The Women's Tour 2014: etap 2

Włoszka Rosella Ratto (Estado de México-Faren Kuota) okazała się najlepsza na trasie drugiego etapu wyścigu, wygrywając etap po ucieczce i przejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Druga finiszowała Susanna Zorzi (Astana BePink), a trzecia peleton ze stratą 6 sekund przyprowadziła Marianne Vos (Rabobank-Liv). Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) zajęła na etapie 41. miejsce.

Początek ścigania zapisała wielka kraksa na mokrej jezdni, po której dalszej walki nie podjęła już Karol Ann Canuel (Specialized Lululemon).

Aktywne były zawodniczki z Włoch. Początkowo uciekała Silvia Valsecchi (Astana Bepink), a następnie, podobnie jak wczoraj, swojej szansy spróbowała Rossella Ratto. Zawodniczka zespołu Estado De Mexico Faren zdobyła 1:42 przewagi.

Peleton starał się kontrolować sytuację. Gdy różnica zmalała do około 30 sekund do Ratto dojechała Susanna Zorzi. 20 kilometrów przed metą dwójka z Italii powiększyła zapas do dwóch minut.

Na finałowe 3 kilometry uciekinierki wjechały 29 sekund przed peletonem i na kreskę wpadły tuż przed pościgiem, prowadzonym przez Vos.

Wyniki 2. etapu The Women's Tour (2.1), Hinckley - Bedford (118,5 km):

  1 Rossella Ratto (Ita) Estado de Mexico Faren                    3:02:02
  2 Susanna Zorzi (Ita) Astana Bepink womens team
  3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv women cycling team                   00:06
  4 Amy Pieters (Ned) Netherlands
  5 Lucy Garner (GBr) Great Britain
  6 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
  7 Lizzie Armitstead (GBr) Boels Dolmans cycling team
  8 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
  9 Aude Biannic (Fra) Lointek
 10 Chloe Hosking (Aus) Hitec products
 11 Emma Johansson (Swe) Orica AIS
 12 Elena Cecchini (Ita) Estado de Mexico Faren
 13 Trixi Worrack (Ger) Specialized Lululemon
 14 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec products
 15 Jolanda Neff (Swi) Switzerland
 16 Katie Archibald (GBr) Great Britain
 17 Ashleigh Moolman Pasio (RSA) Hitec products
 18 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans cycling team
 19 Lisa Brennauer (Ger) Specialized Lululemon
 20 Ramona Forchini (Swi) Switzerland
 21 Linda Villumsen (NZl) Wiggle Honda
 22 Hannah Barnes (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
 23 Anouska Koster (Ned) Netherlands
 24 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda
 25 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 26 Elise Delzenne (Fra) Specialized Lululemon
 27 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
 28 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv women cycling team
 29 Lucia Gonzalez (Spa) Lointek
 30 Mascha Pijnenborg (Ned) Netherlands
 31 Gracie Elvin (Aus) Orica AIS
 32 Dani King (GBr) Wiggle Honda
 33 Alice Arzuffi (Ita) Astana Bepink womens team
 34 Denise Ramsden (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 35 Melissa Lowther (GBr) Matrix Fitness - Vulpine
 36 Linda Indergand (Swi) Switzerland
 37 Lauren Hall (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 38 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans cycling team
 39 Loes Gunnewijk (Ned) Orica AIS
 40 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv women cycling team
 41 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans cycling team
 42 Laura Trott (GBr) Wiggle Honda
 43 Sharon Laws (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
 44 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized Lululemon
 45 Belen Lopez (Spa) Lointek
 46 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink womens team
 47 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv women cycling team
 48 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans cycling team
 49 Janel Holcomb (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 50 Shara Gillow (Aus) Orica AIS
 51 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink womens team
 52 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv women cycling team
 53 Jutta Stienen (Swi) Switzerland
 54 Jade Wilcoxson (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 55 Ciara Horne (GBr) Great Britain
 56 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                00:21
 57 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda                              00:31
 58 Helen Wyman (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                       00:36
 59 Chantal Blaak (Ned) Specialized Lululemon                        00:39
 60 Lucy Martin (GBr) Estado de Mexico Faren
 61 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 62 Hayley Jones (GBr) Great Britain
 63 Fabiana Luperini (Ita) Estado de Mexico Faren                    00:41
 64 Valentina Scandolara (Ita) Orica AIS
 65 Katrin Leumann (Swi) Switzerland                                 00:42
 66 Jo Tindley (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                        00:46
 67 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies                      00:48
 68 Jessie Walker (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                     01:01
 69 Amy Hill (GBr) Great Britain                                     01:11
 70 Henriette Woering (Ned) Netherlands
 71 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink womens team                  01:13
 72 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies
 73 Penny Rowson (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                      01:33
 74 Caroline Baur (Swi) Switzerland
 75 Uenia Fernandes Souza (Bra) Estado de Mexico Faren
 76 Fanny Riberot (Fra) Lointek
 77 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv women cycling team
 78 Sheyla Gutierrez (Spa) Lointek
 79 Annette Edmondson (Aus) Orica AIS                                01:36
 80 Emma Trott (GBr) Boels Dolmans cycling team
 81 Thea Thorsen (Nor) Hitec products
 82 Janine Van De Meer (Ned) Netherlands                             00:06
 83 Cari Higgins (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                  02:52
 84 Erika Leticia Yepez Fernandez (Mex) Estado de Mexico Faren
 85 Lauren Tamayo (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                 03:33
 86 Emily Kay (GBr) Great Britain                                    10:37
 87 Harriet Owen (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                      13:21
 88 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Belisol Ladies                      14:43
DNF Karol Ann Canuel (Can) Specialized Lululemon
DNF Amy Cure (Aus) Lotto Belisol Ladies

Klasyfikacja po. 2 etapie

  1 Rossella Ratto (Ita) Estado de Mexico Faren                    5:30:18
  2 Susanna Zorzi (Ita) Astana Bepink womens team                    00:05
  3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv women cycling team                   00:06
  4 Emma Johansson (Swe) Orica AIS                                   00:07
  5 Lizzie Armitstead (GBr) Boels Dolmans cycling team               00:14
  6 Hannah Barnes (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling                 00:15
  7 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans cycling team                  00:16
  8 Elise Delzenne (Fra) Specialized Lululemon
  9 Silvia Valsecchi (Ita) Astana Bepink womens team
 10 Lucy Garner (GBr) Great Britain                                  00:19
 11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 12 Amy Pieters (Ned) Netherlands
 13 Trixi Worrack (Ger) Specialized Lululemon
 14 Elena Cecchini (Ita) Estado de Mexico Faren
 15 Aurore Verhoeven (Fra) Lointek
 16 Aude Biannic (Fra) Lointek
 17 Chloe Hosking (Aus) Hitec products
 18 Jolanda Neff (Swi) Switzerland
 19 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec products
 20 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 21 Lisa Brennauer (Ger) Specialized Lululemon
 22 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
 23 Lauren Hall (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 24 Linda Villumsen (NZl) Wiggle Honda
 25 Mascha Pijnenborg (Ned) Netherlands
 26 Ashleigh Moolman Pasio (RSA) Hitec products
 27 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv women cycling team
 28 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized Lululemon
 29 Denise Ramsden (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 30 Dani King (GBr) Wiggle Honda
 31 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda
 32 Gracie Elvin (Aus) Orica AIS
 33 Anouska Koster (Ned) Netherlands
 34 Ramona Forchini (Swi) Switzerland
 35 Sharon Laws (GBr) UnitedHealthcare Pro Cycling
 36 Dalia Muccioli (Ita) Astana Bepink womens team
 37 Alice Arzuffi (Ita) Astana Bepink womens team
 38 Janel Holcomb (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 39 Linda Indergand (Swi) Switzerland
 40 Laura Trott (GBr) Wiggle Honda
 41 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans cycling team
 42 Katie Archibald (GBr) Great Britain
 43 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans cycling team
 44 Lucia Gonzalez (Spa) Lointek
 45 Loes Gunnewijk (Ned) Orica AIS
 46 Belen Lopez (Spa) Lointek
 47 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv women cycling team
 48 Ciara Horne (GBr) Great Britain
 49 Shara Gillow (Aus) Orica AIS
 50 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans cycling team
 51 Janine Van De Meer (Ned) Netherlands
 52 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv women cycling team
 53 Jade Wilcoxson (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 54 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                00:34
 55 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv women cycling team                  00:43
 56 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda                              00:44
 57 Helen Wyman (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                       00:49
 58 Lucy Martin (GBr) Estado de Mexico Faren                         00:52
 59 Chantal Blaak (Ned) Specialized Lululemon
 60 Hayley Jones (GBr) Great Britain
 61 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 62 Valentina Scandolara (Ita) Orica AIS                             00:54
 63 Katrin Leumann (Swi) Switzerland                                 00:55
 64 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies                      01:01
 65 Jessie Walker (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                     01:14
 66 Henriette Woering (Ned) Netherlands                              01:24
 67 Doris Schweizer (Swi) Astana Bepink womens team                  01:26
 68 Emma Pooley (GBr) Lotto Belisol Ladies
 69 Fanny Riberot (Fra) Lointek                                      01:46
 70 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv women cycling team
 71 Annette Edmondson (Aus) Orica AIS                                01:49
 72 Emma Trott (GBr) Boels Dolmans cycling team
 73 Jutta Stienen (Swi) Switzerland                                  03:05
 74 Erika Leticia Yepez Fernandez (Mex) Estado de Mexico Faren
 75 Cari Higgins (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 76 Uenia Fernandes Souza (Bra) Estado de Mexico Faren               03:37
 77 Fabiana Luperini (Ita) Estado de Mexico Faren                    03:46
 78 Lauren Tamayo (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 79 Jo Tindley (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                        04:08
 80 Thea Thorsen (Nor) Hitec products                                04:38
 81 Sheyla Gutierrez (Spa) Lointek                                   04:45
 82 Melissa Lowther (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                   09:03
 83 Amy Hill (GBr) Great Britain                                     10:08
 84 Caroline Baur (Swi) Switzerland                                  10:30
 85 Penny Rowson (GBr) Matrix Fitness - Vulpine
 86 Emily Kay (GBr) Great Britain                                    10:50
 87 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Belisol Ladies                      23:40
 88 Harriet Owen (GBr) Matrix Fitness - Vulpine                      31:29

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: