Presidential Cycling Tour of Turkey 2014: etap 8

21-letni Brytyjczyk Adam Yates (Orica-GreenEdge) wygrał 50. edycję Tour of Turkey. Ostatni etap zwycięstwem domknął jego rodak Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step).

Przez wiele kilometrów akcje zaczepne kończyły się fiaskiem, w końcu jednak na rundach w Instanbule znaczniejszą przewagę zyskali Tomasz Kiendyś (CCC Polsat). Pablo Colonna (Bardiani), Nazim Bakirci (Torku), Javier Megias (Novo), Valerio Conti (Lampre), Javier Aramendia (Caja Rural) i Youcef Reguigui (MTN).

Najdłużej przed pościgiem bronili się Colonna, Aramendia i Kiendyś, ale 10 km przed metą peleton pozamiatał sprawę.

Na finiszu po raz szósty kolarze Omega Pharma-Quick Step znakomicie rozprowadzili Cavendisha, po raz czwarty Manxman wykończył robotę kolegów, tym razem wychodząc zwycięsko z naciskającym go Elia Vivianim (Cannondale).

fot. TDWsport/OPQS

Wyniki 8. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2014 (2.HC), Istanbuł (1218 km):

  1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep                    2:35:00
  2 Elia Viviani (Ita) Cannondale
  3 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  4 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol Team
  5 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team
  6 Theo Bos (Ned) Belkin Pro             
  7 Aldo Ino Ilesic (Slo) Unitedhealthcare Professional             
  8 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  9 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 10 Ken Hanson (USA) Unitedhealthcare Professional             
 11 Frederique Robert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 13 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 14 Wouter Wippert (Ned) Drapac Cycling
 15 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF
 16 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEDGE
 17 Marco Haller (Aut) Katusha Team
 18 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Torku Sekerspor
 19 Adam Yates (GBr) Orica GreenEDGE
 20 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 21 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-QuickStep
 22 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 23 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
 24 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 25 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 26 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 27 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 28 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Professional             
 29 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor                 00:04
 30 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 31 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Crédits
 32 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor
 33 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
 34 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 35 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 36 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
 37 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 38 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 39 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 40 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 41 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
 42 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 43 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 44 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 45 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 46 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 47 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 48 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
 49 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 50 Jai Crawford (Aus) Drapac Cycling
 51 Lachlan Norris (Aus) Drapac Cycling
 52 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 53 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol Team
 54 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 55 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
 56 Alexander Rybakov (Rus) Katusha Team
 57 Floris Goesinnen (Ned) Drapac Cycling
 58 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Cycling
 59 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 60 Adam Phelan (Aus) Drapac Cycling
 61 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 62 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep                      00:12
 63 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                            00:17
 64 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             00:18
 65 Barry Markus (Ned) Belkin Pro                                    00:24
 66 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Professional             
 67 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           00:27
 68 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro             
 69 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 70 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto-Belisol Team                      00:45
 71 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-QuickStep
 72 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        00:54
 73 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 74 Robbie Hucker (Aus) Drapac Cycling                               00:58
 75 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  00:59
 76 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 77 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF
 78 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      01:01
 79 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare Professional                  01:02
 80 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
 81 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-QuickStep                         01:05
 82 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 83 Gregory Habeaux (Bel) Wanty-Groupe Gobert                        01:19
 84 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 85 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                              01:23
 86 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 87 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
 88 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 89 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 90 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 91 Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
 92 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
 93 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 94 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
 95 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 96 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli
 97 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro             
 98 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 99 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
100 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka
101 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
102 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
103 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Cycling
104 Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice
105 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
106 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
107 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
108 Gert Dockx (Bel) Lotto-Belisol Team
109 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
110 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
111 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
112 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli
113 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
114 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
115 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
116 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare Professional             
117 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol Team
118 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep
119 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
120 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
121 Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare Professional             
122 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              01:37
123 Vegard Breen (Nor) Lotto-Belisol Team                            01:44
124 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro                               01:52
125 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   02:01
126 Damien Howson (Aus) Orica GreenEDGE                              02:16
127 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEDGE
128 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert                           02:43
129 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEDGE
130 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
131 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                03:05
132 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                03:20
133 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep                          05:06
134 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
DNF Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert
DNS Rick Flens (Ned) Belkin Pro             
DNS Jetse Bol (Ned) Belkin Pro             
DNS Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA

Klasyfikacja końcowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica GreenEDGE                              30:26:22
  2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Crédits                   00:05
  3 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                    00:39
  4 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  00:40
  5 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       00:44
  6 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Torku Sekerspor                       00:45
  7 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
  8 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             00:51
  9 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol Team                             00:58
 10 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                                 01:04
 11 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     01:18
 12 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                        01:35
 13 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
 14 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                       02:10
 15 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                       02:32
 16 Alexander Rybakov (Rus) Katusha Team                             02:59
 17 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA          03:27
 18 David De La Fuente Rasilla (Spa) Torku Sekerspor                 03:56
 19 Adam Phelan (Aus) Drapac Cycling                                 05:47
 20 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka                           06:11
 21 Gregory Habeaux (Bel) Wanty-Groupe Gobert                        06:43
 22 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                                  07:01
 23 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka                              07:24
 24 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         08:03
 25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                    08:55
 26 Cameron Wurf (Aus) Cannondale                                    09:12
 27 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                                09:20
 28 Lachlan Norris (Aus) Drapac Cycling                              09:46
 29 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                              09:47
 30 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team                          10:01
 31 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac Cycling                           10:48
 32 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice                        10:57
 33 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                     11:02
 34 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             11:34
 35 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team                                11:37
 36 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                           12:01
 37 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF                                  12:49
 38 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                        12:59
 39 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      15:25
 40 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  16:04
 41 Jai Crawford (Aus) Drapac Cycling                                16:09
 42 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare Professional                  16:12
 43 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            16:20
 44 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA                  16:34
 45 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF                                 16:40
 46 Vegard Breen (Nor) Lotto-Belisol Team                            18:31
 47 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                19:45
 48 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare Professional Cycli     19:46
 49 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                          19:53
 50 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                    20:15
 51 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEDGE                               20:56
 52 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                23:07
 53 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                            23:17
 54 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                                23:27
 55 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                  23:39
 56 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise           24:28
 57 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 24:32
 58 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor                             24:52
 59 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-QuickStep                     25:00
 60 Alan Marangoni (Ita) Cannondale                                  25:37
 61 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                                27:02
 62 Andrea Manfredi (Ita) Bardiani CSF                               27:05
 63 Marco Haller (Aut) Katusha Team                                  27:29
 64 Gert Dockx (Bel) Lotto-Belisol Team                              28:07
 65 Robbie Hucker (Aus) Drapac Cycling                               28:45
 66 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                          29:33
 67 Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare Professional Cycling      30:02
 68 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                                30:25
 69 Damien Howson (Aus) Orica GreenEDGE                              30:47
 70 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Neri Sottoli                    31:13
 71 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-QuickStep                 31:22
 72 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    32:00
 73 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli                               32:04
 74 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol Team                           32:41
 75 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  32:44
 76 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                              33:04
 77 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              33:12
 78 Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice                        33:44
 79 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor                              33:46
 80 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep                      35:05
 81 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           35:45
 82 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural - Seguro     35:48
 83 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                       36:01
 84 Mirko Tedeschi (Ita) Neri Sottoli                                36:48
 85 Elia Viviani (Ita) Cannondale                                    36:54
 86 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-QuickStep
 87 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                             37:05
 88 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Professional Cycling T     38:06
 89 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                    38:21
 90 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          39:02
 91 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       39:13
 92 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            39:35
 93 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                            39:41
 94 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               39:48
 95 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Cycling                          40:40
 96 Nico Sijmens (Bel) Wanty-Groupe Gobert                           41:23
 97 Juraj Sagan (Svk) Cannondale                                     42:06
 98 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                               42:35
 99 Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) MTN - Qhubeka                      42:44
100 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        42:57
101 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro                               43:05
102 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            43:59
103 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEDGE                              44:05
104 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Professional                  44:42
105 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   44:43
106 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-QuickStep                         44:45
107 Aldo Ino Ilesic (Slo) Unitedhealthcare Professional Cycling      45:00
108 Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                45:37
109 Barry Markus (Ned) Belkin Pro                                    46:42
110 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro                                    46:55
111 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             47:24
112 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                              47:38
113 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                     48:03
114 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro                                   48:11
115 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            48:39
116 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli                                  49:00
117 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep                      49:06
118 Floris Goesinnen (Ned) Drapac Cycling                            49:08
119 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           49:22
120 Frederique Robert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      50:23
121 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto-Belisol Team                      51:07
122 Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice                       51:17
123 Yuriy Metlushenko (Ukr) Torku Sekerspor                          51:32
124 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli                                   51:36
125 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol Team                          52:58
126 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEDGE                                54:12
127 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli                             54:35
128 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                       56:31
129 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                 56:48
130 Ken Hanson (USA) Unitedhealthcare Professional                   57:07
131 Wouter Wippert (Ned) Drapac Cycling                              57:47
132 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Crédits                  59:20
133 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma-QuickStep                       01:01:20
134 Theo Bos (Ned) Belkin Pro                                     01:02:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: