Trasa Szlakiem Grodów Piastowskich 2014

Trasa 49. edycji wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich zaprezentowana

Organizatorzy polskiego wyścigu etapowego, zaliczanego do kalendarza UCI Europe Tour, opublikowali przebieg tegorocznej trasy Szlakiem Grodów Piastowskich. Impreza odbywająca się jako wyścig 2.1 UCI zaplanowana została na dni 9-11 maja. Wyścig rozpocznie się tradycyjnie kryterium w Legnicy, którego wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej. W tym roku ściganie na Dolnym Śląsku liczyło będzie trzy etapy, a nie jak przed rokiem - cztery.

Pierwszego dnia peleton wystartuje ze Świdnicy i skieruje się do Dzierżoniowa. Po drodze kilka górskich premii - najpierw Przełęcz Walimska, potem Przełęcz Srebrnogórska i Woliborska. Finałowe kilometry to powtórka z ubiegłego roku - Przełęcz Jugowska, Sokola i ponownie Przełęcz Walimska. Do mety ze szczytu tej ostatniej pozostaje jeszcze prawie 15 kilometrów.

Drugiego dnia peleton wystartuje ze Złotoryi - pierwszego w Polsce miasta lokowanego na prawie niemieckim (1211) - i podąży w kierunku Polkowic. Pagórkowaty etap zakończy się na rundach w mateczniku ekipy CCC Polsat Polkowice. Ostatni akt 49. edycji to jazda indywidualna na czas na dystansie 30,2 kilometra w Polkowicach. Etap jest dokładnie taki sam jak w poprzednich dwóch edycjach - odcinek jest dość kręty, a po 15 kilometrach kolarze robią nawrót w Tarnówku.

Etapy odbywały się będą w warunkach ograniczonego ruchu drogowego, jedynie jazda indywidualna na czas przeprowadzona zostanie przy zamkniętym ruchu drogowym.

Wyścig w ubiegłym roku wygrał Czech Jan Barta (Team NetApp-Endura). Lista ekip zaproszonych do udziału w tegorocznej zostanie ogłoszona niedługo.

grody14 mapa

Trasa

Kryterium: Legnica (32 km)

grody14 kryterium

Etap 1: Świdnica - Dzierżoniów (156,7 km)

grody14 e1
Etap 2: Złotoryja - Polkowice (161,7 km)

grody14 e2
Etap 3: Polkowice - Polkowice (30,2 km)

grody14 e3

mapki i profile: www.grody.com.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: