Amgen Tour of California 2014: etap 5

Taylor Phinney (BMC Racing) po zakończonej powodzeniem ucieczce wygrał piąty etap Tour of California.

Liderem wyścigu pozostał Brytyjczyk Bradley Wiggins (Team Sky).

Amerykanin zaatakował na jeździe z San Marcos Pass, utrzymując przez 20 kilometrów nieznaczną przewagę nad peletonem przyprowadzonym przez Petera Sagana (Cannondale).

Wyniki 5. etapu Amgen Tour of California 2014 (2.HC), Pismo Beach - Santa Barbara (173,8 km):

  1 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                           3:59:33
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     00:12
  3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
  4 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
  5 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Professional
  6 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
  7 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
  8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  9 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
 10 Tiago Machado (Por) Team NetApp-Endura
 11 Eloy Teruel Rovira (Spa) Jamis - Hagens Berman
 12 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step
 13 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 14 Robert Víctor Squire (USA) Jamis - Hagens Berman
 15 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 16 Daniel Jaramillo Díez (Col) Jamis - Hagens Berman
 17 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step
 18 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano
 19 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
 20 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
 21 Clément Chevrier (Fra) Bissell Development Team
 22 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 23 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 24 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 25 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
 26 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 27 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman
 28 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 29 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional
 30 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 31 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 32 Gregory Brenes (CRc) Jamis - Hagens Berman
 33 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge
 34 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 35 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro
 36 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp
 37 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 38 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 39 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 40 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 41 George Bennett (NZl) Cannondale
 42 Danny Pate (USA) Team Sky
 43 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman
 44 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional
 45 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   01:23
 46 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         00:12
 47 José Joao Pimenta Costa (Por) Team NetApp-Endura                 03:51
 48 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 49 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
 50 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 51 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
 52 Christian Knees (Ger) Team Sky
 53 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 54 Luis Lemus (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
 55 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 56 Edward King (USA) Cannondale
 57 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 58 William Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 59 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 60 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional
 61 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 62 Alex Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 63 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
 64 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 65 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 66 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
 67 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro
 68 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
 69 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro
 70 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 71 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional
 72 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team
 73 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
 74 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 75 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional
 76 Nicolai Brochner (Den) Bissell Development Team
 77 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky
 78 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team
 79 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 80 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 81 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
 82 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro
 83 Matthew Lloyd (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 84 Lars Boom (Ned) Belkin Pro
 85 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro
 86 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
 87 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     07:30
 88 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 89 Nicolas Lefrançois (Fra) Team Novo Nordisk                       10:45
 90 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 91 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 92 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 93 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman
 94 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro                               11:43
 95 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step
 96 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 97 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional
 98 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step
 99 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
100 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
101 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
102 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
103 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
104 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman
105 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
106 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura
107 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
108 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
109 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
110 Kevin De Masmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
111 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro
112 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional
113 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
114 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
115 Luke Rowe (GBr) Team Sky
116 Nathan Earle (Aus) Team Sky
117 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
118 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
119 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
120 Ian Boswell (USA) Team Sky
121 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
122 Charles Bradley Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies

Klasyfikacja po. 5 etapie

  1 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                17:53:36
  2 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp                                  00:28
  3 Tiago Machado (Por) Team NetApp-Endura                           01:09
  4 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         01:25
  5 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 02:14
  6 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              02:28
  7 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         02:29
  8 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies            02:31
  9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro                                 02:33
 10 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp                   02:34
 11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 02:49
 12 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              02:59
 13 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge                 03:32
 14 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  03:39
 15 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura              03:46
 16 George Bennett (NZl) Cannondale                                  03:49
 17 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional                  04:12
 18 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano
 19 Tom Danielson (USA) Garmin Sharp                                 04:39
 20 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                         05:31
 21 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                                 06:42
 22 Gregory Brenes (CRc) Jamis - Hagens Berman                       06:45
 23 Clément Chevrier (Fra) Bissell Development Team                  07:15
 24 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis - Hagens Berman                   07:22
 25 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 07:48
 26 Daniel Jaramillo Díez (Col) Jamis - Hagens Berman                08:26
 27 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       08:51
 28 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step        09:15
 29 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              09:48
 30 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Professional                 10:17
 31 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                  10:23
 32 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                                   10:33
 33 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             11:13
 34 Edward King (USA) Cannondale                                     11:24
 35 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis - Hagens Berman                   11:54
 36 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                            13:10
 37 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro                                 13:23
 38 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                               13:49
 39 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  14:03
 40 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                             14:46
 41 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team Sky                           15:25
 42 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               15:43
 43 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 16:07
 44 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team                    16:18
 45 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura                     16:24
 46 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional            16:38
 47 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         17:09
 48 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   17:44
 49 Eloy Teruel Rovira (Spa) Jamis - Hagens Berman                   18:16
 50 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Professional            18:44
 51 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team                    19:00
 52 Lars Boom (Ned) Belkin Pro                                       19:03
 53 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             19:07
 54 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     21:01
 55 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          21:55
 56 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                         22:49
 57 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        22:58
 58 Danny Pate (USA) Team Sky                                        23:02
 59 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale                                   23:10
 60 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                          23:31
 61 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                         23:35
 62 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                    23:38
 63 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              24:56
 64 Luis Lemus (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis                          25:16
 65 Robert Víctor Squire (USA) Jamis - Hagens Berman                 25:19
 66 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Professional                  25:59
 67 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      26:03
 68 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          26:04
 69 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  26:15
 70 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   26:19
 71 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team                       26:24
 72 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team                26:26
 73 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            26:29
 74 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           26:42
 75 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro                                  26:47
 76 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                        26:50
 77 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                          26:51
 78 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura                     27:17
 79 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura                        27:52
 80 Alex Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         28:11
 81 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                     28:39
 82 José Joao Pimenta Costa (Por) Team NetApp-Endura                 30:00
 83 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              30:34
 84 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       32:22
 85 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              32:36
 86 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                32:37
 87 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional      32:45
 88 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies              32:56
 89 Nicolai Brochner (Den) Bissell Development Team                  32:58
 90 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                   33:54
 91 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       34:06
 92 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step         34:07
 93 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step                     34:14
 94 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional              34:34
 95 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    34:41
 96 Kevin De Masmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                       34:43
 97 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                                34:44
 98 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       34:49
 99 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        35:07
100 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura                          35:35
101 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional                   35:36
102 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             35:48
103 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                                36:08
104 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro                               36:14
105 Nicolas Lefrançois (Fra) Team Novo Nordisk                       37:07
106 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                           38:43
107 William Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         39:03
108 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro                                   39:51
109 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman                      39:59
110 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                               41:07
111 Charles Bradley Huff (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     41:09
112 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        41:14
113 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         42:43
114 Matthew Lloyd (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                       42:44
115 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               42:46
116 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                          43:40
117 Matt Cooke (USA) Jamis - Hagens Berman                           45:39
118 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                          47:00
119 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                      47:25
120 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                        48:11
121 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                    51:05
122 Alex Howes (USA) Garmin Sharp                                    55:47

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: