Program Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour 2014

Pierwszy krajowy wyścig etapowy w sezonie 2014, "Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour" rozegrany zostanie w terminie 11-13 kwietnia. Na elitę i orlików czekają cztery odcinki i 493 kilometrów ścigania.

Rywalizacja rozpocznie się od 166-kilometrowego etapu ze startem i metą w miejscowości Warta, wokół jeziora Jeziorski. Trasa ma stosunkowo płaski profil, więc o zwycięstwie powinien zdecydować finisz z peletonu. Kolejnego dnia odbędzie się poranna 14-kilometrowa czasówka wokół Opatówka oraz popołudniowy, 139-kilometrowy etap ze startu wspólnego z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Na koniec zmagań przygotowano 163-kilometrowy odcinek z miejscowości Błaszki do Kalisza. W tym przypadku również w walce o wygraną powinni brać udział sprinterzy.

Podczas wyścigu prowadzona będzie klasyfikacja generalna, aktywnego, punktowa, młodzieżowa, Wielkopolanin, agresywnego i drużynowa. Pula nagród wynosi 30 000 złotych.

Więcej na stronie wyścigu.

Program:
11 kwietnia - 1. etap: Warta - Warta, 166 km
12 kwietnia - 2. etap: Opatówek - Opatówek, 14 km (jazda indywidualna)
12 kwietnia - 3. etap: Kalisz - Kazimierz Biskupi, 139 km
13 kwietnia - 4. etap: Błaszki - Kalisz, 163 km

W ubiegłym roku w generalce najlepszy był Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który zapewnił sobie triumf w wyścigu, na etapie jazdy indywidualnej na czas. Pozostałe etapy wygrali jego koledzy z grupy, Grzegorz Stępniak (dwa) i Bartłomiej Matysiak.

inf. PZKol.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: