Robert Gesink zawiesił sportową karierę

Robert Gesink zawiesił sportową karierę do czasu wyjaśnienia kłopotów zdrowotnych

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ekipa Belkin poinformowała, że występy jej lidera - Roberta Gesinka - zostaną zawieszone, a on sam przejdzie serię dokładnych badań, mających wyjaśnić przyczyny arytmii, z którą zawodnik zmaga się już od kilku lat. Zespół ujawnił, wada nie wykluczała go z rywalizacji na najwyższym poziomie, ale towarzyszyła mu przy ekstremalnym wysiłku już od lat.

Od czasu Giro d'Italia 2013 zawodnik zaczął się takim stanem rzeczy niepokoić. Ostatnio kłopoty notował podczas wyścigu w Kraju Basków, a dziś, po konsultacji ze sztabem medycznym i szefostwem ekipy, zdecydował się na zawieszenie sportowej kariery.

Do czasu wyjaśnienia problemów i znalezienia dla nich rozwiązania, Gesink nie będzie się ścigał. Przejdzie za to kompleksowe badania, mające wyjaśnić jego problemy. Kolarz ma pełne wsparcie swojej ekipy, która ma nadzieję, że sytuacja ta zostanie opanowana i że Holender powróci do jej szeregów.

Jak już dziś informowaliśmy, holenderskie media sugerują, że przyczyna może leżeć w psychice zawodnika - Gesink ma sobie nie radzić ze stresem w największych imprezach. Potwierdzałyby to jego znakomite rezultaty w mniejszych wyścigach, gdzie oczy widowni nie są skierowane na niego.

W tym sezonie Gesink wraz z Bauke Mollemą miał poprowadzić holenderski zespół na trasie Tour de France.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: