Ślężański Mnich w Sobótce już 6 kwietnia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tradycyjnym międzynarodowym wyścigiem kolarskim „Ślężański Mnich” 6 kwietnia w Sobótce oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon kolarski w Polsce.

Po raz dwudziesty siódmy zawodnicy z kraju i zagranicy gościć będą w Sobótce aby stoczyć rywalizację w wyścigach dla zawodowców, młodzieży, mastersów i amatorów o statuetkę Ślężańskiego Mnicha. Trasa wyścigu przebiegać będzie podobnie jak w roku ubiegłym ze startem i metą obok hotelu Sobotel.

Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej do pokonania będą mieli od 34 do 119 km. Wyjątkowo interesująco zapowiada się wyścig elity mężczyzn. Patrząc na poczynania naszych zawodników z polskich grup zawodowych na zachodnich wyścigach emocji na pewno nie zabraknie. Wydaje się, że bój o zwycięstwo powinni stoczyć zawodnicy CCC Polsat Polkowice i ActiveJet którzy do tego czasu będą mieli zaliczone już kilkanaście startów w wyścigach zagranicznych. Niespodziankę mogą sprawić podopieczni Dariusza Banaszka który na sezon 2014 tajemniczo zapowiada coś „extra”. Na pewno liczyć się będą zawodnicy ekipy Mexller z Adamem Wadeckim który w roku 2013 zajął trzecie miejsce. Dodatkowych emocji w rywalizacji dostarczy na pewno udział ekipy kadry torowców z Niemiec, groźni również będą goszczący co roku zawodnicy z Czech.

Plakat-rozpoczecie-sezonu-2014_sm

Będziemy mieli zaszczyt gościć kolejną grupę kolarskich sław. Zostaną odsłonięte honorowe tablice Zenona Jaskuły, Lecha Piaseckiego, Zbigniewa Sprucha, Andrzeja Sypytkowskiego, Marka Leśniewskiego, śp. Joachima Halupczoka i wychowanka klubu z Sobótki Sławomira Chrzanowskiego. Na konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowane zostaną Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2014 które odbędą się w czerwcu w Sobótce i Zawoni.

Patronat honorowy nad wyścigiem „Ślężański Mnich” objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki oraz gospodarz Sobótki Burmistrz Stanisław Dobrowolski.

Szczegółowe informacje, program, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.kolarstwo.sobotka.pl.

informacja prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: