Giro d'Italia 2014: etap 4 - przekroje/mapki

13 maja: Giovinazzo - Bari, 112 km *

Po desancie na kontynent, a konkretnie  na południu włoskiego buta, czeka przyjemny (przynajmniej w teorii), sprinterski etap. Ściganie zostanie zainaugurowane w Giovinazzo - miejscowości położonej w regionie Apulii, w prowincji Bari nad morzem Adriatyckim.

Meta czwartego odcinka wyznaczona jest w Bari, które wyścig dookoła Włoch gościło w przeszłości 19 razy. Po raz ostatni kolarze zawitali tam w 1990 roku, a linię mety jako pierwszy przeciął Gianni Bugno.

W średniowieczu rządzone przez osiadłych w Italii Normanów, Bari stanowiło niegdyś punkt zebrań rycerstwa europejskiego, które wyruszało na krucjaty do Ziemi Świętej. Miasto do dziś jest ważnym punktem handlowym, turystycznym i komunikacyjnym, a czasem nazywane jest "miastem świętego Mikołaja".

Zawodnicy pokonają 112 kilometrów niemalże w całkowicie płaskim terenie, jedynymi utrudnieniami będą ronda i zakręty. Etap zakończy osiem rund ośmiokilometrowych rund po ulicach Bari. Ostatnia prosta rozpoczyna się 350 metrów przed metą i biegnie niemal niezauważalnie do góry.

Etap to kolejna szansa dla najszybszych zawodników wyścigu. Oczy wszystkich śledzących skierowane będą na Marcel Kittela (Giant-Shimano), który na trasie tegorocznego wyścigu wygrał już dwukrotnie. Czy reszta sprinterów stanie na wysokości zadania i sprawi psikusa niemieckiemu sprinterowi?

T15_Fassa_alt

lotna premia: 78,9 km

G12_Template_plan_sopr

Start do etapu o godz. 14:45, planowany finisz: 17:11-17:25.

giro2014-04-finisz

Początek transmisji w stacji Eurosport: 14:30.

mapki: RCS Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: