Driedaagse De Panne-Koksijde 2014: etap 3a

Włoch Sacha Modolo (Lampre-Merida) triumfował na trasie pierwszej części trzeciego etapu wyścigu, wyprzedzając rodaka Andrea Guardiniego (Astana) oraz Holendra Kenny van Hummela (Androni Giocattoli).

62. przyjechał Karol Domagalski (Caja Rural), a 92. Maciej Bodnar (Cannondale).

Liderem pozostał Belg Gert Steegmans (Omega Pharma-Quick Step).

Ucieczka przedpołudnia zawiązała się około 20 km. Przewagę zdobyli wówczas Joren Segers (Team 3M), Jaap De Man (Team 3M), Stijn Steels (TopSport Vlaanderen), Jay Robert Thomson (MTN-Qhubeka) i Martijn Maaskant (Unitedhealthcare).

Peleton odpuścił piątkę na ponad 2 minuty, z czego 19 km przed metą pozostało 1:19. Do masowego sprintu dążyły ekipy Katusha, Lampre-Merida i Giant-Shimano. Najdłużej bronili się Thomson i Segers, wchłonięci niespełna 5 km przed finiszową prostą.

Jeszcze przed decydującym sprintem doszło do kraksy, która nie przeszkodziła jednak kolarzom Lampre-Merida. Wyprowadzony Modolo nie zaprzepaścił szansy, sięgając po drugi kolejny etap wyścigu.

Po południu zostanie przeprowadzony ostatni odcinek, jazda indywidualna na dystansie 14,3 km.

fot. bettiniphoto

Wyniki etapu 3a. Driedaagse De Panne-Koksijde (2.HC), De Panne – De Panne (109,7 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                               2:22:20
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  3 Kenny Robert van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela
  4 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  5 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura
  6 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  7 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  8 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
  9 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
 10 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka
 11 Frederique Robert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura
 13 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 14 David Boucher (Fra) FDJ
 15 Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 16 Giorgio Brambila (Ita) Veranclassic - Doltcini
 17 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 18 Timothy Stevens (Bel) Team 3M
 19 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 20 Tim De Troyer (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 21 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
 22 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 23 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
 24 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Ken Hanson (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 26 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 27 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 28 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
 29 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 30 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 31 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 32 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 33 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli
 34 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 35 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step
 36 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
 37 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Presented By Maxxis
 38 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 39 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
 40 Daniel Summerhill (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 41 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol Team
 42 Roberto De Patre (Ita) Neri Sottoli
 43 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 44 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
 45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
 46 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
 47 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 48 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 49 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 50 Vegard Breen (Nor) Lotto-Belisol Team
 51 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
 52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
 53 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 54 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 55 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 56 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura
 57 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 58 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 59 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 60 Sebastiaan Pot (Ned) Team 3M
 61 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
 62 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
 63 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka
 64 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli
 65 James Van Landschoot (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 66 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
 67 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 68 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 69 Laurent Mangel (Fra) FDJ
 70 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 71 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma Quick Step
 72 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 73 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 74 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 75 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team
 76 Marco Haller (Aut) Katusha Team
 77 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 78 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha
 79 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 80 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
 81 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 82 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 83 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
 84 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 85 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 86 Sogenzo Jim (RSA) MTN-Qhubeka
 87 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 88 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka
 89 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling
 90 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 91 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
 92 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
 93 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
 94 Jonas van Genechten (Bel) Lotto-Belisol Team
 95 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol Team
 96 Sean De Bie (Bel) Lotto-Belisol Team
 97 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
 98 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka
 99 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
100 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
101 Alexander Rybakov (Rus) Katusha Team
102 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
103 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli - Venezuela
104 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
105 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
106 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
107 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
108 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
109 Jaap De Man (Ned) Team 3M
110 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge
111 Bradley Potgieter (RSA) MTN-Qhubeka
112 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
113 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini
114 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
115 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
116 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
117 Marco Coledan (Ita) Bardiani CSF
118 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 02:56
119 Sea Keong Loh (Kor) Team Giant-Shimano
120 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol Team
121 Joren Segers (Bel) Team 3M
122 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
123 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
124 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                            04:27
125 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini
126 Luke Keough (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
127 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
128 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
129 Filippo Fortin (Ita) Bardiani CSF
130 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
131 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta     06:44
132 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling
133 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
134 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela               09:54
135 Nick Wynants (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
136 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
137 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini
138 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli
139 Ferekalsi Debesay (Eri) MTN-Qhubeka
140 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
141 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli
142 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka
143 Murillo Antonio Fischer (Bra) FDJ
144 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
145 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
146 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           09:58
DNF Martijn Maaskant (Ned) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
DNF Mickaël Delage (Fra) FDJ
DNF Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
DNF Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
DNS Luca Paolini (Ita) Katusha Team
DNS Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela
DNS Arnaud Demare (Fra) FDJ
DNS Oscar Gatto (Ita) Cannondale Pro Cycling
DNS Laurens De Vreese (Bel) Wanty-Groupe Gobert

Klasyfikacja po etapie 3a

  1 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step                  11:20:05
  2 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise             00:03
  3 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step                      00:05
  4 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                                 00:09
  5 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
  6 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
  7 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                             00:20
  8 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team                            00:24
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 00:25
 10 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  00:26
 11 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step                     00:27
 12 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           00:28
 13 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
 14 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
 15 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Presented By Maxxis
 16 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 17 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 18 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli
 19 James Van Landschoot (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 20 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 21 Vegard Breen (Nor) Lotto-Belisol Team
 22 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 23 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
 24 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 25 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 26 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Contine     03:26
 27 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                   03:36
 28 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            03:41
 29 Jaap De Man (Ned) Team 3M                                        03:43
 30 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling                       03:44
 31 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            03:45
 32 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka
 33 Timothy Stevens (Bel) Team 3M
 34 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 35 Rafael Andriato (Bra) Neri Sottoli
 36 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
 37 John Murphy (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 38 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
 39 David Boucher (Fra) FDJ
 40 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol Team
 41 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
 42 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 43 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha
 44 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma Quick Step
 45 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 46 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
 47 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 48 Sebastiaan Pot (Ned) Team 3M
 49 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 50 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 51 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 52 Marco Coledan (Ita) Bardiani CSF
 53 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 54 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka
 55 Pim Ligthart (Ned) Lotto-Belisol Team
 56 Jonas van Genechten (Bel) Lotto-Belisol Team
 57 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 58 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
 59 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 60 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka
 61 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
 62 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 63 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
 64 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli - Venezuela
 65 Marco Haller (Aut) Katusha Team
 66 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 67 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team
 68 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 69 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
 70 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 71 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling                         04:26
 72 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge                                05:21
 73 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           06:02
 74 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 06:41
 75 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise                  07:04
 76 Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert                      07:35
 77 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                                07:40
 78 Daniel Summerhill (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 79 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                                08:44
 80 Roberto De Patre (Ita) Neri Sottoli                              08:53
 81 Filippo Fortin (Ita) Bardiani CSF
 82 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling                      10:29
 83 Ken Hanson (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis            10:52
 84 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 85 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 86 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge
 87 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 88 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 89 Tim De Troyer (Bel) Wanty-Groupe Gobert                          12:18
 90 Luke Keough (USA) Unitedhealthcare Presented By Maxxis
 91 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
 92 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continen     12:19
 93 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                    14:02
 94 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
 95 Laurent Mangel (Fra) FDJ
 96 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
 97 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
 98 Mattia Pozzo (Ita) Neri Sottoli
 99 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team                           14:24
100 Kenny Robert van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela     16:34
101 Frederique Robert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      16:36
102 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
103 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura
104 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura
105 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
106 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
107 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
108 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
109 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
110 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka
111 Paolo Colonna (Ita) Bardiani CSF
112 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
113 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
114 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini                         18:06
115 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
116 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continent     18:12
117 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini                 20:24
118 Alexander Rybakov (Rus) Katusha Team                             20:31
119 Murillo Antonio Fischer (Bra) FDJ                                20:46
120 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             23:43
121 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
122 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
123 Sogenzo Jim (RSA) MTN-Qhubeka
124 Joren Segers (Bel) Team 3M
125 Sea Keong Loh (Kor) Team Giant-Shimano
126 Giorgio Brambila (Ita) Veranclassic - Doltcini                   25:09
127 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
128 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Belisol Team                          25:12
129 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 26:30
130 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
131 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela               26:43
132 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura                               26:53
133 Sean De Bie (Bel) Lotto-Belisol Team
134 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini
135 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
136 Bradley Potgieter (RSA) MTN-Qhubeka
137 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                            28:10
138 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta     30:27
139 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini                       31:20
140 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka                                 33:37
141 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       35:03
142 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli                                36:45
143 Ramon Carretero (Pan) Neri Sottoli
144 Nick Wynants (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
145 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
146 Ferekalsi Debesay (Eri) MTN-Qhubeka                              36:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: