Patryk Soliński zwycięstwem zamyka Juniorski Wyścig Pokoju 2014

Patryk Soliński okazał się najlepszy na ostatnim etapie tegorocznego Wyścigu Pokoju Juniorów.

Polak w końcówce trudnego etapu pokonał na finiszu Duńczyka Magnusa Klarisa Baka oraz Włocha Yuriego Colonnę. Czwarte miejsce zajął inny reprezentant Polski – Szymon Sajnok.

Tegoroczna edycja juniorskiego wyścigu liczyła pięć etapów, rozgrywanych w przeciągu czterech dni na czeskich drogach.

Rywalizację zwycięstwem otworzył Włoch Gianmarco Begnoni. Kolejnego dnia w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 11,6 kilometra bezkonkurencyjny okazał się Brytyjczyk Matthew Gibson, pokonując Amerykanina Williama Bartę i mistrza świata w tej specjalności – Belga Igora Decraene’a. Po południu tego samego dnia na finiszu równych sobie nie miał Norweg Erlend Blikra.

Trzeciego dnia górski finisz rozegrała między sobą Szwed Lucas Eriksson, Duńczyk Magnus Klaris i Francuz Aurelien Paret-Peintre.

Na zakończenie wyścigu kolarze do pokonania mieli prawie 100 kilometrów na rundach wokół Terezína. Niewielkie podjazdy znajdujące się na trasie nie podzieliły grupę, a finisz z 10-osobowej czołówki wygrał Patryk Soliński, wyprzedzając Magnusa Klarisa, który zapewnił sobie tym samym triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Polacy uplasowali się na odległych pozycjach – Soliński zajął 22. miejsce (+02:40), 45. był Patryk Górecki (+08:04), 65. Szymon Sajnok (+15:51), 79. Damian Sławek (+22:22), 110. Paweł Przewięda (+1:02:58).