Tro-Bro Léon 2014

Adrien Petit (Cofidis) wygrał 31. edycję francuskiego wyścigu Tro-Bro Léon.

Podium i czołową dziesiątkę bretońskiego wyścigu niemal zupełnie wypełnili kolarze z Francji. Petit na metę przyjechał przed Florainem Dassonvillem (BigMat Auber 93) oraz Cedrickiem Pineau (FDJ.fr).

Impreza rozgrywana była przy mało sprzyjających warunkach atmosferycznych, które do spółki z sekcjami bruku i szutru mocno przerzedziły peleton.

Polscy kolarze nie startowali.

Wyniki Tro-Bro Léon 2014 (1.1), Lannilis - Lannilis (202,9 km):

  1 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  4:56:15
  2 Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93                      00:03
  3 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       00:27
  4 Pierre Luc Perichon (Fra) Bretagne Séché Environnement           00:31
  5 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement              00:41
  6 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
  7 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
  9 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement               00:44
 11 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                      00:45
 12 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Yohann Gené (Fra) Team Europcar
 14 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 15 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 16 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 17 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
 18 Antoine Demoitie (Fra) Wallonie - Bruxelles
 19 Timo Roosen (Ned) Rabobank Development Team
 20 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 22 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Mike Teunissen (Ned) Rabobank Development Team
 24 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 26 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 27 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 28 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 29 Egoitz García Echeguibel (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
 30 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
 31 Laurent Evrard (Fra) Wallonie - Bruxelles
 32 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 33 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Alo Jakin (Est) BigMat - Auber 93
 35 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 36 Jacobus Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 37 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 38 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne Séché Environnement
 39 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 40 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        00:52
 41 Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93                             01:05
 42 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   01:15
 43 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                      01:41
 44 Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole                    01:47
 45 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                        01:51
 46 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 47 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       04:02
 48 Maarten Van Trijp (Ned) Rabobank Development Team                04:59
 49 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13                    07:05
 50 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13                07:06
 51 Pierre Gouault (Fra) BigMat - Auber 93
 52 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling                              08:16
 53 André Looij (Ned) Rabobank Development Team
 54 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 55 Emiel Dolfsma (Ned) Rabobank Development Team                    15:18
 56 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
DNF Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Yannis Yssaad (Fra) BigMat - Auber 93
DNF José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
DNF Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Gilles Devillers (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Frederik Vandewiele (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Francesco Van Coppernolle (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
DNF Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Dimitri Le Boulch (Bel) BigMat - Auber 93
DNF Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
DNF Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
DNF Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
DNF Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
DNF Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Domingos Goncalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
DNF Steve Berkaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Yu Takenouchi (Jpn) Veranclassic - Doltcini
DNF Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Kevin Verwaest (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
DNF Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
DNF Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
DNF Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
DNF Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
DNF Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Jasper De Buyst (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Bradley Potgieter (RSA) MTN - Qhubeka
DNF Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
DNF Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
DNF Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
DNF Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: