Kraksy, złamane ramy, złamane kaski

Hej ludziki!

Troszkę mnie tutaj nie było, więc jest co opowiadać. Oczywiście jak zawsze nie wiem, od czego mam zacząć... Właśnie przed chwilą przeczytałam wpis na blogu Kasi Niewiadomej i tam znalazłam troszkę inspiracji:)

Kiedy był mój ostatni wpis? Ronde van Drenthe? Tak. Później kolejne Puchary Świata. Trofeo Alfredo Binda, Ronde van Vlaanderen, ciężka praca na nasze liderki zakończona sukcesem! Niesamowite uczucie, kiedy przyjeżdżasz na metę, wszyscy cię ściskają, gratulują! Daje to pozytywnego kopa. Niestety na Flandrii zaczął prześladować mnie pech.

Kraksa dość poważna, połamana rama, kask w drobny mak... Energiewacht Tour to kolejna wywrotka, a nawet dwie i to na jednym etapie. Skończyło się wstrząśnieniu mózgu. Lekarz nie pozwolił mi startować akurat wtedy, kiedy noga zaczyna kręcić. Eh, co zrobić.

Jednym plusem tej całej sytuacji jest to, że mogłam rozpocząć zaplanowaną przerwę ciupkę wcześniej. Tydzień wolnego od roweru aczkolwiek bardzooooo szybki tydzień. Bieganie, latanie uhhhh... A po przerwie La Fleche Wallonne. Ciężko nie zgodzić się z Kasią, że jest to jeden z najpiękniejszych wyścigów dla kobiet.

Mnóstwo kibiców, trudna selektywna trasa... Moje uczucia nie były już jednak aż tak dobre. Starałam się jak najlepiej wypełnić dane mi zadania, starczyło tylko na tyle [76. miejsce]. No, ale czego się spodziewałam po przerwie? Cudu? Może:) W następnych wyścigach już  trochę puściło, było lepiej. Lepsze samopoczucie, lepiej się czułam w grupie. Teraz startuję w Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin – w czasówce byłam 19. –, a potem etapówka na Wyspach, czyli Women’s Tour. Zobaczymy, jak będzie. Trzymajcie kciuki. Do usłyszenia niebawem.

 

Katarzyna Pawłowska

Recent Posts

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51