Giro d'Italia 2014: etap 5: Zwycięstwo Diego Ulissi, Rafał Majka - 5.

Włoch Diego Ulissi triumfował na trasie piątego etapu Giro d'Italia. 24-letni kolarz grupy Lampre-Merida na podjeździe w Viggiano wyprzedził Cadela Evansa (BMC Racing) i Juliana Arredondo (Trek).

5. miejsce wywalczył Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), awansując na 5. pozycję w generalce.

Liderem wyścigu pozostał Australijczyk Michael Matthews (Orica-GreenEdge).

Krótko po starcie w Taranto zawiązała się ucieczka w składzie Elia Viviani (Cannondale), Ben Swift (Sky), Tyler Farrar (Garmin), Fabian Wegmann (Garmin), Miguel Angel Rubiano (Colombia), Tony Hurel (Europcar), Bjorn Thurau (Europcar), Marco Frapporti (Androni Giocattoli), Yonathan Monsalve (Neri Sottoli), Kenny Dehaes (Lotto) i Tosh Van der Sande (Lotto).

11-osobowa grupka, walcząca nie tylko z pościgiem, ale momentami bardzo silnym wiatrem, wypracowała w okolicach lotnej premii (70,7 km) 6 minut przewagi. Po zdobyciu podjazdu Valico d. Serra di San Chirico (kat. 3; 138,4 km; 8 km; 4,2%, max. 9%) pozostała z tego połowa.

Viggiano, gdzie na ostatnich 20 kilometrach znajdowały się dwa podjazdy 4. kategorii, uciekinierzy w liczbie cztery (Van der Sande, Thurau, Frapporti i Mosalve) osiągnęli z zapasem raptem 30 sekund. Pierwsza przed metą wspinaczka była miejscem końca całej akcji (kat. 4; 190,8 km; 8,1 km; 4,3%, max. 8%).

Pogoda pogorszyła się, do wiatru dołączył deszcz. Zrobiło się niebezpiecznie, po kraksie w środku peletonu straty musiał nadrabiać Domenico Pozzovivo (Ag2r).

Na zjazdach grupa bardzo się rozciągnęła. Ryzyko na śliskich zakrętach podjął Gianluca Brambilla (Omega Pharma), który wyrwał do przodu. Z drugiej strony upadli Mikel Landa (Astana) i Fabio Felline (Trek).

Brambilla końcową wspinaczkę na metę (kat. 4; 5 km; 4,6%, max. 8%) rozpoczął z przewagą 28 sekund. Włocha ścigała ekipa Katushy. Na trasę wróciło słońce.

Ostatnie 1750 metrów podjazdu było najtrudniejsze, o nachyleniu 6,2%. Akcja kolarza Omega Pharma zakończyła się 1300 metrów przed kreską.

Wyprowadzony Joaqim Rodriquez (Katusha) oderwał się na kilka metrów z Arredonto i Dario Cataldo (Sky). Dziurę tę zespawał Matthews, co wykorzystał Ulissi, atakując po zwycięstwo na ostatnich metrach.

fot. Lapresse

Wyniki 5. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Taranto - Viggiano (203 km):

Miejsca polskich zawodników
5. Rafał Majka - 0:01
14. Przemysław Niemiec - 0:01
44. Paweł Poljański - 0:56

po etapie
5. Rafał Majka - 0:26
29. Paweł Poljański - 1:32
33. Przemysław Niemiec - 1:34

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                               5:12:39
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:01
  3 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
  4 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
  6 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
  7 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
  8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 10 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 12 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 13 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 14 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 15 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 16 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 17 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 20 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 22 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 23 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 24 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 25 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 26 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 27 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro
 28 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 29 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 30 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           00:19
 31 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       00:23
 32 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 33 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           00:27
 34 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             00:32
 35 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 36 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team                            00:34
 37 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       00:38
 38 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 39 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               00:40
 41 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       00:48
 42 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step               00:49
 43 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             00:51
 44 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:56
 45 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                    00:58
 46 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 47 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 01:09
 49 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     01:11
 50 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 51 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               01:15
 52 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 53 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 54 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 55 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 56 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 57 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:19
 58 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    01:20
 59 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 60 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         01:24
 61 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            01:27
 62 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 63 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 64 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  01:36
 65 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 66 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   01:42
 67 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 68 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 69 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              01:57
 70 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              02:10
 71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  02:23
 72 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 73 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    02:41
 74 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       02:57
 75 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
 76 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 03:25
 77 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 78 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 79 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
 80 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                03:29
 81 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               03:33
 82 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 83 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
 84 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 85 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             03:39
 86 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            03:52
 87 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                04:59
 88 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 90 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          05:27
 91 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       06:02
 92 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 93 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 94 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 95 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 96 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  06:12
 97 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 98 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 99 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
100 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
101 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
102 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
103 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
104 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
105 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
106 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
107 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
108 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
109 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
110 Marc Goos (Ned) Belkin Pro
111 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
112 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              06:30
113 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 07:47
114 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  08:05
115 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
116 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   09:18
117 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
118 Michel Koch (Ger) Cannondale
119 Philip Deignan (Irl) Team Sky
120 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
121 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
122 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
123 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  10:33
124 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro
125 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
127 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
128 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
129 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
130 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
131 Rick Flens (Ned) Belkin Pro
132 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
133 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro
134 David Tanner (Aus) Belkin Pro
135 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
136 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
137 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
138 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
139 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 11:54
140 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              11:57
141 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
142 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
143 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
144 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
145 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
146 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
147 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
148 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
149 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
150 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
152 Ben Swift (GBr) Team Sky
153 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
154 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
155 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
156 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
157 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
158 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
159 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
160 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
161 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        12:49
162 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
163 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
164 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       14:48
165 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
166 Elia Viviani (Ita) Cannondale
167 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
168 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
169 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
170 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
171 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
172 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
173 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
174 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
175 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
176 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
177 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
178 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
179 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
180 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
181 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
182 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
183 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro
184 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
185 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
186 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               14:55
187 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
188 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                 16:32
189 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
190 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
191 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
192 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   17:31

Punkty

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    25 pkt.
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   22
  3 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             20
  4 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 18
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      16
  6 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              14
  7 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                         12
  8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    10
  9 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            10
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                            8
 11 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                   6
 12 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                        6
 13 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   5
 14 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                               4
 15 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                         3
 16 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                      3
 17 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                               2
 18 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                    2
 19 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                     1
 20 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1

Lotna premia 
  1 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            10 pkt.
  2 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                        6
  3 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                      3
  4 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                    2
  5 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1

Drużynowo

  1 Lampre-Merida                                                 15:37:59
  2 Astana Pro Team                                                  00:34
  3 AG2R La Mondiale                                                 00:38
  4 Team Giant-Shimano                                               00:49
  5 Team Sky                                                         00:51
  6 Tinkoff-Saxo                                                     00:56
  7 Team Europcar                                                    01:09
  8 Orica GreenEdge                                                  01:11
  9 Movistar Team                                                    01:38
 10 BMC Racing Team                                                  01:46
 11 Trek Factory Racing
 12 Omega Pharma - Quick-Step                                        01:59
 13 Team Katusha                                                     02:47
 14 Cannondale                                                       03:08
 15 Bardiani-CSF                                                     03:29
 16 Colombia                                                         05:34
 17 Belkin Pro                                                       06:12
 18 Lotto Belisol
 19 FDJ.fr                                                           07:09
 20 Androni Giocattoli                                               07:20
 21 Neri Sottoli                                                     07:26
 22 Garmin Sharp                                                     11:19

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        17:41:23
  2 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             00:14
  3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                00:15
  4 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:19
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:26
  6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              00:35
  7 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                 00:37
  8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           00:41
  9 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     00:49
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:52
 11 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 12 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      01:07
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 14 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:09
 15 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:10
 16 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 17 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 01:12
 18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro                               01:15
 21 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 22 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:23
 23 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           01:24
 24 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     01:25
 25 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 26 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       01:28
 27 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     01:29
 28 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       01:32
 29 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 30 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 31 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               01:34
 32 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 33 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 34 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             01:35
 35 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           01:36
 36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               01:37
 37 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    01:38
 38 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             01:39
 39 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:46
 40 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      01:47
 41 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:48
 42 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         01:49
 43 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                                01:51
 44 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           02:01
 45 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               02:02
 46 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               02:03
 47 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             02:09
 48 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       02:11
 49 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          02:18
 50 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 51 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       02:24
 52 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     02:28
 53 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   02:29
 54 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 55 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    02:33
 56 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 57 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               02:35
 58 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         02:37
 59 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                02:39
 60 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              02:46
 61 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 02:51
 62 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF                                  02:56
 63 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 02:59
 64 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             03:10
 65 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  03:11
 67 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              03:17
 68 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               03:28
 69 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                03:40
 70 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   03:46
 71 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    04:01
 72 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                           04:09
 73 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            04:14
 74 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             04:19
 75 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          04:36
 76 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       04:47
 77 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               04:53
 78 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         05:06
 79 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 05:08
 80 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                05:11
 81 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                05:19
 82 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 05:20
 83 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                06:26
 84 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          06:29
 85 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  06:47
 86 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       06:51
 87 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          07:03
 88 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 89 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     07:05
 90 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         07:14
 91 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 07:22
 92 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               07:26
 93 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            07:27
 94 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       07:29
 95 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            07:31
 96 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              07:38
 97 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       07:39
 98 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      07:43
 99 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
100 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              07:52
101 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           08:04
102 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              08:38
103 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  08:46
104 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               09:36
105 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 09:43
106 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  09:51
107 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    10:03
108 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    10:06
109 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     10:24
110 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    10:26
111 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              10:40
112 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
113 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 10:41
114 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             10:43
115 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   10:51
116 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 11:00
117 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp                                 11:26
118 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              11:43
119 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           11:44
120 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           11:46
121 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      11:57
122 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     12:04
123 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               12:12
124 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           12:17
125 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                                  12:20
126 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            12:21
127 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         12:22
128 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            12:24
129 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  12:33
130 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   12:34
131 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
132 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           13:02
133 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                13:05
134 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      13:18
135 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             13:29
136 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               13:33
137 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         13:43
138 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        13:44
139 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
140 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               13:52
141 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   13:55
142 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  13:58
143 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       14:06
144 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   14:08
145 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  14:19
146 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         14:25
147 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             14:32
148 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  14:38
149 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         14:55
150 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 15:15
151 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    15:19
152 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       15:24
153 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                15:28
154 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              15:31
155 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    15:34
156 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              15:36
157 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               15:48
158 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         15:52
159 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                15:54
160 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      15:59
161 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              16:07
162 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   16:08
163 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    16:10
164 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
165 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
166 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 16:11
167 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        16:16
168 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   16:35
169 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             16:36
170 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     16:38
171 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge                                 16:45
172 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      16:48
173 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          16:49
174 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          16:50
175 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       16:53
176 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 17:05
177 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         17:15
178 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           17:17
179 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   17:18
180 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  18:12
181 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                18:27
182 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   19:17
183 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  19:24
184 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    19:53
185 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                20:22
186 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               20:36
187 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            22:22
188 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   23:41
189 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       25:26
190 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               26:16
191 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                              30:13
192 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            36:05

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                      119 pkt.
  2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                        115
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                          106
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 96
  5 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            86
  6 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            44
  7 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              37
  8 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  36
  9 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                                34
 10 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 32
 11 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            32
 12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     31
 13 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                   28
 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 27
 15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                    25
 16 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   22
 17 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             22
 18 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                       22
 19 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        20
 20 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing             20
 21 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step                 18
 22 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                 18
 23 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                                18
 24 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                      16
 25 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                               16
 26 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    16
 27 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                             16
 28 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                   13
 29 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                      13
 30 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                         12
 31 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                      12
 32 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                          12
 33 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                          12
 34 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                    11
 35 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                      11
 36 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                       11
 37 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                         10
 38 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       9
 39 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                            8
 40 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               8
 41 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                             8
 42 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                         7
 43 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                            7
 44 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   7
 45 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team                   6
 46 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                            6
 47 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                  6
 48 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                                   5
 49 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                                  5
 50 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                               4
 51 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    4
 52 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                         3
 53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                           3
 54 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 55 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                       3
 56 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                               2
 57 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   2
 58 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 59 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                               2
 60 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo                                     1
 61 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1
 62 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                                1
 63 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                      1

Klasyfikacja górska

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12 pkt.
  2 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           9
  3 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   4
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                     3
  5 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                               3
  6 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         3
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                    2
  8 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                          2
  9 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                                2
 10 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          2
 11 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    2
 12 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       2
 13 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                               1
 14 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing              1
 15 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                     1
 16 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                     1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        17:41:23
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:26
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:52
  4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:09
  5 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:10
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                 01:12
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:23
  8 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       01:32
  9 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 10 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             01:39
 11 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:46
 12 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:48
 13 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    02:33
 14 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              02:46
 15 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             03:10
 16 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  03:11
 17 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              03:17
 18 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   03:46
 19 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    04:01
 20 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            04:14
 21 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF                               04:53
 22 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 05:20
 23 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          06:29
 24 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          07:03
 25 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF                                 07:22
 26 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               07:26
 27 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            07:27
 28 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        07:43
 29 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              08:38
 30 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               09:36
 31 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     10:24
 32 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   10:51
 33 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 11:00
 34 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      11:57
 35 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           12:17
 36 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  12:33
 37 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        13:44
 38 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   13:55
 39 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                       15:24
 40 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    15:34
 41 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              15:36
 42 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         15:52
 43 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                15:54
 44 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      15:59
 45 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF                                   16:08
 46 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    16:10
 47 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        16:16
 48 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     16:38
 49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       16:53
 50 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               20:36
 51 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   23:41
 52 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       25:26
 53 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            36:05

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                               52:16:05
  2 Orica GreenEdge                                                  00:07
  3 Team Sky                                                         00:19
  4 Lampre-Merida                                                    00:27
  5 Tinkoff-Saxo                                                     00:29
  6 Team Giant-Shimano                                               00:41
  7 AG2R La Mondiale                                                 00:43
  8 BMC Racing Team                                                  01:03
  9 Omega Pharma - Quick-Step                                        01:14
 10 Trek Factory Racing                                              01:31
 11 Team Europcar                                                    01:53
 12 Movistar Team                                                    01:54
 13 Cannondale                                                       03:08
 14 Bardiani-CSF                                                     03:29
 15 Team Katusha                                                     03:41
 16 Colombia                                                         05:50
 17 Belkin Pro                                                       06:28
 18 Lotto Belisol                                                    06:42
 19 Neri Sottoli                                                     07:23
 20 FDJ.fr                                                           07:34
 21 Androni Giocattoli                                               07:41
 22 Garmin Sharp                                                     13:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: