Cholet Pays De Loire 2014: van Asbroeck najszybszy z ucieczki

Belg Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen-Baloise) po finiszu z uciekającej przed peletonem grupki wygrał 37. edycję francuskiego wyścigu. Drugi finiszował jego rodak Sébastien Delfosse (Wallonie-Bruxelles), a trzeci Francuz Sébastien Turgot (Ag2r La Mondiale).

14. miejsce wywalczył Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Na trasie aktywnie jechali inni Polacy - Karol Domagalski (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice).

Do ucieczki dnia na nieco ponad 200-kilometrowej trasie zabrało się 21 kolarzy - Frederik Veuchelen (Wanty-Groupe Gobert), Ilnur Zakarin (RusVelo), Rudy Kowalsky (Roubaix-Lille Metropole), Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), Dimitri Le Boulch (BigMat Auber 93), Benjamin Giraud, Yoann Paillot (La Pomme Marseille 13),  Sebastien Delfosse (Wallonie Bruxelles), Tom Goovaerts (Veranclassic Doltcini), Sergey Shilov (Lokosphinx), Sebastien Turgot i Gediminas Badgonas (Ag2r La Mondiale), Jimmy Engoulvent (Team Europcar), Arnaud Courteille, Pierrick Fedrigo (FDJ.fr), Benoit Jarrier, Armindo Fonseca (Bretagne-Seche Environment), David Lozano (Team Novo Nordisk), Tom Van Asbroeck i Thomas Sprengers (TopSport Vlaanderen-Baloise) oraz Karol Domagalski (Caja Rural-Seguros RGA).

Przewaga śmiałków sięgnęła nawet 7:20 w pierwszej połowie trasy, ale peleton nie pozwolił na jej dalszy wzrost. Zbijanie przewagi nie szło jednak łatwo - w grupie doszło do potężnej kraksy, a na ziemię poleciało około 30 zawodników.

83 kilometry przed metą goniło już tylko 40kolarzy, ale przewaga spadła do poziomu 2:20. 65 kilometrów przed metą od czołówki oderwał się Domagalski, samotnie stawiając czoła przedniemu wiatrowi i pogoni. Polaka złapano po kilku kilometrach, ale wysiłek ten kosztował sporo goniącą grupkę, która na pagórkowatej trasie porwała się na strzępy.

Na ostatnie 25 kilometrów na czele wjechało już tylko 12 uciekinierów. Peleton nie był w lepszej kondycji - reporterzy doliczyli się jedynie 30 kolarzy. Prowadzący atakowali się przez cały czas, odjeżdżał Paillot, a po nim Courteille, ale o zwycięstwie zdecydował sprint. Van Asbroeck zachował najwięcej sił i to on cieszył się na kresce.

Peleton stracił 1:36.

fot. © TopSport Vlaanderen-Baloise/TDWsport.com

Wyniki Cholet - Pays De Loire 2014 (1.1), Cholet - Cholet (206 km):

  1 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           5:13:38
  2 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
  3 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
  5 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  6 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
  7 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  8 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                        00:06
  9 Arnaud Courteille (Fra) Fdj.fr                                   00:10
 10 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:35
 11 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   00:36
 12 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                       01:36
 13 Roman Maikin (Rus) Rusvelo
 14 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 15 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 16 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
 17 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 18 Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx
 19 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 20 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
 22 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 23 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 24 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 25 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             01:39
 26 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 27 Igor Frolov (Rus) Itera - Katusha
 28 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Lokosphinx
 29 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 30 Nacer Bouhanni (Fra) Fdj.fr
 31 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 33 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 34 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 35 Francis Mourey (Fra) Fdj.fr
 36 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement        01:47
 37 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           01:51
 38 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93                        01:58
 39 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini                      03:05
 40 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 41 Kiryll Pozdnyakov (Rus) Rusvelo
 42 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 43 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          05:35
 44 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 05:53
 45 Dimitri Le Boulch (Fra) Bigmat - Auber 93                        07:16
 46 Roman Katyrin (Rus) Itera - Katusha
 47 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 48 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 49 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 50 Giorgio Brambilla (Ita) Veranclassic - Doltcini
 51 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 52 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                      07:48
DNF Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Sébastien Chavanel (Fra) Fdj.fr
DNF Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.fr
DNF Laurent Mangel (Fra) Fdj.fr
DNF Laurent Pichon (Fra) Fdj.fr
DNF Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
DNF Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
DNF Yohann Gene (Fra) Team Europcar
DNF Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
DNF Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
DNF Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
DNF Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
DNF Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
DNF Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
DNF Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
DNF Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
DNF Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo
DNF Timofey Kritskiy (Rus) Rusvelo
DNF Igor Boev (Rus) Rusvelo
DNF Ivan Balykin (Ita) Rusvelo
DNF Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
DNF Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Baptiste Plackaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93
DNF Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Théo Vimpere (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Yannis Yssaad (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
DNF Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
DNF Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNF Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini
DNF Serge De Wortelaer (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Yu Takenouchi (Jpn) Veranclassic - Doltcini
DNF Darijus Dzervus (Ltu) Veranclassic - Doltcini
DNF Frederik Vandewiele (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Dmitry Sokolov (Rus) Lokosphinx
DNF Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
DNF Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
DNF Aleksey Rybalkin (Rus) Lokosphinx
DNF Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
DNF Lubos Pelanek (Cze) Team Differdange - Losch
DNF Damien Garcia (Fra) Team Differdange - Losch
DNF Kevin Suarez Martinez (Bel) Team Differdange - Losch
DNF Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Team Differdange - Losch
DNF Ruben Menendez Velasco (Spa) Team Differdange - Losch
DNF Diego Milan Jimenez (Dom) Team Differdange - Losch
DNF Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange - Losch
DNF Corrado Lampa (Ita) Team Differdange - Losch
DNF Mikhail Akimov (Rus) Itera - Katusha
DNF Ildar Arslanov (Rus) Itera - Katusha
DNF Alexander Foliforov (Rus) Itera - Katusha
DNF Dmitry Ignatyev (Rus) Itera - Katusha
DNF Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera - Katusha
DNF Maxim Pokidov (Rus) Itera - Katusha

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: