Daniel - odzież kolarska

Izba chorych #2

Ekipa Trek musi zrezygnować tymczasowo ze Stijna Devoldera, który z powodów zdrowotnych nie wystąpi w niedzielnym Paryż-Roubaix.

Mistrz Belgii nie zdążył dojść do siebie po kilku upadkach na trasie Ronde van Vlaanderen. 34-latek mocno się poobijał.

W „Piekle Północy” nie zobaczymy jego rodaka Jurgena Roelandtsa, który również zaliczył dzwona w trakcie Flandrii. Zawodnik teamu Lotto-Belisol skarży się na bóle nadgarstka, miednicy oraz łokcia.

Kierownictwo francuskiej grupy Ag2r poinformowało, że na czwartkowym etapie Vuelta al Pais Vasco kość barkową złamał sobie Rinaldo Nocentini. 36-letni Włoch wypadł ze składu na ardeńskie klasyki.

Do 5. etapu Kraju Basków nie przystąpił, chociaż podpisał listę startową, Alessandro Vanotti. Reprezentant drużyny Astana podążał akurat rowerem do autokaru swojej ekipy po tym, jak złożył podpis, kiedy wylazł przed nim kibic.

Vanotti upadł, fan uciekł nie zadając nawet pytania, czy nic poważnego się nie stało. Włoch zamiast przygotować się do wyścigu pojechał do szpitala, gdzie lekarze nie mogli jednoznacznie stwierdzić urazu. W sobotę w domu Vanotti podda się kolejnym badaniom, ponieważ odczuwa ból łokcia.

Foto: Tim De Waele/OPQS

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: