Łukasz Wiśniowski 6. w Tour de Bretagne 2014

Łukasz Wiśniowski (Etixx) zajął 6. miejsce we francuskim wyścigu Tour de Bretagne.

Polak ścigający się zespole Etixx z sukcesami kontynuuje kampanię francuską i po raz kolejny przyjeżdża w czołówce etapowego wyścigu.

Wiśniowski co prawda ściganie w Bretanii rozpoczął skromnie, ale na każdym z etapów meldował się w okolicach 20 miejsca. Przełom nastąpił ostatniego dnia – na metę finałowego etapu przyjechał na 7. miejscu, do zwycięskiego Fabiena Schmidta tracąc 20 sekund. Wysoka lokata i straty rywali pozwoliły mu przesunąć się z 15. na 6. pozycję.

Triumfatorem 48. edycji bretońskiej imprezy został Holender Bert-Jan Lindeman (Rabobank-Development Team).

Wiśniowski w tym roku sezon rozpoczął od 4. miejsca w holenderski Ster van Zwolle, wygrał belgijską jednodniówkę Kattekoers, a następnie wystartował w Tour de Normandie (2.2), gdzie wygrał etap i przez dwa dni nosił koszulkę lidera. W kwietniu 22-latek triumfował z kolei w Circuit des Ardennes (2.2).