GP Comune di Cornaredo 2014: Olds najszybsza, Polki wysoko

Amerykanka Shelley Olds (Ale Cipollini) wygrała włoski wyścig jednodniowy GP Comune di Cornaredo. Drugie miejsce wywalczyła Tiffany Cromwell (Orica-AIS), a trzecie Giorgia Bronzini (Wiggle Honda).

Już po raz 6. zawodniczki ścigały się na jedenastu płaskich, 11-kilometrowych, okrążeniach. Tempo było bardzo mocne już od samego początku, a liczne próby odjazdów szybko rozerwały 138-osobowy peleton.

Dwa kółka przed końcem z niewielką przewagą kręciła szóstka zawodniczek, ale goniąca grupa nie dała im nawet cienia szansy. O zwycięstwie zadecydował sprint, który wygrała Olds, wieńcząc całodniową pracę koleżanek.

10. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), a 11. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). W imprezie startowały też zawodniczki zespołu TKK Pacific Toruń.