Bayern-Rundfahrt bez CCC Polsat Polkowice?

Osiem teamów z WorldTour weźmie udział w 35. edycji Bayern-Rundfahrt (28 maja – 1 czerwca; kat. 2.HC).

Swój przyjazd zapowiedzieli: Sky, Trek, Katusha, FDJ.fr, Garmin-Sharp, Orica-GreenEdge, Ag2r La Mondiale oraz Giant-Shimano. W bawarskiej imprezie wystartują poza tym prokontynentalne drużyny NetApp-Endura, IAM Cycling, MTN-Qhubeka oraz Bretagne-Séché Environnement i sześć ekip kontynentalnych.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Piotra Wadeckiego – w lutym na jego facebook’owym profilu – w Bayern-Rundfahrt nie zobaczymy CCC Polsat Polkowice. W sumie peleton będzie się składał z 18 grup.

Organizatorom wysłaliśmy zapytanie, dlaczego "cycki" nie zostały ostatecznie zaproszone na południe Niemiec. Czekamy na reakcję.

EDIT:

Jak się okazało, że CCC Polsat Polkowice na pewno wystąpi w Bayern-Rundfahrt. Ewald Strohmeier, szef całego przedsięwzięcia, powiedział nam, że w najbliższych dniach poda pełną listę startową, na której znajdzie się również klub z Polkowic.

Tym samym przejawiająca się przez niemieckie media informacja mówiąca o 18 zespołach w peletonie, nie jest zgodna z prawdą. Samych ekip będzie więcej, na razie Strohmeier podał do wiadomości jedynie te stajnie prokontynentalne, które dostały dzikie karty na Tour de France (z wyjątkiem MTN-Qhubeka).

Trasa Bayern-Rundfahrt 2014:

1. etap: Vilshofen – Freilassing, 201, 6 km

2. etap: Freilassing – Reit im Winkl Winklmoos-Alm, 164,7 km

3. etap: Grassau – Neusäß, 232,7 km

4. etap: Wassertrüdingen – Wassertrüdingen, 25,5 km (jazda na czas)

5. etap: Wassertrüdingen – Norymbergia, 159,6 km

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: