Alberto Contador obawia się Kwiatkowskiego i Valverde

Michał Kwiatkowski i Alejandro Valverde to według Alberto Contadora najgroźniejsi rywale Hiszpana do końcowego zwycięstwa w wyścigu Dookoła Kraju Basków.

Ostatni etap poprowadzi w okolicach Markina-Xemein trasą indywidualnej jazdy na czas. Na dystansie 25,9 km znajdą się dwie premie górskie, na 8,1 km przełęcz Gontzagaiana (3,2 km, 6,09%) oraz 5,4 km przed metą przełęcz Santa Eufemia (4,1 km, 6,75%).

Lider klasyfikacji generalnej wystartuje o 16:25, z zapasem 12 sekund nad swoim rodakiem oraz 41 sekund nad Polakiem z Omega Pharma-Quick Step.

Kwiatkowski to znakomity specjalista od jazdy na czas, ale Alejandro również prezentuje dobrą formę. Nie mogę nic innego powiedzieć ponad to, że wyścig nadal pozostaje otwarty

- uważa kolarz Tinkoff-Saxo.

Trasa jest typowa dla Kraju Basków. Jak zwykle podjazdy nie są jakoś szczególnie ciężkie. Wiele będzie zależało od tego jak będę się w sobotę czuł i jak dostosuję się do takiej czasówki

- dodał El Pistolero.

Przypomnijmy, że Kwiatek w tym sezonie wygrał jazdę na czas w Volta ao Algarve, gdzie na płaskiej trasie o długości 13,6 km pokonał Contadora o 20 sekund. Valverde wyraźnie natomiast triumfował na 7,3-km prologu Vuelta a Andalucia.

fot. Lapresse

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: