Dour
 39 Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team
 40 Jose Ragonessi (Ecu) Team Ecuador
 41 Luis Alfonso (Por) La Aluminios-Antarte
 42 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart
 43 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 44 Benat Txoperena (Spa) Euskadi
 45 Silvio Giorni (Ita) Area Zero Pro Team
 46 David Belda (Spa) Burgos-BH
 47 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team
 48 Andre Mourato (Por) La Aluminios-Antarte
 49 Sergio Sousa (Por) Efapel - Glassdrive
 50 Edgar Pinto (Por) La Aluminios-Antarte
 51 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
 52 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
 53 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 54 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular
 55 Giacomo Forconi (Ita) Nankang-Fondriest
 56 Riccardo Donato (Ita) MG Kvis - Wilier
 57 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 58 Hugo Sancho (Por) La Aluminios-Antarte
 59 Raul Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour
 60 Jaume Rovira (Spa) Team Ecuador
 61 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 62 Nuno Matos (Por) Radio Popular
 63 Rui Sousa (Por) Radio Popular
 64 Anfredo Balloni (Ita) Nankang-Fondriest
 65 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 66 Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis - Wilier
 67 Juan Jose Oroz (Spa) Burgos-BH
 68 Bernardo Suaza (Col) 4-72 - Colombia
 69 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular
 70 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Wilier
 71 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart
 72 Juan Quintero (Col) 4-72 - Colombia
 73 Hernani Broco (Por) Louletano-Dunas Dour
 74 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx
 75 Victor Martin (Spa) Burgos-BH
 76 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH
 77 Raul Alarcon (Spa) Louletano-Dunas Dour
 78 Vergilio Santos (Por) Radio Popular
 79 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 80 Sebastiano Frassetto (Ita) Team Differdange-Los
 81 Fernando Orjuela (Col) 4-72 - Colombia
 82 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 83 Arkimedes Arguelyes (Rus) Lokosphinx
 84 Diego Ochoa (Col) 4-72 - Colombia
 85 Antonio Merolese (Ita) Nankang-Fondriest
 86 Mikel Iturria (Spa) Euskadi
 87 Igor Merino (Spa) Burgos-BH
 88 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Rino Gasparrini (Ita) MG Kvis - Wilier
 90 Sandro Pinto (Por) Louletano-Dunas Dour
 91 Ruben Menendez (Spa) Team Differdange-Los
 92 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Efapel - Glassdrive
 93 Victor Etxeberria (Spa) Euskadi
 94 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team
 95 Hélder Ferreira (Por) Efapel - Glassdrive                        00:21
 96 Francisco Moreno (Spa) Louletano-Dunas Dour
 97 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 98 Ever Rivera (Col) 4-72 - Colombia
 99 Mattia Frapporti (Ita) MG Kvis - Wilier                          00:35
100 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx
101 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Pro Team
102 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            00:49
103 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Pro Team
104 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart                           00:56
105 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team                       01:13
106 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Pro Team
107 Celio Sousa (Por) Radio Popular
108 Lorenzo Trabucco (Ita) Nankang-Fondriest                         01:28
109 Hugo Sabido (Por) La Aluminios-Antarte
110 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
111 Bayron Guama (Ecu) Team Ecuador
112 Damien Garcia (Fra) Team Differdange-Los                         11:45
113 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
114 Kevin Suarez (Bel) Team Differdange-Los
115 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
116 Isaac Carbonell (Spa) Team Ecuador
117 Garikoitz Bravo (Spa) Efapel - Glassdrive
118 Mateo Gozzi (Ita) Nankang-Fondriest                              11:48
119 Augusto Sanchez (Dom) Team Differdange-Los
120 Carlos Uran (Col) 4-72 - Colombia
121 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                     4:33:50
  2 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx                                   00:04
  3 Carlos Barbero (Spa) Euskadi                                     00:06
  4 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA                   00:10
  5 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
  6 Joaquin Sobrino (Spa) Team Differdange-Los
  7 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour
  8 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart
  9 Filippo Baggio (Ita) Nankang-Fondriest
 10 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Wilier
 11 Daniel Freitas (Por) La Aluminios-Antarte
 12 Antonio Carvalho (Por) La Aluminios-Antarte
 13 Filipe Cardoso (Por) Efapel - Glassdrive
 14 Andrei Nechita (Rom) MG Kvis - Wilier
 15 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx
 16 Daniele Aldegheri (Ita) MG Kvis - Wilier
 17 Diego Rubio (Spa) Efapel - Glassdrive
 18 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 19 Diego Milan (Dom) Team Differdange-Los
 20 Nicola Dal Santo (Ita) Nankang-Fondriest
 21 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios-Antarte
 22 Micael Isidoro (Por) Louletano-Dunas Dour
 23 Víctor De La Parte (Spa) Efapel - Glassdrive
 24 Haritz Orbe (Spa) Euskadi
 25 Pablo Torres (Spa) Burgos-BH
 26 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 27 Matteo Belli (Ita) Nankang-Fondriest
 28 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
 29 César Fonte (Por) Radio Popular
 30 Daniel Silva (Por) Radio Popular
 31 Jesus Del Pino (Spa) Burgos-BH
 32 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 33 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 34 Juan Chamorro (Col) 4-72 - Colombia
 35 Jaime Roson (Spa) Team Ecuador
 36 Ricardo Mestre (Por) Efapel - Glassdrive
 37 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 38 Jorge Montenegro (Arg) Louletano-Dunas Dour
 39 Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team
 40 Jose Ragonessi (Ecu) Team Ecuador
 41 Luis Alfonso (Por) La Aluminios-Antarte
 42 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart
 43 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 44 Benat Txoperena (Spa) Euskadi
 45 Silvio Giorni (Ita) Area Zero Pro Team
 46 David Belda (Spa) Burgos-BH
 47 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team
 48 Andre Mourato (Por) La Aluminios-Antarte
 49 Sergio Sousa (Por) Efapel - Glassdrive
 50 Edgar Pinto (Por) La Aluminios-Antarte
 51 Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
 52 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
 53 Pablo Lechuga (Spa) Euskadi
 54 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular
 55 Giacomo Forconi (Ita) Nankang-Fondriest
 56 Riccardo Donato (Ita) MG Kvis - Wilier
 57 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 58 Hugo Sancho (Por) La Aluminios-Antarte
 59 Raul Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Dunas Dour
 60 Jaume Rovira (Spa) Team Ecuador
 61 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 62 Nuno Matos (Por) Radio Popular
 63 Rui Sousa (Por) Radio Popular
 64 Anfredo Balloni (Ita) Nankang-Fondriest
 65 Miguel Minguez (Spa) Euskadi
 66 Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis - Wilier
 67 Juan Jose Oroz (Spa) Burgos-BH
 68 Bernardo Suaza (Col) 4-72 - Colombia
 69 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular
 70 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Wilier
 71 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart
 72 Juan Quintero (Col) 4-72 - Colombia
 73 Hernani Broco (Por) Louletano-Dunas Dour
 74 Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx
 75 Victor Martin (Spa) Burgos-BH
 76 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH
 77 Raul Alarcon (Spa) Louletano-Dunas Dour
 78 Vergilio Santos (Por) Radio Popular
 79 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 80 Sebastiano Frassetto (Ita) Team Differdange-Los
 81 Fernando Orjuela (Col) 4-72 - Colombia
 82 Jon Larrinaga (Spa) Euskadi
 83 Arkimedes Arguelyes (Rus) Lokosphinx
 84 Diego Ochoa (Col) 4-72 - Colombia
 85 Antonio Merolese (Ita) Nankang-Fondriest
 86 Mikel Iturria (Spa) Euskadi
 87 Igor Merino (Spa) Burgos-BH
 88 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Rino Gasparrini (Ita) MG Kvis - Wilier
 90 Sandro Pinto (Por) Louletano-Dunas Dour
 91 Ruben Menendez (Spa) Team Differdange-Los
 92 Carlos Ivan Oyarzun (Chi) Efapel - Glassdrive
 93 Victor Etxeberria (Spa) Euskadi
 94 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team
 95 Celio Sousa (Por) Radio Popular
 96 Hugo Sabido (Por) La Aluminios-Antarte
 97 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
 98 Bayron Guama (Ecu) Team Ecuador
 99 Hélder Ferreira (Por) Efapel - Glassdrive                        00:31
100 Francisco Moreno (Spa) Louletano-Dunas Dour
101 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
102 Ever Rivera (Col) 4-72 - Colombia
103 Mattia Frapporti (Ita) MG Kvis - Wilier                          00:45
104 Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx
105 Marco Tecchio (Ita) Area Zero Pro Team
106 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            00:59
107 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Pro Team
108 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart                           01:06
109 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team                       01:23
110 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Pro Team
111 Lorenzo Trabucco (Ita) Nankang-Fondriest                         01:38
112 Damien Garcia (Fra) Team Differdange-Los                         11:55
113 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
114 Kevin Suarez (Bel) Team Differdange-Los
115 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
116 Isaac Carbonell (Spa) Team Ecuador
117 Garikoitz Bravo (Spa) Efapel - Glassdrive
118 Mateo Gozzi (Ita) Nankang-Fondriest                              11:58
119 Augusto Sanchez (Dom) Team Differdange-Los
120 Carlos Uran (Col) 4-72 - Colombia
121 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: