Szlakiem Grodów Piastowskich 2014: Bartłomiej Matysiak liderem po kryterium

Paweł Bernas (BDC MarcPol) wygrał w Legnicy wieczorne kryterium, które otworzyło 49. wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. W złotej koszulce lidera do pierwszego etapu przystąpi natomiast Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Kolarze mieli do pokonania 20 okrążeń o długości 1,6 km. Na każdym punktowało dwóch pierwszych (2 - 1), z tym że co piąte było okrążeniem "tłustym", nagradzanym wyżej (5 - 3 - 2 - 1). Dodatkowo za każdy punkt organizator wypłacał 10 euro.

Od początku skutecznie kręcił Paweł Bernas. Na półmetku kolarz BDC zgromadził 10 oczek i wyraźnie prowadził.

W drugiej części jazdy 24-latek kontrolował sytuację, spokojnie dowożą prowadzenie punktowe do mety.

O rozdziale poszczególnych koszulek decydowały zwycięstwa na czterech ostatnich rundach. Końcowy finisz kryterium, dzięki znakomitemu rozprowadzeniu kolegów, wygrał Bartłomiej Matysiak i to on zdobył złoty trykot lidera wyścigu.

W pomarańczowej koszulce lidera klasyfikacji górskiej pojedzie Yuriy Vasyliv (Team Stölting), w koszulce granatowej klasyfikacji punktowej Czech Vojtech Hacecky (Dukla Praga), a w niebieskiej klasyfikacji młodzieżowej Eryk Latoń (BDC MarcPol).

Wyniki kryterium nie są wliczane do klasyfikacji generalnej wyścigu.

W piątek górski etap Świdnica - Dzierżoniów (156,7 km), przez przełęcze Jugowską i Walimską. Z tej ostatniej pozostanie do mety 15 km.

Wyniki kryterium Szlakiem Grodów Piastowskich 2014 (2.1), Legnica (32 km, 20 x 1,6 km):

KOMPLET WYNIKÓW

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: