Giro del Trentino 2014: etap 4: triumf Landy, Przemysław Niemiec 3. w klasyfikacji końcowej

Hiszpan Mikel Landa (Astana), po ataku na końcowym podjeździe, wygrał ostatni etap wyścigu. W klasyfikacji końcowej 38. Giro del Trentino triumfował Australijczyk Cadel Evans (BMC Racing).

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) ukończył wyścig na 3. miejscu.

W ucieczce dnia, zapoczątkowanej przez Diego Rosa (Androni Giocattoli), znaleźli się również Marek Rutkiewicz (CCC Polsat), Adriano Malori (Movistar), Jose Serpa (Lampre-Merida), Moreno Moser (Cannondale), Philip Deignan (Sky), Gianfranco Zilioli (Androni Giocattoli), Emanuele Sella (Androni Giocattoli), Angelo Pagani (Bardiani CSF), Angelo Pagani (Bardiani CSF), Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka) i Yonattah Monsalve (Neri Sottoli).

Po 75 kilometrach przewaga 12-stki wynosiła 2 minuty, zbliżając się później do 4 minut. W peletonie goniły ekipy BMC Racing i Ag2r, dościgając ostatnich harcowników na początku finałowego podjazdu Monte Bondone (kat. HC; 21,5 km; 6,3%).

Dobre tempo spowodowało, że 9 km przed metą w czołówce pozostało ledwie 14 kolarzy: Evans, Przemysław Niemiec, Bradley Wiggins (Sky), Fabio Aru (Astana), Michele Scarponi (Astana), Mikel Landa (Astana), Franco Pelizzotti (Androni Giocattoli), Steve Morabito (BMC Racing), Matteo Rabottini (Neri Sottoli), Domenico Pozzovivo (Ag2r), Tiago Machado (NetApp), Fabio Duarte (Colombia), Marcos Garcia (Caja Rural) i Louis Meintjes (MTN - Qhubeka).

Atakował Pelizzotti, następnie Meintjes. Zawodnik z RPA 3 km przed celem wyprzedzał o 10 sekund Lande i o 16 sekund Pelizzottiego. Pół minuty jechała spóźniona grupa lidera.

Landa doścignął Meintjesa, a na końcowym kilometrze prześcignął, odjeżdżając po etapową wiktorię.

fot. photoBettini/Lampre-Merida

Wyniki 4. etapu Giro del Trentino 2014 (2.HC), Val Daone - Monte Bondone (175 km):

  1 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                        4:49:39
  2 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               00:10
  3 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli                       00:35
  4 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           00:41
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  6 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        00:46
  8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  9 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                         00:49
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 11 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   01:04
 12 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     01:44
 13 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka                       01:50
 14 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli                              02:05
 15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             02:41
 16 George Bennett (NZl) Cannondale                                  02:44
 17 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         03:08
 18 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                           03:26
 19 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo                                     03:42
 20 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                                 04:06
 21 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               04:40
 22 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                05:29
 23 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 24 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 25 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 26 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       06:10
 27 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               06:14
 28 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         06:52
 29 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura                         06:54
 31 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo                                     06:58
 32 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo                                      07:08
 33 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            07:52
 34 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      08:03
 35 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 36 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura             09:38
 37 Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  09:45
 38 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           09:56
 39 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        10:11
 40 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            10:54
 41 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp - Endura
 42 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               11:41
 44 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                              11:43
 45 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                         11:54
 46 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       12:14
 47 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               12:16
 48 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              12:34
 49 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo                                    13:04
 50 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   13:36
 51 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 52 Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli                             13:50
 53 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               14:54
 54 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli                              15:16
 55 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              16:03
 56 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 57 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 59 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 60 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 61 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 62 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
 63 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                16:49
 64 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         18:12
 65 Artur Ershov (Rus) Rusvelo
 66 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       19:32
 67 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                   19:48
 68 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            20:37
 69 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      20:48
 70 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo                                      21:05
 71 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 73 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  21:46
 74 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     26:38
 75 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 76 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              27:25
 77 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               27:58
 78 Juan Esteba Arango Carvajal (Col) Colombia                       28:05
 79 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura
 80 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 81 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 82 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 83 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
 84 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 85 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli
 86 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 87 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 88 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura
 90 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 91 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 92 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 93 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 94 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
 95 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 96 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia
 97 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 98 Alexander Serov (Rus) Rusvelo
 99 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
100 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli
101 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice
102 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
103 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
104 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli
105 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                                31:33
DNF Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
DNF Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
DNF Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
DNF Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
DNF Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
DNF Ramon Domene Reyes (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Iker Camano Ortuzar (Spa) Team Netapp - Endura
DNF Scott Thwaites (GBr) Team Netapp - Endura
DNS Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
DNS Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida

Klasyfikacja końcowa

  1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                             14:14:03
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        00:50
  3 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           01:01
  4 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
  5 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               01:06
  6 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                         01:07
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  01:09
  8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           01:11
  9 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli                       01:26
 10 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          01:32
 11 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         03:28
 12 George Bennett (NZl) Cannondale                                  03:53
 13 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli                              04:03
 14 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                           04:17
 15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             04:22
 16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               05:42
 17 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                     05:52
 18 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                                 06:07
 19 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   06:26
 20 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               06:37
 21 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo                                     06:41
 22 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka                       06:46
 23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                             06:50
 24 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                07:01
 25 Ivan Basso (Ita) Cannondale                                      08:10
 26 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 08:57
 27 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         09:01
 28 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo                                      09:21
 29 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo                                     09:44
 30 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      10:50
 31 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            10:55
 32 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    12:26
 33 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                    12:41
 34 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp - Endura            13:07
 35 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura             13:18
 36 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        13:46
 37 Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura                         14:02
 38 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli                       14:52
 39 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              15:07
 40 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   16:01
 41 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              17:18
 42 Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli                             17:40
 43 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                           18:23
 44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            18:55
 45 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                         18:58
 46 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               20:37
 47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               20:45
 48 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               21:01
 49 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          21:38
 50 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli                              22:06
 51 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              22:12
 52 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                   22:17
 53 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF                                 22:42
 54 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        23:33
 55 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         25:03
 56 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             25:38
 57 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            29:04
 58 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  30:03
 59 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       33:32
 60 Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  33:47
 61 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     34:44
 62 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                              36:24
 63 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    36:47
 64 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura                      37:53
 65 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                            39:03
 66 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             39:25
 67 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo                                    39:52
 68 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                41:13
 69 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      41:30
 70 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              41:50
 71 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            41:59
 72 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       45:43
 73 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            45:47
 74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  46:05
 75 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               46:57
 76 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli                                 48:52
 77 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF                             49:34
 78 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                      49:42
 79 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo                                      49:44
 80 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     49:45
 81 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         51:01
 82 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura                      51:14
 83 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   51:35
 84 Artur Ershov (Rus) Rusvelo                                       51:45
 85 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  51:47
 86 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                 52:59
 87 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        53:01
 88 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team                               53:15
 89 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    53:27
 90 Juan Esteba Arango Carvajal (Col) Colombia                       55:02
 91 Alexander Serov (Rus) Rusvelo                                    55:54
 92 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       55:59
 93 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              56:00
 94 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
 95 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice                           56:54
 96 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           58:22
 97 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo                                58:23
 98 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                                 58:58
 99 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli                             59:39
100 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli                              01:00:41
101 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                              01:03:02
102 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                              01:03:11
103 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                      01:04:25
104 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                         01:10:34
105 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                             01:16:23

Klasyfikacja górska 

  1 Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli                                24 pkt.
  2 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                                 18
  3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                             14
  4 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                           10
  5 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli                                10
  6 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                              10
  7 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                                  10
  8 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                                   8
  9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                    8
 10 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli                           6
 11 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                         6
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                            4
 13 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                           4
 14 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka                           4
 15 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                                4
 16 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                                  4
 17 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                          2
 18 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                      2

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                            14:15:09
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  00:03
  3 George Bennett (NZl) Cannondale                                  02:47
  4 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                           03:11
  5 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli                            09:49
  6 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   14:55
  7 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                         17:52
  8 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         23:57
  9 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       32:26
 10 Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  32:41
 11 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    35:41
 12 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      40:24
 13 Artur Ershov (Rus) Rusvelo                                       50:39
 14 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  50:41
 15 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team                               52:09
 16 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    52:21
 17 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice                           55:48
 18 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                                 57:52
 19 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                      01:03:19

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                               42:16:00
  2 Androni Giocattoli                                               17:35
  3 AG2R La Mondiale                                                 19:13
  4 MTN - Qhubeka                                                    20:48
  5 Team Netapp - Endura                                             21:07
  6 RusVelo                                                          21:58
  7 Team Sky                                                         22:15
  8 BMC Racing Team                                                  23:08
  9 Movistar Team                                                    23:44
 10 Bardiani-CSF                                                     23:49
 11 Neri Sottoli-Yellow Fluo                                         24:39
 12 Cannondale                                                       25:51
 13 Caja Rural - Seguros RGA                                         28:46
 14 Colombia                                                         35:57
 15 Lampre-Merida                                                    52:10
 16 CCC Polsat Polkowice                                             56:19

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: