Vuelta al Pais Vasco 2014: etap 6 dla Tony Martina. Kwiatkowski kończy wyścig na 2. miejscu

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) został zwycięzcą 54. wyścigu Dookoła Kraju Basków, pokonując Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step). Ostatni etap, jazdę indywidualną na dystansie 25,9 km wygrał kolega z zespołu Polaka Tony Martin. Kwiato po raz piąty na 3. miejscu.

Finałowa rozgrywka poprowadziła w okolicach Markina-Xemein na dystansie 25,9 km. Górzystą trasę znaczyły dwie premie górskie, po 8,1 km przełęcz Gontzagaiana (3,2 km, 6,09%) oraz 5,4 km przed metą przełęcz Santa Eufemia (4,1 km, 6,75%).

Jako ostatni z rampy wyjechał Alberto Contador z zapasem 12 sekund nad Alejandro Valverde (Movistar). Siódmy w klasyfikacji po pięciu etapach Kwiatkowski miał do nadrobienia całe 41 sekund. Kolarze rywalizowali w równych, bezdeszczowych warunkach pogodowych.

W połowie dystansu (13,4 km) najlepszy czas notował Martin. 13 sekund później zameldował się w tym punkcie Kwiatek, ale jeszcze lepiej spisał się El Pistolero, który tracił 7 sekund. Valverde jechał dopiero z ósmym wynikiem i stratą aż 41 sekund.

Kwiatkowski szalał na zjazdach, ale w drugiej części do swojego czasu dodał jeszcze dwie sekundy straty do Martina. Contador utrzymał tempo mistrza świata w jeździe na czas, meldując się na mecie 7 sekund za niemieckim kolarzem, co oznaczało, że po raz trzeci w karierze triumfował w Kraju Basków.

Valverde nie poprawił swojej jazdy, co pozwoliło Kwiatkowskiemu wskoczyć na drugie podium wyścigu oraz zwyciężyć w klasyfikacji punktowej. Gratulujemy!

fot. Tinkoff-Saxo

Wyniki 6. etapu Vuelta al Pais Vasco 2014 (WT), Markina-Xemein - Markina-Xemein (25,9 km jazda indywidualna na czas):

  1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                      38:33
  2 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo                      00:07
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step               00:15
  4 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                  00:16
  5 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    00:35
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            00:38
  7 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                       00:41
  8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                  01:02
  9 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                         01:05
 10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       01:25
 11 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                01:27
 12 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    01:31
 13 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            01:33
 14 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       01:38
 15 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha                                01:44
 16 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           01:47
 17 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 18 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          01:51
 19 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                    01:56
 20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               01:57
 21 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               01:58
 22 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  02:00
 23 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                   02:09
 24 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                               02:14
 25 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           02:15
 26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        02:16
 27 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA            02:20
 28 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             02:21
 29 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro                                   02:24
 30 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 32 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     02:26
 33 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                02:29
 34 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                         02:38
 35 Danny Pate (USA) Team Sky                                        02:39
 36 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     02:41
 37 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano                            02:43
 38 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
 39 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 40 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    02:48
 41 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          02:49
 42 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                              02:52
 43 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha                            02:56
 44 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team                    02:58
 45 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 46 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   02:59
 47 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
 48 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                   03:03
 49 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                              03:06
 50 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                03:08
 51 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     03:11
 52 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           03:13
 53 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            03:30
 54 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               03:31
 55 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 03:33
 56 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  03:34
 57 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro             
 58 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                03:35
 59 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - Quick-Step                     03:36
 60 John Gadret (Fra) Movistar Team                                  03:38
 61 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 62 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          03:49
 63 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              03:52
 64 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   03:53
 65 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           04:01
 66 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   04:02
 67 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                             04:08
 68 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida         04:10
 69 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA          04:12
 70 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 04:14
 71 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                              04:16
 72 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     04:22
 73 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  04:23
 74 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                           04:27
 75 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             04:32
 76 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Davide Villella (Ita) Cannondale                                 04:41
 78 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro                            04:44
 79 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               04:48
 80 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     04:52
 81 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         04:55
 82 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                   04:57
 83 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                               05:01
 84 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 85 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     05:02
 86 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 05:10
 87 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                            05:12
 88 Paul Martens (Ger) Belkin-Pro                                    05:16
 89 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 05:18
 90 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                         05:19
 91 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          05:26
 92 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr                                    05:29
 93 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           05:31
 94 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 95 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                            05:32
 96 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                     05:42
 97 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp             05:50
 98 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                   05:53
 99 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              05:54
100 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                            05:58
101 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                              06:03
102 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               06:14
103 Xu Gang (Chn) Lampre-Merida                                      06:16
104 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         06:18
105 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                  06:19
106 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             06:29
107 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                                06:35
108 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                             07:10
109 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             07:11
110 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                07:15
111 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha
112 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo                               07:25
113 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                07:36
114 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                           08:04
115 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                             08:05
116 David Tanner (Aus) Belkin-Pro                                    12:47

Klasyfikacja końcowa

  1 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo                   21:09:11
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step               00:49
  3 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    01:04
  4 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                  01:07
  5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
  6 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                         01:56
  7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  8 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha                                02:13
  9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       02:14
 10 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                       02:26
 11 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 12 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                                03:17
 13 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                             03:32
 14 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          03:36
 15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team                    03:47
 16 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing                     04:05
 17 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               06:04
 18 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                   08:55
 19 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                09:43
 20 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          10:20
 21 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Shimano                            10:57
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                               11:24
 23 John Gadret (Fra) Movistar Team                                  12:27
 24 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                              12:48
 25 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           12:53
 26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               16:30
 27 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        16:34
 28 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                   17:01
 29 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                     17:51
 30 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                      19:12
 31 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                              20:44
 32 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                             21:59
 33 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha                            22:01
 34 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                               23:16
 35 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                  23:31
 36 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                24:18
 37 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             24:21
 38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp             26:15
 39 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             26:19
 40 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                            27:22
 41 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          27:39
 42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             29:46
 43 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                31:01
 44 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                     31:44
 45 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team                            33:28
 46 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                               34:00
 47 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - Quick-Step                     34:56
 48 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    35:54
 49 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           35:56
 50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 51 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                   37:03
 52 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                     37:33
 53 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                           37:52
 54 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    37:56
 55 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                       38:13
 56 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                            39:07
 57 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            40:33
 58 Ben Swift (GBr) Team Sky                                         41:01
 59 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             41:07
 60 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro                            41:14
 61 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                                  41:31
 62 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro                                    41:53
 63 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          42:04
 64 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                           42:44
 65 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                42:54
 66 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           44:05
 67 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo                               44:37
 68 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         44:43
 69 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                           45:22
 70 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                               46:06
 71 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             47:11
 72 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                            48:19
 73 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 48:47
 74 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              48:56
 75 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   49:06
 76 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                                 49:30
 77 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr                                    50:01
 78 Danny Pate (USA) Team Sky                                        52:25
 79 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              52:48
 80 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  53:07
 81 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 53:16
 82 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     54:20
 83 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida         55:32
 84 Paul Martens (Ger) Belkin-Pro                                    56:18
 85 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   57:09
 86 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro                                 58:36
 87 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   59:32
 88 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA         01:00:35
 89 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                        01:00:57
 90 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                01:01:27
 91 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA       01:01:29
 92 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                             01:02:54
 93 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                  01:03:28
 94 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                  01:04:10
 95 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                            01:04:30
 96 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                01:05:06
 97 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                             01:05:14
 98 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                         01:06:16
 99 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                       01:07:11
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:07:16
101 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                          01:08:26
102 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano                      01:08:28
103 Davide Villella (Ita) Cannondale                              01:10:04
104 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                          01:10:49
105 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                           01:11:11
106 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                              01:11:24
107 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team         01:11:32
108 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                          01:12:49
109 Michel Koch (Ger) Cannondale                                  01:13:31
110 Xu Gang (Chn) Lampre-Merida                                   01:14:18
111 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                               01:17:23
112 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                      01:20:37
113 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                      01:20:39
114 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing                          01:21:24
115 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro                                01:23:29

Klasyfikacja górska

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale                                    43 pkt.
  2 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                   24
  3 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                             22
  4 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                                 14
  5 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                               13
  6 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                        13
  7 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                         13
  8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                          12
  9 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo                         12
 10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                     12
 11 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                       11
 12 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                               11
 13 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                                11
 14 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                      10
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                               10
 16 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 9
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                      9
 18 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                      8
 19 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                               7
 20 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                        7
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   7
 22 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                       6
 23 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                5
 24 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                           4
 25 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                           4
 26 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team                               4
 27 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA              4
 28 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale                                    4
 29 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step                   3
 30 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                 3
 31 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                              2
 32 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                      2
 33 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                                 2
 34 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                                   1
 35 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo                                   1
 36 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida             1
 37 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                                1
 38 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                      1

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step                  81 pkt.
  2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                     78
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky                                            59
  4 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo                         58
  5 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                         50
  6 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                                  45
  7 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                       35
  8 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                          32
  9 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                                31
 10 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                                   28
 11 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha                                   27
 12 Paul Martens (Ger) Belkin-Pro                                       24
 13 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                                 22
 14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                          18
 15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team                       17
 16 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                     16
 17 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                             14
 18 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                            12
 19 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro                                      12
 20 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                   10
 21 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                     10
 22 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano                               10
 23 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                                  9
 24 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                           9
 25 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro                                     9
 26 Daniele Ratto (Ita) Cannondale                                       9
 27 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                                   7
 28 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                                       7
 29 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                              7
 30 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                               6
 31 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha                                4
 32 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                        4
 33 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                    4
 34 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                                   3
 35 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                                3
 36 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro                                2
 37 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                               1
 38 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano                               1

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                               63:34:28
  2 Movistar Team                                                    12:14
  3 Omega Pharma - Quick-Step                                        13:00
  4 Team Europcar                                                    16:06
  5 Katusha Team                                                     18:26
  6 Ag2r La Mondiale                                                 24:24
  7 Equipe Cycliste FDJ.fr                                           28:56
  8 Garmin - Sharp                                                   33:34
  9 Team Giant - Shimano                                             34:04
 10 Belkin Pro                                                       34:43
 11 Orica GreenEDGE                                                  34:58
 12 Tinkoff-Saxo                                                     36:36
 13 Trek Facktory Racing                                             38:11
 14 Team Sky                                                         39:43
 15 Lotto Belisol                                                    39:58
 16 Astana Pro Team                                                  48:31
 17 Lampre - Merida                                                  48:54
 18 Caja Rural - Seguros RGA                                         57:36
 19 Cannondale Pro                                                 2:10:36

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: