Giro d'Italia 2014: skład ekipy Trek Factory Racing

Chorwat Robert Kiserlovski poprowadzi zespół Trek Factory Racing w zmaganiach na trasie 97. Giro d'Italia.

Zespół Treka podał nazwiska dziewięciu zawodników, którzy w przyszłym tygodniu zjadą z rampy startowej w Belfaście i jazdą drużynową na czas rozpoczną tegoroczną edycję włoskiego Grand Touru.

O czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej walczyć ma 27-letni Robert Kiserlovski. Chorwat w przeszłości meldował się już w czołówce imprezy - w 2010 roku przyjechał 10., a w ubiegłym sezonie był 15. Tym razem aspiracje są wyższe.

- Celem jest czołowa dziesiątka. Jesteśmy realistami, ale byłoby fenomenalnie gdyby udało się powalczyć o miejsce w pierwszej piątce

- powiedział dyrektor sportowy Andrea Baffi.

Kiserlovski w tym roku pokazał się już kilkukrotnie z dobrej strony, kończąc Tirreno-Adriatico na 7. i Volta Catalunya na 10. miejscu.

Na płaskich finiszach walczyć ma sprinter Giacomo Nizzolo, którego wspomagał będzie niezwykle doświadczony Danilo Hondo oraz młody Boy van Poppel. O etapową victorię w górach walczyli będą Julian Arredondo i Riccardo Zoidl.

Pełny skład Trek Factory Racing na Giro d'Italia 2014: Robert Kiserlovskii, Giacomo Nizzolo, Julian Arredondo, Riccardo Zoidl, Fabio Felline, Danilo Hondo, Eugenio Alafaci, Fumy Beppu oraz Boy Van Poppel.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: