Tour de Picardie 2014: etap 1

Bryan Coquard (Team Europcar) sprinterskim finiszem otworzył 68. edycję wyścigu w Pikardii i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Francuz na finiszu pokonał swojego rodaka Arnaud Démare'a (FDJ.fr) i Holendra Ramona Sinkeldama (Giant-Shimano).

Wyniki 1. etapu Tour de Picardie 2014 (2.1), Fort-Mahon - Estrées-Saint-Denis (191 km):

  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                              4:17:27
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  3 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
  4 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  5 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
  7 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  8 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  9 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 10 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 11 Kristan Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 12 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
 13 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 14 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 16 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 18 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 20 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 22 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat-Auber 93
 24 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 25 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 26 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 27 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 29 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 30 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 31 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 32 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 33 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 39 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 40 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 41 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 42 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 43 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 44 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 45 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Clément Saint-Martin (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 47 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 48 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 49 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 51 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 52 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 53 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 55 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     00:21
 56 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                             01:17
 57 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           01:25
 58 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 59 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        01:45
 60 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           02:24
 61 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   02:41
 62 Steven Tronet (Fra) Bigmat-Auber 93                              03:02
 63 Frederic Brun (Fra) Bigmat-Auber 93
 64 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 65 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
 66 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 67 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
 68 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 69 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Justin Jules (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 71 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
 72 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 73 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 74 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 75 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 76 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat-Auber 93
 77 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 78 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 79 Alo Jakin (Est) Bigmat-Auber 93
 80 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 81 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 82 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
 83 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 86 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 87 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 88 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 89 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 90 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 91 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 92 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 93 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 95 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 96 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 97 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 98 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 99 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat-Auber 93
100 Théo Vimpere (Fra) Bigmat-Auber 93
101 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
102 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
103 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme-Marseille 13
104 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
105 Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
106 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               05:15
107 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                 05:41
108 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano                            05:43
109 Maxime Renault (Fra) Bigmat-Auber 93                             06:29
110 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
111 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
112 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
113 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
114 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
115 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
116 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
118 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
119 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                      12:22
120 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
121 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
DNF José Goncalves (Por) Team La Pomme-Marseille 13

Klasyfikacja po 1. etapie
  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                              4:17:17
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                       00:01
  3 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         00:06
  4 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team        00:07
  5 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:08
  6 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team     00:09
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  00:10
  8 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 10 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 11 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 12 Kristan Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 13 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
 14 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 15 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 17 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 19 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 21 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 23 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat-Auber 93
 25 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 26 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 27 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 29 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 30 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 31 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 32 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 33 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 39 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
 40 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 41 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 42 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 43 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Clément Saint-Martin (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 45 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 46 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 47 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 48 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 49 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 50 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 51 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 52 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:30
 53 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     00:31
 55 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:38
 56 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                             01:27
 57 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           01:35
 58 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 59 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        01:55
 60 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           02:34
 61 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   02:51
 62 Steven Tronet (Fra) Bigmat-Auber 93                              03:12
 63 Frederic Brun (Fra) Bigmat-Auber 93
 64 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 65 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
 66 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 67 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
 68 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 69 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Justin Jules (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 71 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
 72 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 73 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 74 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 75 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
 76 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat-Auber 93
 77 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 78 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 79 Alo Jakin (Est) Bigmat-Auber 93
 80 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 81 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
 82 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
 83 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 86 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 87 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 88 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
 89 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 90 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 91 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 92 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 93 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 95 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 96 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 97 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 98 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 99 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat-Auber 93
100 Théo Vimpere (Fra) Bigmat-Auber 93
101 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme-Marseille 13
102 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
103 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme-Marseille 13
104 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
105 Sebastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
106 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               05:25
107 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme-Marseille 13                 05:51
108 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano                            05:53
109 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              06:38
110 Maxime Renault (Fra) Bigmat-Auber 93                             06:39
111 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
112 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
113 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
114 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
115 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
116 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
117 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
118 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
119 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                      12:32
120 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
121 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: