Giro d'Italia 2014: etap 2: Marcel Kittel wziął jak swoje

25-letni Marcel Kittel (Giant-Shimano) zwyciężył po finiszu z peletonu na drugim etapie wyścigu. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął 8. na mecie Australijczyk Michael Matthews (Orica GreenEdge).

Irlandia "nie rozczarowała" swoich gości, oferując dziś typowo wyspiarską pogodę, z wiatrem, deszczem i niską temperaturą. W takich warunkach tuż po starcie odjechali Jeffry Johan Romero (Colombia), Maarten Tjallingii (Belkin), Sander Armee (Lotto) i Andrea Fedi (Neri Sottoli).

Przewaga szóstki przed półmetkiem sięgnęła 6 minut, a na pierwszej w wyścigu górskiej premii, Cushendall Road (kat. 4; 126,9 km; 6,5 km; 3,1%), gdzie pierwszy zameldował się Tjallingii, zmalała o minutę.

Kolarze starali się jechać ostrożnie, jak ognia wystrzegając się kraks, co się w pełni udało. Peleton prowadzili kolarze Orica, wspomagani przez Giant.

Przy wjeździe do Belfastu rozpadało się na całego. Pościg zbliżył się na 1:16, gdy mijał lotną premię (202,1 km).

8 kilometrów przed finiszem ruszył z ucieczki Tjallingii. Holender miał ciągle 30 sekund zapasu, ale na długich prostych odcinkach jego szanse wysoko nie stały. Peleton kolarza Belkin wchłonął na niespełna 4 kilometry do mety.

Za rozprowadzenie Marcela Kittela zabrali się kolarze Giant. Ostatni zakręt, 300 metrów przed celem, na prowadzeniu pokonali zawodnicy Orica, ale to do niemieckiego sprintera zdecydowanie należało ostatnie słowo. Tym samym Kittel skompletował "koronę wielkich tourów", czyli zdobywając etapy Giro, Touru i Vuelty.

Miejsca polskich zawodników

25. Paweł Poljański - 0:03
59. Rafał Majka - 0:03
72. Przemysław Niemiec - 0:03

po etapie

22. Paweł Poljański - 0:26
25. Rafał Majka - 0:26
112. Przemysław Niemiec - 1:23

fot. Lapresse

Wyniki 2. etapu Giro d'Italia 2014 (WT), Belfast - Belfast (219 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                         5:13:12
  2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  4 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  5 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  6 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
  7 Ben Swift (GBr) Team Sky
  8 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
  9 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
 10 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 11 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro             
 12 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 14 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 15 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 16 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 17 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 20 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 21 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        00:03
 22 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 23 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
 24 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 25 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 26 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 28 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 29 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 30 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 31 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 32 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 33 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
 34 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 35 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 37 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 38 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 39 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 40 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 41 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 43 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 44 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 45 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 46 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 47 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
 48 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 49 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 50 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 51 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 52 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 54 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 55 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 56 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 57 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 58 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 59 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 60 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 61 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 62 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
 63 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 64 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 65 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 66 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 67 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 68 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
 69 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
 70 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 71 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 72 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 73 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 74 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 75 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 76 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 77 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 78 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 79 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 80 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 82 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 83 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 84 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 86 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 87 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 88 David Tanner (Aus) Belkin Pro             
 89 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
 90 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 91 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
 92 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
 93 André Cardoso (Por) Garmin Sharp
 94 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro             
 95 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 96 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 97 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 98 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 99 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
100 Ivan Basso (Ita) Cannondale
101 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
102 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
103 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
104 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
105 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
106 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
108 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
109 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
110 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
111 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
112 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
113 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
114 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
115 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
116 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
117 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
118 Michel Koch (Ger) Cannondale
119 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
120 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
121 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
122 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
123 Philip Deignan (Irl) Team Sky
124 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
125 Rick Flens (Ned) Belkin Pro             
126 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
127 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
128 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
129 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
130 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
131 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
132 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
133 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
134 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
135 Marc Goos (Ned) Belkin Pro             
136 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
137 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
138 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
139 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
140 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
141 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
142 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
143 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
144 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
145 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
146 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
147 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
148 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
149 Davide Villella (Ita) Cannondale
150 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
151 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
152 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
153 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
154 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
155 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
156 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
157 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
158 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
159 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
160 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
161 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
162 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
163 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
164 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
165 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
166 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
167 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
168 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
169 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
170 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
171 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
172 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
173 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
174 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
175 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
176 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro             
177 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
178 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
179 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
180 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
181 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
182 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
183 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
184 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     00:42
185 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro                                   00:50
186 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      00:58
187 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
188 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
189 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:19
190 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            01:33
191 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          01:57
192 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 02:44
193 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         03:10
194 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
195 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 03:42
196 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          03:45

Punkty

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                              50 pkt.
  2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         40
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           34
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 32
  5 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       28
  6 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            26
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            22
  8 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        20
  9 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              18
 10 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            16
 11 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    16
 12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     14
 13 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                          12
 14 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
 15 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  10
 16 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          9
 17 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               8
 18 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  7
 19 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                    6
 20 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                       5
 21 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                        4
 22 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                        4
 23 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 24 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                           3
 25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                  2
 26 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 27 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                     1
 28 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                                1

Drużynowo

  1 Colombia                                                      15:39:39
  2 Team Sky
  3 Bardiani CSF
  4 Belkin-Pro             
  5 Trek Factory Racing                                              00:03
  6 Team Giant - Shimano
  7 Lotto Belisol
  8 Team Europcar
  9 Orica Greenedge
 10 Lampre - Merida
 11 Androni Giocattoli - Venezuela
 12 AG2R La Mondiale
 13 FDJ.Fr
 14 Neri Sottoli
 15 Cannondale
 16 Garmin Sharp
 17 Astana Pro Team                                                  00:06
 18 Movistar Team
 19 Omega Pharma - Quick-Step
 20 Tinkoff Saxo
 21 BMC Racing Team
 22 Team Katusha

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                         5:37:54
  2 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             00:03
  3 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
  4 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
  5 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
  6 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
  7 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step Cycling      00:08
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
  9 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 10 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 11 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 12 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 13 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                00:10
 14 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 15 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 17 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 18 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            00:12
 19 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            00:25
 20 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
 21 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 22 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:26
 23 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 24 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 25 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 26 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 27 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 28 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 29 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 30 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         00:35
 31 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 32 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     00:38
 33 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 34 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 35 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 36 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 37 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                00:41
 38 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 39 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 40 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 41 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 45 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 46 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      00:44
 47 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                           00:46
 48 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    00:53
 49 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           00:55
 50 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:56
 51 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 52 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 53 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 54 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 55 Michel Koch (Ger) Cannondale
 56 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:58
 57 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 58 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 59 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 60 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 61 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 62 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          00:59
 63 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 64 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 65 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
 66 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:01
 67 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro             
 68 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 69 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 70 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 72 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 74 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         01:03
 76 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 77 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 78 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 79 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 80 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 81 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro             
 82 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   01:04
 83 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 84 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
 85 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo
 86 Marc Goos (Ned) Belkin Pro             
 87 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:07
 88 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 89 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF                               01:10
 90 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
 91 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 92 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 93 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 94 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 95 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 96 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      01:12
 97 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:17
 98 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 99 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
100 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
101 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
102 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            01:19
103 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              01:20
104 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                      01:21
105 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
106 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
107 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
108 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
109 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              01:23
110 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
111 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
112 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
113 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
114 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
115 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
116 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
117 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
118 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 01:26
119 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
120 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           01:32
121 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:34
122 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      01:36
123 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
124 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
125 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
126 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
127 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               01:37
128 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
129 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
130 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
131 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     01:40
132 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               01:45
133 Davide Villella (Ita) Cannondale
134 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   01:48
135 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar                                 01:51
136 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
137 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
138 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
139 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
140 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro             
141 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
142 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
143 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         01:56
144 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                       02:00
145 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                      02:11
146 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  02:12
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              02:16
148 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         02:18
149 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               02:20
150 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         02:28
151 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                   02:31
152 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             02:36
153 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             02:46
154 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           02:47
155 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
156 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            02:56
157 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              03:02
158 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               03:14
159 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                     03:22
160 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          03:24
161 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  03:26
162 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                03:29
163 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
164 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
165 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
166 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                    03:41
167 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       03:44
168 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          03:45
169 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro                                  03:55
170 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                    04:03
171 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
172 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 04:04
173 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        04:09
174 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         04:15
175 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             04:18
176 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 04:19
177 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             04:21
178 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   04:26
179 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
180 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge                            04:36
181 David Tanner (Aus) Belkin Pro             
182 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   04:40
183 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 04:48
184 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          04:59
185 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  05:11
186 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                               05:18
187 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
188 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                                   05:28
189 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                05:35
190 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
191 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                 05:49
192 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            05:55
193 André Cardoso (Por) Garmin Sharp                                 06:00
194 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
195 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         07:10
196 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 09:44

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano                              50 pkt.
  2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                         40
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                           34
  4 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                                 32
  5 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                       28
  6 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            26
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                            22
  8 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                        20
  9 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                              18
 10 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                            16
 11 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                    16
 12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                     14
 13 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                          12
 14 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                 12
 15 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                  10
 16 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          9
 17 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               8
 18 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  7
 19 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF                                    6
 20 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                       5
 21 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                        4
 22 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                        4
 23 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                           3
 24 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                                   3
 25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                                  2
 26 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                      2
 27 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro                                     1
 28 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                                1

Klasyfikacja górska

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro                                  6 pkt.
  2 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                         3
  3 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                          2
  4 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                     1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                        05:37:54
  2 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge                             00:03
  3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   00:08
  4 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            00:12
  5 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:26
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
  7 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
  8 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
  9 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             00:38
 10 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:41
 12 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 13 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    00:53
 14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:56
 15 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 16 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 17 Michel Koch (Ger) Cannondale
 18 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:58
 19 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 20 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          00:59
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 22 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro                                       01:01
 23 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 24 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          01:03
 25 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli - Yellow Fluo               01:04
 26 Marc Goos (Ned) Belkin Pro             
 27 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF                               01:07
 28 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
 29 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF                    01:10
 30 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
 31 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
 32 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
 33 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
 34 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      01:12
 35 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              01:17
 36 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 37 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        01:21
 38 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                    01:23
 39 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 41 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:34
 42 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  01:37
 43 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo                     01:40
 44 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 01:45
 45 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              02:16
 46 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli - Yellow Fluo               02:20
 47 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               03:14
 48 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              03:29
 49 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        04:09
 50 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   04:26
 51 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                                 04:48
 52 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      05:35
 53 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                            05:55
 54 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   06:00
 55 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli - Yellow Fluo                 09:44

Klasyfikacja drużynowa

  1 Orica Greenedge                                               16:04:24
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                        00:08
  3 BMC Racing Team                                                  00:10
  4 Tinkoff Saxo                                                     00:26
  5 Team Sky                                                         00:32
  6 Astana Pro Team                                                  00:41
  7 Cannondale                                                       00:53
  8 Team Giant - Shimano                                             00:56
  9 Belkin-Pro                                                       00:58
 10 Movistar Team
 11 AG2R La Mondiale
 12 Trek Factory Racing                                              01:00
 13 Neri Sottoli                                                     01:01
 14 Bardiani CSF                                                     01:04
 15 Androni Giocattoli - Venezuela                                   01:14
 16 FDJ.Fr                                                           01:18
 17 Colombia                                                         01:20
 18 Lampre - Merida
 19 Lotto Belisol                                                    01:34
 20 Team Katusha                                                     01:36
 21 Team Europcar                                                    01:48
 22 Garmin Sharp                                                     03:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: