Circuit des Ardennes 2014: Łukasz Wiśniowski wiceliderem po 2. etapie

Duńczyk Troels Vinther (Cult Energy) wygrał drugi odcinek francuskiego wyścigu. Drugie miejsce wywalczył Łukasz Wiśniowski (Etixx).

Ściganie w Ardenach peleton rozpoczął już wczoraj, a sprinterska końcówka po czterech godzinach ścigania należała do kolarzy ekipy Vini-Fantini-Nippo. Triumfował Pierpaolo De Negri, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Łukasz Wiśniowski etap ukończył w peletonie, przecinając linię mety na 45. miejscu.

Dziś na naszpikowanym podjazdami etapie prowadzący w klasyfikacji generalnej Włoch stracił kontakt z czołówką, a w grupie walczącej na ostatnim podjeździe znalazł się Wiśniowski.

Ze szczytu wzniesienia do mety pozostawało jeszcze 13 kilometrów i tam grupa zaczęła się dzielić. Wiśniowski odjechał z Vintherem na finałowych 5 kilometrach, na kresce finiszując drugi. Dwaj młodzi kolarze nadrobili 25 sekund, a sprint o trzecie miejsce wygrał Grega Bole (Vini-Fantini-Nippo).

Dzięki triumfowi etapowemu i wyrobionej przewadze Vinther objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Wiśniowski jest drugi, z takim samym czasem jak prowadzący Duńczyk.

Do końca wyścigu pozostają jeszcze dwa etapy.