Phinney i Moser opuszczą Mediolan - San Remo 2014

Amerykanin Taylor Phinney oraz Włoch Moreno Moser to dwaj kolarze, którzy z powodu kłopotów zdrowotnych nie wystąpią w niedzielnym Mediolan - San Remo.

Phinney złapał w piątek przeziębienie - po treningu miał gorączkę, dreszcze i bóle pleców. Ekipa po konsultacji ze sztabem medycznym zdecydowała się nie wystawiać go w składzie na blisko 300-kilometrowy wyścig. 23-latek zadowolony z takiego obrotu wydarzeń nie jest, ale już mówi o kolejnym celu - Paryż-Roubaix.

Młodego Amerykanina zastąpi 25-letni Klaas Lodewyck, obecnie znajdujący się w bardzo dobrej dyspozycji. Belg na własnym podwórku dwukrotnie meldował się w czołowej dziesiątce wczesnowiosennych klasyków - we środę finiszował 7. w Nokere Koerse, a dziś na 5. miejscu skończył wymagającą jednodniówkę - Handzame Classic.

Kłopoty nie ominęły ekipy Cannondale. Wczoraj ze składu wypadł Włoch Moreno Moser, który w zespole miał być jednym z filarów wspierających Petera Sagana na jego drodze do triumfu w San Remo. Bratanka słynnego Francesco Mosera boli kolano, po tym jak nabawił się kłopotów ze ścięgnami mięśnia czworogłowego uda.

- Jestem bardzo zawiedziony, że muszę wycofać się z wyścigu, jednego z moich ulubionych klasyków. Pojechałem Tirreno-Adriatico specjalnie by przygotować się do tego występu jak najlepiej. To gorzkie doświadczenie, ale nie mogę ryzykować i narażać innych startów. W moim programie są równie ważne występy, podczas których chcę być w optymalnej dyspozycji

- czytamy w wypowiedzi 23-latka przesłanej przez ekipę.

fot. BMC Racing Team

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: