4 Jours de Dunkerque 2014: etap 3

Sylvain Chavanel (IAM Cycling) wygrał trzeci etap wyścigu. Doświadczony Francuz na finiszowych metrach minimalnie pokonał towarzysza ucieczki, utalentowanego Michaela Valgrena Andersena (Tinkoff-Saxo).

Liderem pozostał 7. dziś na mecie Francuz Arnaud Démare (FDJ.fr).

Wyniki 3. etapu 4 Jours de Dunkerque 2014 (2.HC), Fruges - Calais (182 km):

  1 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                             4:58:18
  2 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
  3 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           00:12
  4 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
  6 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne Séché Environnement
  7 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  8 Pierrick Fédrigo (Fra) FDJ.fr                                    00:14
  9 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                            00:40
 10 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93
 12 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 13 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 14 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 15 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 16 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 18 José Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 19 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 20 Laurens De Vreese (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 21 Pierre Luc Perichon (Fra) Bretagne Séché Environnement
 22 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 23 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne Séché Environnement
 24 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 25 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 26 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 27 Francis De Greef (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 28 Clement Saint Martin (Fra) Team La Pomme Marseille 13            01:04
 29 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 31 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               01:32
 32 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura
 33 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 34 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 35 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 36 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 37 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 38 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 39 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 40 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 41 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 42 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 43 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         01:43
 44 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 45 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Metropole
 46 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
 47 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                02:15
 48 Pierre Gouault (Fra) BigMat - Auber 93                           02:18
 49 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 50 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 51 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 52 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 53 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 54 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty-Groupe Gobert
 55 Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini
 56 Alo Jakin (Est) BigMat - Auber 93
 57 Erwann Corbel (Fra) Bretagne Séché Environnement
 58 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement
 59 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
 60 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
 61 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 62 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano
 63 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 64 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 65 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura
 66 Tim De Troyer (Bel) Wanty-Groupe Gobert                          02:27
 67 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 02:54
 68 Florian Guillou (Fra) Bretagne Séché Environnement
 69 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
 70 Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93                      04:55
 71 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93
 72 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    05:05
 73 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 74 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 75 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                05:06
 76 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 77 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp-Endura
 78 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 79 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 80 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp-Endura
 81 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 82 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini
 83 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 84 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 85 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                 05:41
 86 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93                        07:28
 87 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 88 Domingos Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 89 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
 90 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
 91 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 92 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
 93 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 94 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 95 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 96 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement
 97 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 98 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 99 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
100 Fréderic Brun (Fra) BigMat - Auber 93
101 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
102 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka
103 Yohann Gené (Fra) Team Europcar
104 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
105 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                      13:52
106 David Boucher (Bel) FDJ.fr
107 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne Séché Environnement
108 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
109 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles                     14:44
110 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura
111 Cameron Karwowski (NZl) Veranclassic - Doltcini
112 Frekalsi Debesay (Eri) MTN - Qhubeka
113 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
114 Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
115 Maxime Renault (Fra) BigMat - Auber 93
116 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
117 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
118 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
119 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
120 Jonathan Mcevoy (GBr) Team NetApp-Endura
121 Sam Bennett (Irl) Team NetApp-Endura
122 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini
123 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
DNF Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
DNF Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Giorgio Brambila (Ita) Veranclassic - Doltcini

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                    12:48:51
  2 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               00:02
  3 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                      00:05
  4 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           00:21
  5 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
  6 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:25
  7 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  00:45
  8 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             00:49
  9 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93                            00:51
 10 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 11 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
 12 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                    00:53
 13 José Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 14 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 16 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                   00:56
 17 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:59
 18 Pierre Luc Perichon (Fra) Bretagne Séché Environnement
 19 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             01:17
 20 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise               01:36
 21 Pierrick Fédrigo (Fra) FDJ.fr                                    01:51
 22 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:11
 23 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                            02:17
 24 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   02:29
 25 Alo Jakin (Est) BigMat - Auber 93
 26 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                       02:31
 27 Frédéric Amorison (Bel) Wallonie - Bruxelles
 28 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling                                 02:37
 29 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                  03:52
 30 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                                 03:55
 31 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling                                 04:31
 32 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise             05:25
 33 Laurens De Vreese (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      05:57
 34 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    06:34
 35 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                06:37
 36 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                06:43
 37 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                     07:06
 38 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini                         07:52
 39 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      09:00
 40 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits               09:16
 41 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                             09:46
 42 Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93                      10:27
 43 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne Séché Environnement              11:05
 44 Clement Saint Martin (Fra) Team La Pomme Marseille 13            11:29
 45 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                    11:54
 46 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Metropole                   12:08
 47 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                   12:34
 48 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 13:02
 49 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                          14:24
 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     14:42
 51 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 52 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 53 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                 14:56
 54 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                                15:03
 55 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      15:16
 56 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura                             15:20
 57 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         15:21
 58 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano                            15:26
 59 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty-Groupe Gobert                    15:28
 60 David Boucher (Bel) FDJ.fr                                       15:29
 61 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                      15:31
 62 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 15:58
 63 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       16:11
 64 Tim De Troyer (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 65 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                    17:53
 66 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 67 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 68 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini                       18:05
 69 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     18:49
 70 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               19:42
 71 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   19:57
 72 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         20:30
 73 Yohann Gené (Fra) Team Europcar                                  20:38
 74 Pierre Gouault (Fra) BigMat - Auber 93                           20:43
 75 Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini
 76 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                        21:51
 77 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura
 78 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             22:08
 79 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles                         22:09
 80 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura                               22:12
 81 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                              22:28
 82 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 22:43
 83 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne Séché Environnement                 23:28
 84 Francis De Greef (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       23:56
 85 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 24:17
 86 Sam Bennett (Irl) Team NetApp-Endura                             25:09
 87 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93                             25:14
 88 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp-Endura                        25:25
 89 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             25:53
 90 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                                25:57
 91 Florian Guillou (Fra) Bretagne Séché Environnement               26:10
 92 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr                                      27:02
 93 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne Séché Environnement         28:14
 94 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         28:20
 95 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert                           28:21
 96 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                                28:22
 97 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                28:50
 98 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement
 99 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     28:53
100 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
101 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                 28:57
102 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini                      29:16
103 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93                        30:44
104 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
105 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
106 Olivier Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
107 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
108 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement
109 Erwann Corbel (Fra) Bretagne Séché Environnement                 30:53
110 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp-Endura                           31:41
111 Maxime Renault (Fra) BigMat - Auber 93                           33:09
112 Domingos Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13              34:03
113 Fréderic Brun (Fra) BigMat - Auber 93
114 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                         34:12
115 Jonathan Mcevoy (GBr) Team NetApp-Endura                         35:03
116 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                            36:28
117 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles                     37:59
118 Michal Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo                                  38:00
119 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
120 Cameron Karwowski (NZl) Veranclassic - Doltcini
121 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  39:22
122 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini                      43:19
123 Frekalsi Debesay (Eri) MTN - Qhubeka                             43:44

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: