Giro d'Italia 2014: etap 7: Nacer Bouhanni po masowym sprincie

Nacer Bouhanni (FDJ.fr) odniósł drugie zwycięstwo w Giro d'Italia. Francuz na trasie siódmego etapu pokonał Giacomo Nizzolo (Trek) i Luka Mezgeca (Giant). Różową koszulkę lidera utrzymał Michael Matthews (Orica-GreenEdge) z Australii.

Początek jazdy to dłuższa rozgrywka o zabranie się w odjazd. Pomogła górska premia Valico di Arcinazzo (kat. 3; 28,6 km; 16,9 km; 3,6%), na której uciekli Robinson Chalapud (Colombia), Nathan Haas (Garmin), Winner Anacona (Lampre-Merida), Bjorn Thurau (Europcar) i Nicola Boem (Bardiani).

Piątka odjechała na 8:55 (55 km). Peleton spokojnie odrabiał dystans, tracąc po ostatnim podjeździe Valico della Somma (kat. 4; 171,5 km; 6,5 km; 4,9%) nadal dość sporo, bo 4:18.

Prawdziwy pościg rozpoczął się na ostatnich 30 kilometrach. Wśród uciekinierów najwięcej inicjatywy przejawiał Haas, ale Australijczyk z polskimi korzeniami, jak i współtowarzysze na trasie, ulegli peletonowi. Do celu zabrakło im 3 kilometrów.

Na finiszu obeszło się bez kraks. Z przodu znalazły się koszulki Giant, ale przedzierając się przy samej bandzie, ostatnie słowo powiedział Nacer Bouhanni, nieznacznie wyprzedzając Nizzolo.

Wyniki 7. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Frosinone - Foligno (211 km):

Miejsca polskich zawodników
26. Rafał Majka - 0:00
27. Paweł Poljański - 0:00
77. Przemysław Niemiec - 0:00

po etapie
4. Rafał Majka - 1:25
32. Przemysław Niemiec - 3:41
48. Paweł Poljański - 6:13

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                    5:16:05
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  3 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
  4 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
  5 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  6 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
  7 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
  8 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  9 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 10 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 11 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 12 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 13 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 14 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 15 Ben Swift (GBr) Team Sky
 16 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 17 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 19 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
 20 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 21 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 22 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 23 David Tanner (Aus) Belkin Pro
 24 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 25 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 26 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 27 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 29 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 30 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 31 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 32 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 33 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 34 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 35 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
 36 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 37 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 38 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 39 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 40 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 41 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
 42 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 43 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 44 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 45 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 47 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 48 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 49 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 50 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 51 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 52 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 53 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 54 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 55 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 56 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
 57 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 58 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 59 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 60 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 61 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 62 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 63 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 64 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 65 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 66 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 67 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 68 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 69 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 70 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 71 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 72 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 73 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 74 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 75 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro
 76 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 77 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 78 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 79 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 83 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 84 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 85 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 86 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 87 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 89 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 90 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 91 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 92 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 93 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 94 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 95 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 96 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 97 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 98 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 99 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
100 Philip Deignan (Irl) Team Sky
101 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
102 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
103 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
104 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
105 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
106 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
107 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
108 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
109 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
110 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
111 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
112 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
113 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
114 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
115 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
116 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
117 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
118 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
119 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
120 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
121 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
122 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
123 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
124 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
125 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
126 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
127 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
128 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
129 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
130 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
131 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
132 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
133 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
134 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
135 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
136 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
137 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
138 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
139 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
140 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
141 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
142 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
143 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
144 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
145 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
146 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
147 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
148 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
149 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
150 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
151 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
152 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
153 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
154 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
155 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro                               02:25
156 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
157 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            02:50
158 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
159 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
160 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        02:57
161 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               03:25
162 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
163 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
164 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
165 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
166 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
167 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
168 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
169 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
170 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       03:29
171 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
172 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
173 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
174 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
175 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    04:21
176 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   04:26
177 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               05:26
178 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
179 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                13:37
180 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
181 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
182 Michel Koch (Ger) Cannondale
183 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
184 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
185 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
186 Christopher Sutton (Aus) Team Sky

Punkty

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         51 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           44
  3 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                34
  4 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              28
  5 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 25
  6 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     22
  7 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 20
  8 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       20
  9 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                      20
 10 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                            18
 11 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                       16
 12 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                      16
 13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                              12
 14 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                      12
 15 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  10
 16 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                     9
 17 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                             8
 18 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                        7
 19 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                             7
 20 Ben Swift (GBr) Team Sky                                             6
 21 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  5
 22 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       4
 23 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 24 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                    3
 25 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                  2
 26 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                        2
 27 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                             1

Drużynowo

  1 Trek Factory Racing                                           15:48:15
  2 Omega Pharma - Quick-Step
  3 Tinkoff Saxo
  4 Lotto Belisol
  5 Lampre - Merida
  6 Ag2R La Mondiale
  7 Team Giant - Shimano
  8 Neri Sottoli
  9 FDJ.Fr
 10 Colombia
 11 Belkin-Pro
 12 Team Sky
 13 Astana Pro Team
 14 Cannondale
 15 Bardiani CSF
 16 Androni Giocattoli - Venezuela
 17 BMC Racing Team
 18 Team Europcar
 19 Garmin Sharp
 20 Orica Greenedge
 21 Movistar Team
 22 Team Katusha

Klasyfikacja po 7. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        29:34:19
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:21
  3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              01:18
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:25
  5 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
  6 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
  7 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           01:47
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:51
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:52
 10 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      02:06
 11 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               02:08
 12 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 02:11
 13 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 02:22
 16 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     02:24
 17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           02:28
 18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             02:34
 19 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     02:36
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               02:46
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       02:47
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               02:48
 23 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                02:50
 24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               03:01
 25 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       03:10
 26 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               03:13
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          03:14
 28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       03:23
 29 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   03:28
 30 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 32 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           03:41
 33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             03:44
 34 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              03:45
 35 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             03:48
 36 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 37 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 03:50
 38 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    04:05
 39 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                04:39
 40 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             04:55
 41 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    05:00
 42 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         05:04
 43 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       05:08
 44 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      05:12
 45 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              05:24
 46 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          05:25
 47 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               05:43
 48 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               06:13
 49 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             06:15
 50 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 06:45
 51 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     06:54
 52 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     07:46
 53 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             07:49
 54 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          08:22
 55 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       09:11
 56 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 09:24
 57 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               09:29
 58 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         09:42
 59 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                10:22
 60 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        10:50
 61 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             10:51
 62 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 11:30
 63 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               12:02
 64 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 12:34
 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               12:43
 66 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            12:52
 67 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       12:54
 68 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                12:59
 69 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  13:22
 70 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             14:26
 71 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                14:52
 72 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     14:58
 73 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   15:02
 74 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   15:16
 75 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            15:30
 76 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       15:32
 77 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              15:45
 78 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 15:55
 79 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              16:05
 80 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                16:35
 81 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 16:51
 82 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    16:52
 83 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                16:55
 84 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              17:12
 85 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  17:16
 86 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 17:30
 87 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            17:36
 88 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    17:46
 89 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    17:59
 90 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol                              18:20
 91 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  18:29
 92 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       18:42
 93 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   18:44
 94 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            18:47
 95 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro                               18:58
 96 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       19:20
 97 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             19:31
 98 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              19:36
 99 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          19:50
100 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                                  20:13
101 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            20:17
102 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           20:19
103 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              20:25
104 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   20:27
105 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           20:45
106 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                              21:24
107 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           21:36
108 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               21:40
109 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          21:47
110 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         21:48
111 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    22:12
112 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          22:21
113 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
114 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         22:29
115 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               22:41
116 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           23:02
117 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
118 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                23:11
119 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           23:22
120 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              23:56
121 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  24:03
122 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     24:20
123 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  24:21
124 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     24:37
125 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             24:48
126 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 24:58
127 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  25:14
128 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       25:34
129 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         25:44
130 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    25:52
131 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          26:02
132 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         26:11
133 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 26:18
134 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      26:26
135 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   27:22
136 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               27:30
137 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           27:35
138 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               27:45
139 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  27:51
140 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      28:04
141 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  28:31
142 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           28:33
143 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             28:47
144 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
145 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        28:56
146 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   29:13
147 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               29:26
148 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         29:43
149 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  29:56
150 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               30:00
151 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       30:09
152 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    30:37
153 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              30:49
154 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    30:52
155 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      31:07
156 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              31:25
157 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   31:53
158 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         32:33
159 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   32:36
160 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    32:48
161 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      33:17
162 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  33:30
163 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   33:58
164 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    34:05
165 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        34:31
166 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          34:33
167 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            34:38
168 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  34:42
169 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     35:22
170 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             36:22
171 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               37:24
172 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 37:37
173 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          38:19
174 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         38:30
175 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      38:44
176 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   38:58
177 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     39:19
178 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                44:49
179 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                                49:37
180 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            50:11
181 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         50:34
182 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   53:43
183 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                53:49
184 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                 55:48
185 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       57:21
186 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                           01:03:40


Klasyfikacja punktowa

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        166 pkt.
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          150
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      139
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                121
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            92
  6 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              90
  7 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     53
  8 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            52
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                52
 10 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  46
 11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   42
 12 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34
 13 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    33
 14 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            33
 15 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 32
 16 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        30
 17 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                       29
 18 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                   28
 19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 27
 20 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    23
 21 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                 23
 22 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                     22
 23 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      22
 24 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             22
 25 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 21
 26 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                      20
 27 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                                 20
 28 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             20
 29 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                              20
 30 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   18
 31 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                            18
 32 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                   17
 33 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      16
 34 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                              16
 35 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    16
 36 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                               16
 37 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                       16
 38 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                             16
 39 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                      16
 40 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                                14
 41 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                      13
 42 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                       13
 43 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                          12
 44 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                      12
 45 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                          12
 46 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                      11
 47 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                           10
 48 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                         10
 49 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                                  9
 50 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                     9
 51 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       9
 52 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                             8
 53 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                         7
 54 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                             7
 55 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                            7
 56 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                   6
 57 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                           6
 58 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   6
 59 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                            6
 60 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                  6
 61 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                              6
 62 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   5
 63 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                    5
 64 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                               4
 65 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       4
 66 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    4
 67 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                      3
 68 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                         3
 69 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                           3
 70 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 71 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                       3
 72 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   2
 73 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                               2
 74 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 75 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                         2
 76 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                               2
 77 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1
 78 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                     1
 79 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                                1
 80 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                      1

Klasyfikacja górska

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              14 pkt.
  2 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
  3 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                       9
  4 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           9
  5 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      9
  6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                    8
  7 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                     6
  8 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    4
  9 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   4
 10 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                     3
 11 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                         3
 12 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                       3
 13 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         3
 14 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                               2
 15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                             2
 16 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                                2
 17 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                                   2
 18 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    2
 19 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          2
 20 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       2
 21 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                                 1
 22 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                               1
 23 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                               1
 24 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                     1
 25 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing              1
 26 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                              1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        29:34:19
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   01:25
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:51
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:52
  5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               02:08
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 02:11
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 02:22
  8 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       02:47
  9 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          03:14
 10 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              03:45
 11 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    05:00
 12 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              05:24
 13 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               06:13
 14 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             06:15
 15 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             07:49
 16 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               09:29
 17 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        10:50
 18 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               12:02
 19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               12:43
 20 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            12:52
 21 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   15:02
 22 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            15:30
 23 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              17:12
 24 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  18:29
 25 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   18:44
 26 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       19:20
 27 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          21:47
 28 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    22:12
 29 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          22:21
 30 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               22:41
 31 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              23:56
 32 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         25:44
 33 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    25:52
 34 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 26:18
 35 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   27:22
 36 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           27:35
 37 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  27:51
 38 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 28:47
 39 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        28:56
 40 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   29:13
 41 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       30:09
 42 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    30:52
 43 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      31:07
 44 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      33:17
 45 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        34:31
 46 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     35:22
 47 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   38:58
 48 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     39:19
 49 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                44:49
 50 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            50:11
 51 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   53:43
 52 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       57:21

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                               87:57:38
  2 Tinkoff Saxo                                                     01:01
  3 Ag2R La Mondiale                                                 01:35
  4 Omega Pharma - Quick-Step                                        02:06
  5 Lampre - Merida                                                  02:27
  6 Orica Greenedge                                                  02:34
  7 Astana Pro Team                                                  03:08
  8 Movistar Team                                                    03:42
  9 Team Europcar                                                    05:04
 10 Colombia                                                         06:14
 11 Lotto Belisol                                                    07:11
 12 Team Sky                                                         07:37
 13 Neri Sottoli                                                     10:23
 14 Team Giant - Shimano                                             11:07
 15 Bardiani CSF                                                     11:33
 16 FDJ.Fr                                                           12:35
 17 Trek Factory Racing                                              13:28
 18 Androni Giocattoli - Venezuela                                   15:00
 19 Belkin-Pro                                                       15:02
 20 Garmin Sharp                                                     15:29
 21 Cannondale                                                       17:14
 22 Team Katusha                                                     17:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: