Kraksy, złamane ramy, złamane kaski

Hej ludziki!

Troszkę mnie tutaj nie było, więc jest co opowiadać. Oczywiście jak zawsze nie wiem, od czego mam zacząć... Właśnie przed chwilą przeczytałam wpis na blogu Kasi Niewiadomej i tam znalazłam troszkę inspiracji:)

Kiedy był mój ostatni wpis? Ronde van Drenthe? Tak. Później kolejne Puchary Świata. Trofeo Alfredo Binda, Ronde van Vlaanderen, ciężka praca na nasze liderki zakończona sukcesem! Niesamowite uczucie, kiedy przyjeżdżasz na metę, wszyscy cię ściskają, gratulują! Daje to pozytywnego kopa. Niestety na Flandrii zaczął prześladować mnie pech.

Kraksa dość poważna, połamana rama, kask w drobny mak... Energiewacht Tour to kolejna wywrotka, a nawet dwie i to na jednym etapie. Skończyło się wstrząśnieniu mózgu. Lekarz nie pozwolił mi startować akurat wtedy, kiedy noga zaczyna kręcić. Eh, co zrobić.

Jednym plusem tej całej sytuacji jest to, że mogłam rozpocząć zaplanowaną przerwę ciupkę wcześniej. Tydzień wolnego od roweru aczkolwiek bardzooooo szybki tydzień. Bieganie, latanie uhhhh... A po przerwie La Fleche Wallonne. Ciężko nie zgodzić się z Kasią, że jest to jeden z najpiękniejszych wyścigów dla kobiet.

Mnóstwo kibiców, trudna selektywna trasa... Moje uczucia nie były już jednak aż tak dobre. Starałam się jak najlepiej wypełnić dane mi zadania, starczyło tylko na tyle [76. miejsce]. No, ale czego się spodziewałam po przerwie? Cudu? Może:) W następnych wyścigach już  trochę puściło, było lepiej. Lepsze samopoczucie, lepiej się czułam w grupie. Teraz startuję w Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin – w czasówce byłam 19. –, a potem etapówka na Wyspach, czyli Women’s Tour. Zobaczymy, jak będzie. Trzymajcie kciuki. Do usłyszenia niebawem.

Katarzyna Pawłowska

Share
Opublikowane przez
Katarzyna Pawłowska

Recent Posts

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03