Giro d'Italia 2014: etap 3: Marcel Kittel wygrywa w urodziny

Trzeci etap Giro d'Italia wygrał obchodzący dziś 26 urodziny Marcel Kittel. Niemiecki sprinter, po ataku z dalszej pozycji, wyprzedził Bena Swifta (Sky) i Elia Vivianiego (Cannondale).

Liderem wyścigu pozostał Australijczyk Michael Matthews (Orica GreenEdge).

Zmienne warunki atmosferyczne towarzyszyły kolarzom na ostatnim irlandzkim odcinku Giro. Po starcie z Armagh ich jeździe towarzyszyły to promienie słońca, to rzęsisty deszcz. Na to wszystko nie zważała piątka: Yonder Godoy (Androni), Maarten Tjallingii (Belkin), Miguel Angel Rubiano (Colombia), Gert Dockx (Lotto Belisol) i Giorgio Cecchinel (Neri Sottoli), która zainicjowała ucieczkę dnia.

Maksymalna przewaga harcowników wyniosła 6:08 (32 km), natomiast po zaliczeniu dwóch górskich premii i lotnej, na 99 kilometrze spadła do 2:19.

Tym razem na trasie doszło do kilku kraks, które wyhamowały peleton. Kłopoty m. in. nie ominęły Przemysława Niemca (Lampre-Merida) i Michele Scarponiego (Astana). 54 kilometry przed metą różnica znów wzrosła do 4:18. Pościg kontrolowały ekipy Giant z FDJ.fr, kończąc akcję na ostatnich 7 kilometrach.

W Dublinie nie padało, co pomogło bezpiecznie przeprowadzić finisz. Najlepsze pozycje do rozprowadzenia wywalczyły ekipy Sky i Cannondale. Otworzyło to wrota do zwycięstwa Swiftowi i Vivianiemu, ale gdy z dalszej pozycji ruszył Kittel, w jednej chwili zostały zatrzaśnięte przez niemieckiego sprintera.

W poniedziałek dzień przerwy. Kolumna Giro przeniesie się na południe włoskiego buta, skąd we wtorek wyścig zostanie wznowiony.

Miejsca polskich zawodników
22. Rafał Majka - 0:00
47. Paweł Poljański - 0:11
88. Przemysław Niemiec - 0:11

po etapie
19. Rafał Majka - 0:26
26. Paweł Poljański - 0:37
109. Przemysław Niemiec - 1:34

fot. Lapresse

Wyniki 3. etapu Giro d'Italia 2014 (GT), Armagh - Dublin (187 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                         4:28:43
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  4 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
  5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
  7 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  8 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 10 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 11 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 12 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 13 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 14 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 15 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
 16 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
 17 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 18 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 20 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 21 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 22 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 23 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 24 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 25 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 26 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
 27 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 28 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 29 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 30 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 31 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 32 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 33 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             00:11
 34 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 35 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 36 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 37 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
 38 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 39 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro             
 40 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 41 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 42 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 43 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 44 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 46 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 47 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 48 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 49 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 50 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
 51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 52 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 53 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 54 Michel Koch (Ger) Cannondale
 55 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 56 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 57 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 58 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 59 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
 60 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 61 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 62 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 63 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 64 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 65 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 66 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 67 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 68 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 69 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 70 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 71 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 72 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 73 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 74 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
 75 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 76 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro             
 77 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 78 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 79 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 80 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 81 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 82 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 83 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 84 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 85 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 86 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 87 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 88 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 89 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 91 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 92 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 93 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 94 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 95 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 97 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 98 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 99 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
100 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
101 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
102 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
103 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
104 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
105 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
106 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
107 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
108 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
109 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
110 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
111 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
112 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
113 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
114 Moreno Moser (Ita) Cannondale
115 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
116 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
117 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
118 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro             
119 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
120 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
121 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
122 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
123 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
124 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
125 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
126 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
127 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
128 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
129 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
130 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
131 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
132 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
133 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
134 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
135 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
136 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
137 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
138 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
139 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
140 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
141 David Tanner (Aus) Belkin Pro             
142 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
143 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
144 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
145 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
146 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
147 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
148 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
149 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
150 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
151 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
152 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
153 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
154 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
155 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
156 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
157 Davide Villella (Ita) Cannondale
158 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
159 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
160 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
161 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
162 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
163 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
164 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
165 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
166 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
167 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
168 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
169 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
170 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
171 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
172 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
173 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
174 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              00:33
175 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
176 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
177 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      00:35
178 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             00:50
179 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
180 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    01:03
181 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            01:15
182 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           01:43
183 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         02:32
184 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          02:34
185 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
186 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
187 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   03:17
188 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               03:22
189 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
190 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 03:49
191 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       09:38
192 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro             
193 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               13:39
194 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo
195 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
196 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge

Punkty

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                              50 pkt.
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            43
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       40
  4 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            28
  5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         25
  6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 24
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 22
  8 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 20
  9 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                       18
 10 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           16
 11 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                               16
 12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     14
 13 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  12
 14 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                          12
 15 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            10
 16 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       9
 17 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                       8
 18 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                    7
 19 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   7
 20 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                    6
 21 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                               5
 22 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling          4
 23 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                       3
 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   2
 25 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       2
 26 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  1
 27 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                        1

Lotna premia

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 10 pkt.
  2 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                                6
  3 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           3
  4 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       2
  5 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   1
  6 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  7 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky
  9 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 10 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky

Drużynowo

  1 Trek Factory Racing                                           13:26:09
  2 Astana Pro Team
  3 Team Sky                                                         00:11
  4 Colombia
  5 Orica GreenEdge
  6 Team Europcar
  7 Bardiani-CSF
  8 Lotto Belisol
  9 Neri Sottoli
 10 Team Giant-Shimano
 11 Omega Pharma - Quick-Step                                        00:22
 12 Cannondale
 13 Tinkoff-Saxo
 14 Androni Giocattoli
 15 Lampre-Merida
 16 BMC Racing Team
 17 FDJ.fr
 18 AG2R La Mondiale
 19 Garmin Sharp
 20 Movistar Team                                                    00:33
 21 Belkin Pro             
 22 Team Katusha

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        10:06:37
  2 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              00:08
  3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 00:10
  4 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             00:14
  5 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
  6 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
  7 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
  8 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step              00:19
  9 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 10 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 11 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 12 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 13 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                00:21
 14 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 15 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 16 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 17 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            00:23
 18 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            00:25
 19 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:26
 20 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         00:29
 21 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              00:35
 22 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                           00:36
 23 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
 24 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 25 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:37
 26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 27 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 28 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 29 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 30 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 31 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           00:41
 33 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 34 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 35 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    00:49
 36 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 37 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 38 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 39 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 40 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 41 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:52
 42 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 43 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 45 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 46 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:56
 47 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:58
 48 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:01
 49 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     01:03
 50 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 51 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 52 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           01:06
 53 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                01:07
 54 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 55 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 56 Michel Koch (Ger) Cannondale
 57 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 58 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 59 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:09
 60 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 61 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 62 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 63 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 64 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:10
 65 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
 67 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                              01:11
 68 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      01:12
 69 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 70 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 71 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 73 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 74 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          01:14
 77 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 78 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 79 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro                               01:15
 80 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 81 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 82 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 83 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      01:17
 84 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              01:20
 85 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               01:21
 86 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 87 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 88 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 89 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 90 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 91 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 92 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    01:23
 93 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 94 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            01:26
 95 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:28
 96 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 97 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 98 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 99 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     01:29
100 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            01:30
101 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      01:32
102 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
103 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
104 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
105 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
106 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               01:34
107 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
108 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
109 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
110 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
111 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               01:37
112 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
113 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
114 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           01:43
115 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:45
116 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      01:47
117 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
118 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
119 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
120 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   01:48
121 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
122 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
124 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             01:49
125 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 01:51
126 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
127 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               01:56
128 Davide Villella (Ita) Cannondale
129 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             02:02
130 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
131 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro             
132 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
133 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
134 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
135 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
136 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
137 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         02:07
138 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       02:10
139 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  02:23
140 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              02:27
141 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         02:28
142 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         02:29
143 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   02:31
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             02:36
145 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      02:46
146 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             02:57
147 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                02:58
148 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           03:06
149 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            03:07
150 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 03:19
151 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               03:25
152 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  03:26
153 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     03:33
154 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              03:35
155 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                03:40
156 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
157 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
158 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
159 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    03:52
160 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       03:55
161 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  04:06
162 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       04:10
163 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          04:14
164 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
165 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 04:15
166 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        04:20
167 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         04:26
168 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             04:29
169 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 04:30
170 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             04:32
171 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  04:37
172 David Tanner (Aus) Belkin Pro                                    04:47
173 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   04:51
174 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 04:59
175 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    05:06
176 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 05:12
177 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           05:21
178 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  05:22
179 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               05:29
180 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
181 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                05:35
182 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               05:42
183 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      05:46
184 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            05:51
185 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 06:11
186 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
187 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          07:33
188 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   07:48
189 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   08:45
190 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         09:42
191 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       10:39
192 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       10:42
193 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                              13:42
194 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               14:20
195 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            19:34
196 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 23:23

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                             100 pkt.
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            69
  3 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       68
  4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         65
  5 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 56
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           50
  7 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            44
  8 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 32
  9 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            32
 10 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     28
 11 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                 24
 12 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              23
 13 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  22
 14 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                       22
 15 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        20
 16 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                               16
 17 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    16
 18 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                   13
 19 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                      13
 20 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                          12
 21 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                          12
 22 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          9
 23 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       9
 24 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  8
 25 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               8
 26 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   7
 27 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                    6
 28 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                        5
 29 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling          4
 30 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 31 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                           3
 32 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                       3
 33 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       2
 34 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   2
 35 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 36 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                     1
 37 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                                1

Klasyfikacja górska

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12 pkt.
  2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         3
  3 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                                2
  4 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                           2
  5 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                       2
  6 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          2
  7 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                     1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        10:06:37
  2 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             00:14
  3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   00:19
  4 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            00:23
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   00:26
  6 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:37
  7 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
  8 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
  9 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    00:49
 10 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 11 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:52
 13 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:56
 15 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:58
 16 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          01:03
 17 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                01:07
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 19 Michel Koch (Ger) Cannondale
 20 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 21 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 22 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team               01:09
 23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:10
 24 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 25 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      01:12
 26 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 27 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:15
 28 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              01:21
 29 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 30 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 31 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 32 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 33 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    01:23
 34 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            01:26
 35 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:28
 36 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        01:32
 37 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 01:34
 38 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 39 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:45
 40 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:48
 41 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     01:51
 42 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 01:56
 43 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              02:27
 44 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               03:25
 45 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              03:40
 46 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        04:20
 47 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 04:59
 48 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               05:42
 49 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      05:46
 50 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   06:11
 51 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   07:48
 52 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       10:39
 53 Marc Goos (Ned) Belkin Pro                                       10:42
 54 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            19:34
 55 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 23:23

Klasyfikacja drużynowa

  1 Orica GreenEdge                                               29:30:44
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                        00:19
  3 BMC Racing Team                                                  00:21
  4 Astana Pro Team                                                  00:30
  5 Team Sky                                                         00:32
  6 Tinkoff-Saxo                                                     00:37
  7 Trek Factory Racing                                              00:49
  8 Team Giant-Shimano                                               00:56
  9 Neri Sottoli                                                     01:01
 10 Bardiani-CSF                                                     01:04
 11 Cannondale
 12 AG2R La Mondiale                                                 01:09
 13 Colombia                                                         01:20
 14 Belkin Pro             
 15 Movistar Team
 16 Androni Giocattoli                                               01:25
 17 FDJ.fr                                                           01:29
 18 Lampre-Merida                                                    01:31
 19 Lotto Belisol                                                    01:34
 20 Team Europcar                                                    01:48
 21 Team Katusha                                                     01:58
 22 Garmin Sharp                                                     03:37

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: