Volta Limburg Classic 2014

Moreno Hofland (Belkin) triumfował na mecie 41. edycji holenderskiego wyścigu. Holender finiszował przed Włochami - Sonnym Colbrellim (Bardiani CSF) i Mauro Finetto (Neri Sottoli).

9. miejsce zajął Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Pierwszą poważną ucieczkę na trasie sformowało trio w składzie Steven Kruijswijk (Belkin), Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) oraz Lasse Bochmann (Cult Energy). Ich przewaga nie przekraczała 2 minut i peleton prowadzony przez ekipę Belkin dogonił ich 44 kilometry przed metą.

Na pagórkach Limburgii od razu poszła poprawka - do przodu ruszyli Laurens Ten Dam (Belkin), Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team), Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), Marc De Maar (Unitedhelathcare), Nicola Boem (Bardiani CSF) oraz Rob Ruigh (Vastgoedservice - Golden Palace). Po chwili dojechał Mauro Finetto (Neri Sottoli) i siódemka z półminutową przewagą ruszyła na metę, mając pół minuty przewagi nad peletonem.

Śmiałkowie nie mieli szczęścia - przewaga spadła do 12 sekund na finałowych 5 kilometrach, a peleton przycisnął i złapał ich w samej końcówce. W sprincie na kreskę najlepszy okazał się Hofland, pokonując włoskiego sprintera - Sonny'ego Colbrellego.

Wyniki Volta Limburg Classic 2014 (1.1), Eijsden - Eijsden (196 km):

  1 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                   4:46:41
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani - CSF
  3 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli
  4 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli
  5 Magnus Cort Nielsen (Den) Cult Energy Vital Water
  6 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
  7 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
  8 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela
  9 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 10 Koen Bouwman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 11 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
 12 Nicola Boem (Ita) Bardiani - CSF
 13 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 14 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam de Rijke
 15 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
 16 Tanner Putt (USA) United States
 17 Christian Mager (Ger) Team Stölting
 18 Niels Vandyck (Bel) Verandas Willems
 19 Jesper Asselman (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 20 Gert-Jan Bosman (Ned) Parkhotel Valkenburg CT
 21 Robert De Greef (Ned) Koga Cycling Team
 22 Tom Vermeer (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 23 Stefan Poutsma (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 24 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg CT
 25 Twan Castelijns (Ned) Koga Cycling Team
 26 Huub Duyn (Ned) Cyclingteam de Rijke
 27 Floris Gerts (Ned) Rabobank Development Team
 28 Brian Van Goethem (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 29 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Thomas Koep (Ger) Team Stölting
 31 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 32 Brian Bulgac (Ned) Parkhotel Valkenburg CT
 33 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
 34 Marc De Maar (Ned) UnitedHealthcare
 35 Bert-Jan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
 36 Jasper Hamelink (Ned) Cyclingteam Jo Piels                       00:09
 37 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela            00:11
 38 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      00:22
 39 Marco Canola (Ita) Bardiani - CSF                                00:26
 40 Bob Schoonbroodt (Ned) Netherlands                               00:28
 41 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 42 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 43 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        00:42
 44 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
 45 Martijn Keizer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                     00:46
 46 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
 47 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam        00:48
 48 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam
 49 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare                               01:11
 50 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Vital Water
 51 Lasse Bochmann (Den) Cult Energy Vital Water                     01:26
 52 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 53 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                    01:54
 54 Marc Goos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 55 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 56 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace                 02:21
 57 Michael Reihs (Den) Cult Energy Vital Water                      02:37
 58 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         03:02
 59 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: